Волво Клуб - България

Full Version: Газове в купето.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Smile

Имам Volvo 850 1993-та. Върви си идеално, но един проблем ме тормози от известно време. Особено сега - през зимата.
Когато пусна парното, или просто включа въздуха, отнякъде започват да влизат изгорели газове. Confusedhock:
Моите майстори са много готини, но не успяват да се справят с проблема. Сложиха филтър на купето, изолираха луфтовете със сликон - и пак нищо. Имате ли идея как да се справя с проблема? И къде? Smile

Благодаря предварително! Big Grin
при мен се появи подобен проблем след отстраняването на катализатора. Но при мен мирише само когато ми е отворен прозореца
За съжаление това е един от проблемите на модела(поне така съм чел)...тъпото е, че нямам идея как да се справи с него човек. Единствено ми хрумва да се огледа мнООго внимателно изпускателната система, щото на мен не ми вкарва газове.
.... има ли, багажника отдушник на купето?
тъй като, изпускателната тръба - накрайника, някой път е по навътре след ремонти или други причини на заден ход...
Както казва НАСКО1973, да се провери изп. система.
А аз, дали достатъчно стърчи тръбата - накрайника.

п.п. да не забравяме! вятъра си духа - навсякъде.
При мен като стой на празех ход около 10 минути, се усеща лека миризма на изгорял дизел в купето.При движение е ок!
Имах същия проблем, оказа се че зад двигателя има тяло което събира изгорелите газове (доста голямо) и там имаше проблем с гарнитурите. Как го открих, палиш колата, гледаш зад двигателя а някой рязко дава газ.. и виждаш едни сиви облачета.
В Г1 ми смениха гарнитурките, аз съм доволен
колко пари ти излезе
Благодаря на всички за отговорите. За съжаление още имам проблем с газовете. Sad
Може ли направо да ми препоръчате сервиз, в който разбират от специфичните проблеми на Volvo 850?

Благодаря предварително. Smile
и аз имам сьщия проблем...при отворени прозорци...без катализатор сьм