Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,175
» Latest member: dimitar.nikolov
» Forum threads: 26,871
» Forum posts: 317,036

Full Statistics

Online Users
There are currently 811 online users.
» 0 Member(s) | 809 Guest(s)
Bing, Google

Latest Threads
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: GENEV5322
03-23-2024, 05:55 PM
» Replies: 21
» Views: 893
Бензин в нафтата
Forum: Дизел
Last Post: GenovD5
03-22-2024, 07:38 AM
» Replies: 16
» Views: 4,641
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
03-17-2024, 06:11 PM
» Replies: 3
» Views: 115
Грешка AIRBAG VOLVO S40 I...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: Tisho
03-15-2024, 08:15 AM
» Replies: 6
» Views: 192
Кабел за диагностика
Forum: На лафче
Last Post: ivobivo
03-12-2024, 06:28 AM
» Replies: 4
» Views: 176
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-11-2024, 01:46 PM
» Replies: 3
» Views: 104
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: kolev_74
03-07-2024, 05:02 PM
» Replies: 1
» Views: 58
D5 163к.с 2005г. Проблем ...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: GenovD5
03-04-2024, 08:13 AM
» Replies: 5
» Views: 210
Тема за предложения...вся...
Forum: На лафче
Last Post: GenovD5
03-03-2024, 11:04 AM
» Replies: 69
» Views: 48,429
Останали части от VOLVO V...
Forum: Авточасти за Volvo
Last Post: Akima
02-13-2024, 10:08 AM
» Replies: 6
» Views: 1,184

 
  ВАЖНО - Среща на 28.05.2006г. - организационнен 12ч.
Posted by: Efri 850 - 05-26-2006, 09:44 PM - Forum: Volvo срещи - Replies (23)

Да се срещнем който можем пред НИМ от 11ч. за да обсъдим регистрацията на клуба ни!
Павлов - еска да поеме доста от нещата.
Несмятам че ще бъдете безучастни към това нещо.
Нека който може да дойде.
Да остави някакво съобщение ТУК че ще дойде.
А аз оделно ще Ви изръчкам по телефоните, по айсикюто, по Скайпа и да не се налага да Ви изкарвам от домовете с Confusedhock:

Този път бъдете съпричастни участници за нащо бъдеще на клуба.

Print this item

  София
Posted by: gurgata - 05-26-2006, 07:13 PM - Forum: На лафче - Replies (20)

[Image: i.php?id=9785]

[Image: i.php?id=9787]

Оставям на вас коментирите!!!

Print this item

  Въпрос за данъци
Posted by: хамлет - 05-26-2006, 08:08 AM - Forum: На лафче - Replies (17)

Скоро в Дир-а се беше появила новина че се приема закон внесените коли да не им се начислява ДДС(ама нали са го напраили супер тъп немой да се търси), някой запознат ли е с информацията, дали е приет закона и пр. къде и как може да се привери информацията?
Че мой познат иска да си купува кола а ми трябва инфото.

бтв. Няма ли да изпадне някое по запазено волво за 4000лв 4хх модел?

Print this item

  Нормално ли е да духа от капачката??
Posted by: Filiar - 05-25-2006, 09:29 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (6)

Здравейте.
Вече писах, че си търся автомобил. Харесах си едно синьо 460. Дори в момента го има в мобилето - за 4000 лв. Продават го от автокъща. Та отивам, оглеждам, паля двигателя и отварям капачката за маслото. А от там като вулкан хвърчи масло. Правя този тест, защото са ми казвали, че това е признак на проблемен двигател. Продавача от автокъщата беше готов да се закълне, че ситуацията си е напълно нормална за тези двигатели и щом не излиза дим от пръчката за нивото, всичко е ОК.

Проблема при моя случай е, че автомобила няма регистрационни номера и е доста сложна процедурата за откарване при майстор. Дайте съвет как да постъпя?

Въпросът ми е нормална ли е такава ситуация - да духа от капачката за маслото и да хвърчат капки масло (двигателя беше почти студен)? И на какво по-специално да обърна внимание при оглед на 460.

Благодаря ви предварително.

Print this item

  Смяна на номерата в USA - No comment...
Posted by: Efri 850 - 05-25-2006, 09:29 AM - Forum: На лафче - Replies (2)

Взето от друг форум URLто
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.georgievi.com/blog/?p=341">http://www.georgievi.com/blog/?p=341</a><!-- m -->

Print this item

  Търся магаре
Posted by: CO1236CA - 05-25-2006, 07:19 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (6)

Търся магаре втора употреба за Волво 460 '91г. Откъде мога да го купя на прилична цена.

Print this item

  СПЕШНО ПОМОЩ!!!
Posted by: Пангев - 05-24-2006, 01:02 PM - Forum: На лафче - Replies (2)

КАСТОР е закъсал и се нуждае от спешна помощ - няколко човека - мъжаги за да се повдигне колата. Става въпрос че колата е излязла от една рампа... Намира се в Емил Марков (Гоце Делчев). Ако някой може да дойде до 17 часа днес на 24 май нека ми се обади на 0886 557 559. мястото е близо до последната спирка на рейс 76 и тролей 8.

