Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: Ven74
» Forum threads: 26,879
» Forum posts: 317,058

Full Statistics

Online Users
There are currently 216 online users.
» 0 Member(s) | 213 Guest(s)
Applebot, Bing, Google

Latest Threads
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 13
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 121
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 16
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 32
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 189
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 47
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 40
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,253
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 135
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-30-2024, 03:55 PM
» Replies: 4
» Views: 155

 
  Помощ - заключена жабка
Posted by: B5202S - 07-22-2006, 07:27 PM - Forum: На лафче - Replies (11)

Блокира ми жабката (без да я заключвам с ключ). Просто не виждам начин да я отворя.

Дайте идей, пробвах с груба сила но последствията се очертаваха много скъпи.

VOLVO 850 95г. комби.

Print this item

  Някой да е гонил стъпката на междуосието навънка..
Posted by: mad - 07-22-2006, 05:14 PM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (13)

Искам количката ми да стъпи малко по здраво на земята и искам да сложа не само по широки гуми а и да ги "изгоня" малко навън. Та въпроса ми е с колко най-много мога да я удължа, а и дали въобще това е добре за самата кола?

Print this item

  Предлагам ...
Posted by: MichaelLeRoi - 07-22-2006, 02:00 PM - Forum: На лафче - Replies (39)

... регистриралия се под номер 500 да черпи целия клуб.
И от сега, честито на печелившия :twisted: :twisted: :twisted: .

Print this item

  Elf/Total
Posted by: MichaelLeRoi - 07-22-2006, 01:57 PM - Forum: На лафче - Replies (33)

Оня ден смених елфа с тотал и доколкото знам двете марки масла ги прави една фирма, демек са се обединили преди време. Някой да е имал взимане даване с тотал?
[Image: QUARTZ_5000_15W40_5L_E_R.jpg]

Print this item

  Мигачи, клаксон, Климатик
Posted by: megalodon - 07-21-2006, 05:18 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (27)

Купих си наскоро 460 GLE . Според мен не е нормално да не ми се изключват автоматично мигачите. Понеже няма да мога да дойда на срещата някой може ли да ми помогне със съвет как да си ги оправя. Ако пък се окаже, че наистина не са автоматични (което ме съмнява) здраве да е :lol: А и още нещо. Не ми работи клаксона. Онзи от който я купих ми каза че като минел през локва и той изгарял защото бил някъде отдолу. Дайте ми малко яснота и по този въпрос.
Благодаря предварително и весело лято 8) Smile

Print this item

  термометър
Posted by: Zdravko - 07-20-2006, 10:58 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (31)

Изгоря ми термометъра. Даже не знам и кога е станало. Забелязах го чак днес. Проверих го, но нямах късмет - изгорял е. Та въпроса ми е: -някой сменял ли е датчика? -лесно ли се сменя(в смисъл, трябва ли да ходя на майстор или мога и сам)? -намират ли се лесно такива датчици и на каква цена са горе-долу?
P.S. Става дума за датчика за температура на охлаждащата течност. Smile

Print this item

  Как изкарах лятната ваканция
Posted by: Mishell - 07-19-2006, 11:13 AM - Forum: На лафче - Replies (21)

:lol:

Какво пък, едно време имаше такива съчинения е училище. Защо да няма и една такава тема. На почивка с Volvo Big Grin, или приключенията на клуба поотделно. Със снимки, както си му е редът, естествено.
Аз ще пиша по темата кат се върна Big Grin Много приятна и релаксираща почивка ви пожелавам на всички. И МНОГО незабравими моменти.

Print this item

  Колеги да попитам нещо за сервиз Юве
Posted by: g_nenchev - 07-19-2006, 07:43 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (5)

Интересува ме дали правят диагностика на газ.Значи имах проблеми с оборотите и на газ и на бензин.Ходих на диагностика в друг сервиз и ми направиха колата да върви на пушка само на бензин обаче.Сега като превключа на газ и на празни обороти гасне.Казаха ми че можело да е от електрониката на газта.Та в Юве правят ли такава диагностика,или ако може препоръчайте някой друг сервиз с добър газаджия(да не е с Уше). Благодаря!

Print this item

  Лагер
Posted by: vesko_hard - 07-19-2006, 06:46 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (15)

От няколко седмици започна да се чува странен шум от двигателния отсек. Става въпрос за 460 GLE 1.7i двигателя е B18EP. Почвам аз с проверките всичко едно по едно първото съмнение беше лагерите лагерите на динамото последва разглобяване, миене и смазване. Оказа се че не са те, някои спациалисти се изказаха че е от ролките на ангренажният ремък, но като се позаслуша човек се чува че шумът не идва от там. Последва по щателно разглобяване и какво се оказа? Шумът идва от лагера на шайбата под динамото, до тук добре - проблема е локализиран.
[Image: lager.JPG]
Но сега вече доиде истинският проблем, този измислен лагер не може да се намери никаде махнах му капсуловката и се оказа че е останал сух без смазка напълних го с грес но виенето пак си остана абе с две думи изпял си е песента вече, няма да ви казвам как се сваля това нещо - супер не удобно е сложен.
Лагерът е японски на фирмата NSK номера му е : 35BD210DU а размерите му са 35x62x28 двуредов сачмен. Аналог на друга фирма не намирам никаде. В момента съм го сложил защото ми трябва колата, но в най-скоро време трябва да се смени. Помогнете с някаква идея от каде може да се намери това чудо на японската промишленост.

Print this item

  Проблем със скорости 440GL 1.7i
Posted by: ALEX_BD - 07-18-2006, 11:19 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (17)

Здравейте, аз съм нов във форума и да ви кажа не сам много на ти с автомобилите за това ще съм много благодарен ако ми дадете компетентно мнение по моя проблем. Става въпрос за следното, наскоро смених маслото на скоростите не съм сигурен преди това с какво масло са били но ми казаха да взема Ваволин 80w/90 предното май беше 75w/80 има ли вероятност от това да не ми влизат добре предавките. В смисъл когато връщам от по голяма към по малка предавка при около 3000 обборота предавката не влиза, а при по малка на по висока имам усещането, че нещо хрупа. възможно ли е това да е от синхронизатор или нещо подобно защото и преди ми се е случвало, но 1 или 2 пъти. Майстора при който ходя ми каза, че не е от много голямо значение кой от двата вида масло ще взема.
Ако някой е запознат или е имал подобни проблеми моля споделете!

Print this item