Волво Клуб - България

Full Version: външно огледало - ремонт
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Невидях тема за: външно огледало - ремонт.
И тъй като не ми работи подгряващото, а искам да го оправя.
Как да се смъкне самото огледало, без да се сваля от вратата?
Efri 850 Wrote:Невидях тема за: външно огледало - ремонт.
И тъй като не ми работи подгряващото, а искам да го оправя.
Как да се смъкне самото огледало, без да се сваля от вратата?
Само да ти кажа че е малко студено в момента за такъв ремонт, иначе огледалото се сваля много лесно - натискаш стъклото да потъне в единия край бъркаш зад него с някоя по-тънка отвертка и го откопчаваш то е просто щракнато към механизма за регулиране, поне при ел.огледалата е така, за механиката не би трябвало да е по-ралично. Щом не работи подгрева вероятността да се е откачила едната от буксите на самия подгрев е доста голяма :wink: :wink: :wink:
Дано ти е полезно.
УСПЕХ[attachment=5627]
Благодаря и на двамата.
Ще видя какво ще направя с отверката.

п.п. студено, нестудено - невиждам. Ел.е огледалото.
Поноеже е аналогично ето и още малко инфо: Подгряване странично огледало S40 още малко на Английски: 1995 850 with a few minor issues(on matthewsvolvosite)
Ето какво представлява самия нагревател под стъклото:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]
Тук огледалото е счупено и се вижда само нагревателчето отдоло. Не съм сугурен дали ше можеш (ако се наложи, дано да не се налага обаче) да махнеш само стъкълцето без да го счупиш и да оправиш прекъсната писта ако има такава. Първо замери с мултицет дали веригата е затворена между двата пина отзад. Ако всичко е наред значи проблема е на друго място. Следва проверка дали до буксата огледалото идва ток. И така... отзад-напред. В най-добрия случай, както спомена Ицо, просто ще ти е откачено кабелчето, дано да е така.
И изглед отзад за да се ориентираш как точно се захваща и къде са двете кабелчета:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]
Личи си, че е на щипки и именно това имаше предвид Ицо под "малко студено в момента за такъв ремонт", че има много голям шанс щипките да се счупят. Съвет: върви в топъл гараж или го стопли някак си. Няма да те съветвам с пистолет за горещ въздух, че ще вземе да се пръсне и ще ме споменаваш после сумати време като разбереш, че само стъклото струва около 50-60 лева... но помисли за варианти за затопляне.
УСПЕХ

Всички изображения са собственост на MojoJoe. Благодаря.
All images are copyrighted to MojoJoe. Thanks man.
тази пласмаса колко струва някаде продавали се
Кажи първо какво ти е огледлото и ще ти кажа в МП колко е. Друг вариант е ebay, но не английското! Има разлика в кривките между огледалата за ляв и десен волан.
Volvo v70 1998 година- за тази пластмаса става на въпрос.
С подгрев, без, ляв волан, десен волан, автоматично, ръчно ...
И само тази пластмаса неможе, върви със стъклената част на огледалото...
И колко парички е тази пластмаска със стъкалцето с подгрев , колата е с ляв волан
Pages: 1 2