Очаквам ви!

Print this item

  Стайлинг на Волво 480
Posted by: gopi - 05-24-2006, 11:28 AM - Forum: Volvo sport (Volvo Тунинг) - Replies (17)

Преди време докъто се ровех из форума на европейският клуб на Волво 480 ми попадна ей това нещо:

[Image: o632840764815468750.jpg]

[Image: o632840764487656250.jpg]

[Image: o632840764664843750.jpg]

Продаваше се в Белгия - Брюксел за около 3500 евро. Та се замислих някой в България може ли да ми направи такава красавица и колко пари ще ми излезе. Поразгледах по тунинг форумите, но там никаква представа не добих Smile .

Идеята е:
1. Ниско окачване.
2. 17" лети джанти с никопрофилни гуми.
---- До тук ясно колко пари ще струва и къде ще го направят.
3. Отворена изпускателна система.
4. Брони прагове и всичко останало.

П.П. За сега това е само мечта, но знае ли човек. Ще започна едно по едно и евентуално крайният резултат ще бъде близък до снимките. Tongue

Print this item

  Промиване на охладителната система.
Posted by: Dumfree - 05-23-2006, 10:58 PM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (5)

Т.к. от много време радиатора тече (дори и в момента) , системата е наблъскана с някакво промишлено количество добавки за спиране на течовете. Питанката ми е не би ли било добре да се промие системата по някакъв начин та поне част от тея гадости да се махнат. И съответно как може да стане това - аз си мислех - като сваля радиатора да го залепя - да пусна вода от чешмата в един от маркучите и да тече 20-30 минути през системата.

Print this item

  VOLVO - ПРИЯТЕЛ В НУЖДА СЕ ПОЗНАВА
Posted by: marti360glt - 05-23-2006, 07:47 PM - Forum: На лафче - Replies (9)

Здравейте приятели. Мисля че тук е мястото да споделя с вас какво ми се случи на 22 май. Прибирайки се от работа точно на кръговото на 4-ти километър скъсах лява щанга от предното окачване на моето VOLVO 360 GLT, като бавно но все пак успях/ защото VOLVO никога не спира/ да се изтегля с 5 км/ч от там и да спра в една локална улица наблизо. Притеснен се обадих на моя майстор Вальо от Враждебна за помощ и той ми каза да оставя колата и утре ще му мислим. След това се обадих и на моя познат Жоро / запомнете това име/ от Слатина, който има магазин за авточасти за VOLVO- втора употреба с молба да потърси такава щанга.Той трескаво ме попита какво точно ми се е случило и каза че ще дойде на място да види какво ми се е случило.След не повече от 10 мин той пристигна на мястото и за мое най - голямо учудване с него дойдоха още трима човека . Удивлението ми бе пълно когато сред тях разпознах Efri 740 - /за мен "гуруто" на VOLVO клуба/ и Unicata. За миг си помислих, че това не е истина - някакви хора, които не познавам а те мен пък съвсем да идват при някой с готовност да помогнат, но после си дадох сметка че всъщност VOLVO обединява, заличава бариери и разбира се прави хората приятели,които в нужда се познават.Не е нужно да разказвам че този "сформиран екип за бързо реагиране в кризисни ситуации" в състав Жоро, Efri 740 и Unicata за не повече от още 20 мин успя да ми намери нужните части и да ми разреши кардинално проблема така че аз още на същия ден да си подкарам моето VOLVO и да си се прибера с него вкъщи. Но е нужно тук да изкажа своята огромна благодарност на тия момчета, които направиха така че аз да продължа да се радвам на моето VOLVO - БЛАГОДАРЯ ВИ приятели.Искам да БЛАГОДАРЯ на Жоро за Цяпостната организация и ефективна намеса в отремонтирането на щангата, на Unicata за техническата помощ и инструментите, на Efri 740 - за подкрепата, съветите и комплектовката на частите.....и така БЛАГОДАРЕНИЕ на тези хора след не повече от 3 часа с мен все едно нищо не се бе случвало - освен спомена и удивлението, че недотам познати за мен хора ми се притичват на помощ без да ме познават......В тази връзка стигнах до определени заключения свързани със смисъла вложен в понятието VOLVO - то значи преди всичко ПРИЯТЕЛСТВО.


От всичките ми "излияния" тук, междувременно ми хрумна идеята , че със започнатата от мен тема и разказана случка тук, спокойно бихме могли да я прекръстим на тема със заглавие "Стената на славата" или да създадем такава ако няма досега - та да описваме подобни случки и премеждия или да си изказваме благодарности когато някой е помогнал на някой за нещо-така поне ще знаем кой с какво и на кого би могъл да е полезен ако изпаднеш в беда...


Поздрави Мартин

Print this item