Волво Клуб - България

Full Version: проблем при работата на двигателя на 850 2,0 20v
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги имам 850 2,0 20v карам го вече 4 години и не съм се сблъсквал с този проблем Сутрин когато е студена двигателят прекъсва и се чуди кво да прави но когато позагрее си работи напълно нормално Моля някой с такъв проблем да пише
на какво гориво я караш
Свещи, кабели, дистрибуторна капачка и палец, дебитомер, ламбда сонда, датчик на ХОЛ, датчик за положението на разпределителния вал, стъпков мотор, TPS-датчик, зацапана дроселова клапа, проблеми с горивната система(дюзи, клапан за налягане на горивото, задръстен горивен филтър или горивопроводи, скапана бензинова помпа)----- може да е всяко едно от тези неща :!: :!: :!:
някои от тези няма ли да отпаднат щото като загреела колата и нещата се нормализирали ама той колегата да каже. Да ги сведем до по-малко неща че иначе голямо разглобяване ще падне пък и тестване
volvo79 Wrote:някои от тези няма ли да отпаднат щото като загреела колата и нещата се нормализирали ама той колегата да каже. Да ги сведем до по-малко неща че иначе голямо разглобяване ще падне пък и тестване
Някой от тях наистина ще отпаднат ако се даде повече инфо, както всъщност и могат да излезната още някой други, аз по принцип залагам на степ мотора ама знае ли човек :wink: :wink: :wink:
ха така шах и мат. сега наистина трябва още инфо щото иначе ще навлезем в зоната на здрача от догатки хахаххаха Tongue
Аз като гледам автора на темата не е особенно заинтересован от желанието ни да му помогнем...
При -10гр.С и надолу като врътна ключа пали веднага, но след няколко секунди мотора тръгва да гасне и трябва леко да чукна газта. След това работи добре, но понякога играят оборотите първите 2-3мин. Проверих свещите и бяха чисти, значи запалителна система работи добре. Възможни варианти са горивната система или моторчето за празен ход, което го почиствах преди 15 000(20000) километра. Горивната помпа работи. Зареждам на безиностанции Лукойл, може бензина да е проблем.
колега,имах сходен проблем.Оказа се дебитомер...Сега карам само на газ
А когато същите "симптоми" се отнасят за 2000куб.,10клапана? Там дебитомер няма.
Pages: 1 2