Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: Ven74
» Forum threads: 26,879
» Forum posts: 317,058

Full Statistics

Online Users
There are currently 1530 online users.
» 1 Member(s) | 1526 Guest(s)
Bing, Google, Yandex, pamporov

Latest Threads
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 9
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 107
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 12
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 27
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 184
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 43
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 38
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,244
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 134
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-30-2024, 03:55 PM
» Replies: 4
» Views: 145

 
  Ламда сонда
Posted by: MichaelLeRoi - 06-24-2006, 04:16 AM - Forum: На лафче - Replies (13)

Вчера бях в един сервиз и ми гледаха повече от час за проблема ми с трудното палене. Откриха само, че имам ламда за смяна, била малко забавена. Обаче пък нямам проблеми с разхода. Та има ли начин да това да се оправи някак или трябва нова сонда и колко може да струва, там ми казаха около 160. Обаче не бяха много сигурни в проблема щото искаха да ми сменят дистрибуторната капачака а я смениха преди около 3 години. Искаха да я оставя да я пробват на студено, щото тогава си показва магарията ама сега нямаше чалъм.

Print this item

  някой разглобявал лие..
Posted by: alman67 - 06-23-2006, 02:11 PM - Forum: Volvo 9xx модели - Replies (7)

чарковете под жабката, защото май на мен ми се налага. Както споделих вече имам проблем с дебита на въздуха от духалките и както изглежда под жабката има някакъв евапоратор на който има филтър, та този филтър ми се ще да му ... мамата. Вчера на майтап слязох да се пробвам да стигна до него - кво да ви кажа - много пот, много кръв :lol: , и два часа - 4 болчета. Абе не ставам за монтьор. Освен това има една кора точно под жабката и не мърда и не мърда???. Ако някой е патил да каже как се сваля тая пущина. Другият въпрос е имали накакъв мързелив начин да го продухам тоя филтър. пробвах с компресор през духалките ама нейсе. Благодаря предварително ако се изкажете, то нали затова сме тук заедно да ближем рани :lol:

Print this item

  Спирачки - диск - феродо
Posted by: Efri 850 - 06-22-2006, 08:08 PM - Forum: Volvo 7xx - Replies (7)

Абе нещо колата ми от време на време ми стържеше отряво при спиране - та чак свиреше и вибрираше яко.
Какво се случи:
От лява ми бе блокирало тази ос с звездогаечния ключ - снимката!
Раздвижва се оста за да излезе - изчиства се и се слага грес - лесно е.
Също така и доста ръжда по крайщата на спирачния диск - следващата снимка. Тази ръжда я отстраниш с ЧУК, в писледствие и с отверка и чук както и пила от време на време - има си тънкости - питайте.
Феродото имаше още малко но го смених!
Ново е дебело 11милиметра, старото бе на 5 мм. - можеше още да се изкара - но винаги си пазя старите си части.

На другото колело - дясно:
Същите неща и проблеми!
НО, имаше и още нещо.
На спирачния цилиндър има две успоредни бутала - едното бе блокирало! но го раздвизих за момента, но пак ще го свалям за да го оправя проблема.
Това се е случило защото маншончето имаше една голямичка дупка.

Колата неспираше лесно - зарат малкото повръхност която упираше в диска заради ръждата.

Прилагам 3 фотоса около ремонта ми.

Print this item

  хс70 чалендж
Posted by: itonev - 06-22-2006, 06:57 PM - Forum: На лафче - Replies (35)

това е волвото,за което ви бях писал че трябва да измине 40000км през "дебри и пустини"и аз отказах да го карам :oops:

Print this item

  Вибрация
Posted by: D2Duchev - 06-22-2006, 09:50 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (13)

Здравейте колеги ,
Относно вибрациите които се получават при обороти 1600-1800 на двигателя на Волво 460 1.7! 1992г., независимо от това дали е в движение или на място и се усещат най-силно върху волана .При мен се оказа от заден тампон на двигателя с каталожен номер 3446075 според скан-тех . Срещу близо 110 лв. от Форд- мото фое и около 2часа работа си отстратних проблема .
Надявам се да съм бил полезен .
Диян Дучев

Print this item

  Филтер за въздуха на духалките
Posted by: alman67 - 06-21-2006, 05:54 PM - Forum: Volvo 9xx модели - Replies (17)

Здравейте, отдавна не съм писал, обаче пък чета. Та имам един проблем в тези жеги. Значи климатика не охлажда както преди и ходих на майстор за климатици - фреон има достатъчно , замери температората на духалките - 9,2оС, което каза че е много добре и се оказва, че няма достатъчно дебит. Вентилатора си духа както преди, но от духалките излиза като че ли по-малко въздух /или вече така ми се струва/. Разглобих отпред панела който е след капака на мотора като мислех че там може би има някакъв филтър който се е здръстил, но не - няма такова чудо. Остава да е някъде вътре но не ми се разглабя напразно всичко, та ако някой има идея къде седи нещо такова а сигурно има, защото при тази прах би трябвало вътре духалките да са поне малко зацапани , а те като нови ще съм много благодарен ако сподели, даже мога и да почерпя :lol: . Предварително благодаря за всички съвети и мнения

Print this item

  Въпрос за размер на гуми
Posted by: Kespanok 460 - 06-21-2006, 12:43 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (21)

Решил съм да сменям гумите че още съм със зимните,а и искам по дебели.
Та въпроса ми е според вас мога ли да сложа 205/55(60)/14 отред и отзад?Компромис мога да направя само за отред на 195 минимум.
Прегледах книжката на колата но не пише за това.
Дали няма да опират при обратен и дали джантите ще ги съберат?

ПП:В момента съм с: 175/70/14 отпред на 185/70/14 отзад.


Ето джантите:

Print this item

  Проблем със съединител...
Posted by: amatjora - 06-21-2006, 06:46 AM - Forum: Volvo 9xx модели - Replies (15)

Преди два дена както си карах ми потъна педала на съединителя и едвам си закарах колата до къщи на синхронизатор.
Поглеждам отдолу и констатирам, че е изтекло маслото от хидравличното бутало на скоростната кутия. Свалям буталото и го нося на майстор защото реших, че е скъсало гумичката и трябва да се подмени. Вземама си го от майстора и го закачам, наливам течност, помпя за да обезвъздуша и пак изби :?
Та взех да търся причина, свалих маншона лоста към съединителя и забелязах с неудоволствие, че май е спукан - явно се връща повече от необходимото назад и отваря прекалено буталцето на хидравликата и затова то излизи и губи течността.
Явно ще трябва да се сваля скоростната кутия :roll:
Дайте идея от къде да взема нов лост или пък дали дане заваря стария.
Приемам и всякакви съвети за сервиз и т.н.

Print this item

  АГУ за 440i
Posted by: kamo - 06-21-2006, 03:53 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (21)

Приятели, помогнете с инфо за поставянето на АГУ. Не мога да си намеря
смесител(плочка), а и не съм наясно необходим ли е емулатор и
какъв трябва да бъде. :roll: :oops:

Print this item

  Тунинг чипове
Posted by: павлов - 06-20-2006, 08:01 PM - Forum: На лафче - Replies (13)

Братлета,
има ли файда от тези чипове, че се дразня често на пенсионерските рефлекси на моят кон?

Print this item