Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,177
» Latest member: Toni G
» Forum threads: 26,871
» Forum posts: 317,036

Full Statistics

Online Users
There are currently 880 online users.
» 0 Member(s) | 878 Guest(s)
Bing, Google

Latest Threads
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: GENEV5322
03-23-2024, 05:55 PM
» Replies: 21
» Views: 904
Бензин в нафтата
Forum: Дизел
Last Post: GenovD5
03-22-2024, 07:38 AM
» Replies: 16
» Views: 4,643
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
03-17-2024, 06:11 PM
» Replies: 3
» Views: 115
Грешка AIRBAG VOLVO S40 I...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: Tisho
03-15-2024, 08:15 AM
» Replies: 6
» Views: 204
Кабел за диагностика
Forum: На лафче
Last Post: ivobivo
03-12-2024, 06:28 AM
» Replies: 4
» Views: 177
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-11-2024, 01:46 PM
» Replies: 3
» Views: 105
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: kolev_74
03-07-2024, 05:02 PM
» Replies: 1
» Views: 59
D5 163к.с 2005г. Проблем ...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: GenovD5
03-04-2024, 08:13 AM
» Replies: 5
» Views: 214
Тема за предложения...вся...
Forum: На лафче
Last Post: GenovD5
03-03-2024, 11:04 AM
» Replies: 69
» Views: 48,477
Останали части от VOLVO V...
Forum: Авточасти за Volvo
Last Post: Akima
02-13-2024, 10:08 AM
» Replies: 6
» Views: 1,186

 
  съвет за volvo s40 2.0 T
Posted by: lucho - 09-15-2006, 03:00 PM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (17)

Здравейте,

Имам добро предложение за Волво С40 2.0 Т, 160 КС, 1999, от Италия. Може ли да ми дадете някакъв съвет? Слабости и рискове?

Print this item

  каква е прседурата за купуване на кола от чужбйна
Posted by: dizel 760 - 09-15-2006, 12:53 PM - Forum: На лафче - Replies (1)

каква е прседурата за купуване на кола от чужбйна разбйрасе волво :lol:

Print this item

  Центровката ли ми бяга?!?!? :(
Posted by: Петроний - 09-15-2006, 10:59 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (19)

от 3 дни имам проблем сутрин. паля, оборотите се вдигат за секунди след което падат на 500 и двигателя гасне. това продължава и на първите няколко светофара докато двигателя загрее и достигне нормалната работна температура. (Не ми се струва нормално да натискам спирачка с левия крак, за да мога да подавам газ с десния)
Вчера отидох при моя си майстор, а той ме прати на диагностика на инжекцион. Пичовете откриха някакво скъсано маркуче около инжекцията и го смениха, освен това изчистиха клапата. през деня нямаше как да разбера дали всичко вече е ок, защото си джитках цял ден и двигателя нямаше време да изстине. Тази сутрин обаче проблемът се повтори и припомпвах газта от стрелбище та почти до НДК Sad след това просто изчезна, а минах и през летището, пообиколих столицата, но не ми изгасна.
Предполагам, че утре на студен двигател ще се получи същото. Възможно ли е да е центровка на двигател (преди 2 седмици ми смениха съединител и ако това може да повлияе на центровката, но...) освен това си мисля за някакъв автоматичен смукач или нещо такова, защото като загрее оборотите са залепени на 900, но пък не съм сигурен, защото не съм се ровил под капака на Волво и я карам доста консуматорски (паля, сипвам бензин, карам си, прибирам се, и отново, и отново)
ПП Някой имал ли е такъв проблем с 850-ка и изобщо от какво точно може да бъде, за да мога следващия път в сервиза директно да си кажа какво искам да погледнат Wink

Print this item

  Дайте мнение
Posted by: ivis_m - 09-15-2006, 06:46 AM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (9)

Здрвейте всички отново,
вчера като почнах да обикалям по магазините отбелязани в раздела (което много ми помогна) за да си търся комплект съединител и разни други джаджи открих следното:
- комплект сърединител, притисквателен диск и лагер-
а/ "оргинал"? в разни магазини от 350 до 550 лв.,
б/ Скан Тех - 199 лв. напълно рециклиран френски комплект,
в/ Euro 07 - 156 лв. чисто нов комплект - италиански.
Това по точка в/ не е ли подозрително евтино ? Някой има ли мнение и ползвал ли е подобен комплект?
:?:
Друго - в Скан Тех ми казаха че за двигател 1.8 има два размера 200 и 220 мм. Има ли разлика в размерите на двата двигатерля? :roll:

Бъдете здрави и благодаря предварително !

