Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,205
» Latest member: terziev.g.d
» Forum threads: 26,877
» Forum posts: 317,055

Full Statistics

Online Users
There are currently 297 online users.
» 1 Member(s) | 294 Guest(s)
Bing, Google, Qundas

Latest Threads
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 27
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 162
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 38
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 35
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,138
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 129
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-30-2024, 03:55 PM
» Replies: 4
» Views: 144
Бензин в нафтата
Forum: Дизел
Last Post: GenovD5
03-22-2024, 07:38 AM
» Replies: 16
» Views: 4,843
Грешка AIRBAG VOLVO S40 I...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: Tisho
03-15-2024, 08:15 AM
» Replies: 6
» Views: 251
Кабел за диагностика
Forum: На лафче
Last Post: ivobivo
03-12-2024, 06:28 AM
» Replies: 4
» Views: 235

 
  Здравейте всички С 40
Posted by: ivis_m - 09-11-2006, 06:22 PM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (17)

Здравейтге всички,Аз съм нов и във форума и като "щастлив притежател" на С40. Форума е страхотен, днес цял ден вися в него и научих мноогоо неща. Много се радвам , че всички сте добронамерени и не си говорите простотии.
Купих тази кола , защото според мен е на сметка, а пък и много ми харесва. Преди карах Ровер 75 - също е много хубав на външен вид , но иначе - яко дърво(направи си сам от дърво салам).
Надявам се сега да не е така.
Колата е 97 година на около 220 000 км. Бензин - 1.8. Била е фирмена кола на богата фирма с добра поддръжка. Има си всичко. Километрите са реални. Важен компонент на харесването ми е цената - под 5 500 лева.
Смятам да сменя всички консумативи и ремъци.Ангренажа най-вече.
Дайте акъл какво друго трябва да се направи ,освен това дето всички го знаем. Могат ли тези ремонти да се направят от "читав" майстор механик или трябва да се ходи в специализиран сервиз при "главорези"?
Трябва да се смени и амбриажът. От къде да го купя? В МФ е над 900 лева, на други места 300 - 400 (френски и испански). Може ли този ремонт също да се извърши в неспециализиран сервиз?
Друг дефект е дефектирала "ламбда сонда". Стува над 500 лв. Да я сменям ли или да махна целият катализатор?Ако го махна - как ?Кво правим със сензорите? Няма ли да се прецака настройката на компютъра?
Това се все досадни въпроси, ама аз съм още бос , пък и не искам да побългаря тутакси тази хубава кола.
Е такива работи . Като измия колата ще и пусна снимки.

Бъдете здрави всички!

Print this item

  зов за помощ (+18), (не е за хора със слаби нерви)
Posted by: Izex - 09-11-2006, 03:48 PM - Forum: На лафче - Replies (25)

Съжалявам че се налага да публикувам тази тема тъй като никак не е приятна, но като член на човешкото общество като цяло се чувствам отговорен за действията на подобни издънки от него още повече, че смятам че имаме възможност да въздействаме доста резултатно.
Предлажението ми е някои който е напред с английския да преведе текстовете и да го пуснем в международния саит на Волво, където почти всички се регистрирахме, тъй като и Норвегия и Канада са страни в които марката Волво е на почит мисля че ще има доста голям ефект за нашумяването и респективно решаването на този проблем.

А ето в какво се състои той: <!-- m --><a class="postlink" href="http://tuleni.hit.bg/indexbg.html">http://tuleni.hit.bg/indexbg.html</a><!-- m -->

Print this item

  КАК ИЗГЛЕЖДАТ ПРЕДНИТЕ ТАМПОНИ НА СТАБИЛИЗИРАЩАТАТ ЩАНГА НА
Posted by: BATSAWA - 09-11-2006, 02:29 PM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (1)

НЯКОЙ ДА ЗНАЕ КАК ИЗГЛЕЖДАТ ПРЕДНИТЕ ТАМПОНИ НА СТАБИЛИЗИРАЩАТАТ ЩАНГА НА V 40???
И КОЛКО СТРУВАТ???

Print this item

  Предни носачи?
Posted by: derwin - 09-11-2006, 01:13 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (13)

Като ходих на диагностика, монтъора ми каза че предните носачи е добре да почна да ги мисля Sad, попрочетох из форума и разбрах, че в МФ излизали над 300 лева парчето, но имам един авер във euro07 или 01 ли беше , та той ми каза че може да ми намери някви италиански за по 120 кинта и немски за по 150, но не съм сигурен дали ще ми свършат работа. Та въпроса ми е, дали знаете имали някаква по специфична информация за предни носачи на 850, комби ,2.0 20В, или модела на колата ще е достатъчен ?

Print this item

  Колата ми загрява
Posted by: unicata - 09-11-2006, 09:44 AM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (9)

Онзи ден си ходих до Плевен и колата ми загря повече от обикновенно, карал съм с неповече от 130-140 и бяхме 3-ма души в колата т.е. не съм я мъчил много, даже навръщане два пъти ми светна лампата за водата, но само за половин минута(през цялото време гледах лампата)
така изглеждаше стрелката пре цялото пътуване.
някой да има идеи?

Print this item

  Национална среща 01.10.2006 Пловдив
Posted by: unicata - 09-11-2006, 09:29 AM - Forum: Стари/ненужни теми - Replies (211)

След като срещата в Пловдив прерасна в национална реших да пусна нова тема и ако някой до сега не й е обръщал внимание сега вече да знае.
Следващата среща на клуба е на 01.10.2006г. в Пловдив около 11.00 часа, тъкмо така ще дойдат повече и нови хора с които до сега не сме се виждали. Реши се да се прави там, защото е на малко по-централно място и повече хора се заканиха да дойдат.
Сега моля домакините да покажат къде ще ни посрещнат, тъй като вече казах че не съм запознат с града ви.

Print this item

  Нормална температура на двигателя?
Posted by: derwin - 09-09-2006, 10:03 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (3)

Да попитам пак , каква траябва да бъде температурата на двигателя.Стрелкта е на средата на скалата, при каране без ръчкане 50-60 н а 3-та , 4-та градско около 15 минути?

Print this item

  Компютърна диагностика?
Posted by: tishko - 09-09-2006, 08:00 PM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (3)

Здравейте,

исках да попитам за малко сведения "първа ръка" относно компютърните диагностики. Имам S40 '97 и засега нямам особенни оплаквания, но все пак искам да проверя какво е положението за да съм по-спокоен. Иска ми се да тествам и окачване и т.н. абе въобще всичко, което може да се провери и диагностицира.

Според вас къде е най-добре да я заведа - става дума за района на София.

И втори въпрос: имате ли идея с какво може да се полират пластмасовите елементи в купето - бутоните за климатика, разните му там пластмаси по вратите и т.н. При мен всичко останало лъщи и е буквално като ново, но тези пластамаси са някакси като остарели и се "дерат" дори ако най леко ги закачиш с нокът... Е аз нокти нямам, но предния собственик доста ги е изпонадрал и всеки път като ги погледна ме дразнят много

мерси предварително на всички Волвари Smile

Print this item

  PR на клуба!!!
Posted by: Pavko - 09-09-2006, 06:26 PM - Forum: На лафче - Replies (17)

На следващата среща мисля, че трябва да се обсъди нещо много важно!!! PR дейността на Волво Клуб България!!! Ако ще бъдем най-добрия клуб в България да го правим както си му е реда!
Готов съм да се заема доброволно (и напълно безвъзмездно) с тази дейност стига да се вземе решение, ще бъдем ли активен клуб с цели и задачи в полза, както на нас самите, така и на останалите автомобилисти или просто сме си един фен клуб на Волво и нищо повече...
Ако сред останалите волвари има и други, занимаващи се с PR (Public Relations за непросветените), освен мен и се вземе решение за активна дейност на клуба, да се захващаме по-сериозно с проблемите от по-общ характер и да ударим останалите клубове в земята Имам доста идеи за светлото бъдеще на Волво Клуб България (респективно и на всички членове)
Чакам мнението и на УС по въпроса...

Print this item

  80 лева винетка ?!?!?!
Posted by: jeki - 09-09-2006, 05:59 PM - Forum: На лафче - Replies (31)

Видяхте ли какво пак измислиха нашите "мили" управници? 80 лева ще струва годишната винетка за автомобилите от 01.01.2007г. Тези малоумници решиха от заедно с влизането ни в ЕС да влезнат и по-дълбоко в нашите джобове. Е извинявайте но да плащаме данъци, винетки, с всяка година да се увеличават и да си чупим колите по пътищата, това вече е прекалено.Ето защо реших да повдигна една позабравена /за съжаление/ тема. Щяхме да излизаме на улицата да протестираме срещу дупките, а какво стана?! - темата потъна в архива и всичко си е по старому.Та мисля си дали този път ще има по-сериозни хора, за да им покажем на тези п...раси че не могат да се играят с нас както си искат.

Print this item