Print this item

  Да заменя ли добро 440 89 на газ за добро 440 93 инжекция
Posted by: jul - 09-14-2006, 10:33 AM - Forum: На лафче - Replies (9)

Да заменя ли добро 440 89 на газ за добро 440 93 инжекция. Искат ми да доплатя около 500лв. Няма ли да ми скочат много разходите за гориво или подръжката. Молч за съвети.

Print this item

  Преден мост за 440 1.7 , някой знае ли колко струва и ...
Posted by: ALEX_BD - 09-14-2006, 09:28 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (7)

Проблема е следния, преди около 6-7 месеца зимата се ударих в един бордюр и се изкриви моста. За мое учудване на носачите и другите джунджурии нищо им нямаше, но моста беше яко крив. Напоследък забелязах че много дърпа колата в движение на страната от която я ударих. Ходих при човека дето изправи моста и той ми каза че се е изкривил понеже съм минал през дупка. Не е много ясно как точно е станала цялата работа ама 100 лв щели да оправят работата, предния път пак бяха толкова! Мисля сега да взема направо цял мост да се смени но незнам колко пари и от къде да го взема. За нов не мисля изобщо, но къде има морга от която евентуално да го взема и хората да са коректни, в смисъл да не е и другият крив. Моля давайте съвети !

Print this item

  тука има интересни неща
Posted by: ddxdd - 09-13-2006, 07:21 PM - Forum: Сервизи и магазини за части - Replies (1)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.scantune.de/">http://www.scantune.de/</a><!-- m -->

Print this item

  Полицейски бегачки
Posted by: gurgata - 09-13-2006, 05:55 PM - Forum: На лафче - Replies (11)

Само вижте какви коли има полицията.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://fishki.net/comment.php?id=13523">http://fishki.net/comment.php?id=13523</a><!-- m -->

Print this item

  Аиде пак да се оплача
Posted by: unicata - 09-13-2006, 03:19 PM - Forum: На лафче - Replies (13)

Аман от тая българска работа дето се шири надлъж и на шир.
Значи купих си преди 10 дена колонки за компа за 14 кинта обаче те дадоха фира преди 2 дена и съответно отивам в Технополис за рекламация. Там обаче ми заявяват че тия колонки нямат гаранция и ако имам нещо против тях трябва да ги рекламирам до 3 дена след покупката и какво излиза сега? дал съм 14 кинта да слушам музика 8 дена и тва ако е оправия нашето тури му пепел.
Някой има ли идея какво стана с тоя закон за защита на потребителя дето се вдигаше толкова шум около него, той май ми даваше право да върна стоката в малко по-голям период, че това си е направо подигравка.
А имате ли идея как да се свържа с агенцията за защита на потребителя, не съм за тия 15 лева ама тва техното направо ме дразни.

Print this item

  Volvo 850 на МЕТАН
Posted by: Ники - 09-13-2006, 10:43 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (57)

8) Както обещах в една друга тема, ще споделя мнението и резултатите от метановата уредба монтирана на 850 комби 2.0 10V.

В сервиза дето ми я монтираха не бяха направили добра настройка на уредбата но стана така ,че заради друг проблем отидох в сервиза на Dunev /до комплекса на Цска/. Там има много добър спец /Иван/ по диагностика на мотора ,той откри защо не работи мотора нормално а именно - термостата не отваря на време и се получава прегряване на свещите от това метана влизайки в цилиндъра се самозапалва веднага и всичко отива "У тиквите". Смениха термостата и мотора се нормализира, тогава този Иван се зае с настройката на метана. РЕЗУЛТАТ: :!: :!: :wink: ИЗВЪНГРАДСКО :Пробег 240 км със 11 кг. метан т.е.за 12 лв. 5лв за 100 км. :!: :wink: При това половината от този пробег колата беше сериозно натоварена-около 450 кг.
ГРАДСКО с две влизания в центъра на София- 150 км. със 11 кг. метан т.е. за 12 лв. 8 лв. за 100 км.:wink:
За сега съм много доволен , дано на метана не му сложат акциз педалите на които все не им стигат данъците!!! :lol: :lol:
От мен толкова ,а за останалото всеки да смята и да преценява.
Успех на всички!! :lol:

Print this item