The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined variable $tcount - Line: 717 - File: portal.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/portal.php 717 errorHandler->error_callback
Warning [2] Undefined variable $tcount - Line: 722 - File: portal.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/portal.php 722 errorHandler->error_callback



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,202
» Latest member: DJMah
» Forum threads: 26,877
» Forum posts: 317,054

Full Statistics

Online Users
There are currently 1350 online users.
» 1 Member(s) | 1346 Guest(s)
Bing, Google, Yandex, pamporov

Latest Threads
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 16
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 152
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 16
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 25
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,092
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 110
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-30-2024, 03:55 PM
» Replies: 4
» Views: 134
Бензин в нафтата
Forum: Дизел
Last Post: GenovD5
03-22-2024, 07:38 AM
» Replies: 16
» Views: 4,777
Грешка AIRBAG VOLVO S40 I...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: Tisho
03-15-2024, 08:15 AM
» Replies: 6
» Views: 244
Кабел за диагностика
Forum: На лафче
Last Post: ivobivo
03-12-2024, 06:28 AM
» Replies: 4
» Views: 227

 
  Отново мигач
Posted by: ves_o - 05-15-2006, 06:47 AM - Forum: На лафче - Replies (4)

Абе писна ми в тая държава от кокошкари, не си направих побългаряване на мигачите и в петък Волвита остана без мигач!Тия скапани наркомани за 20 лв ли са, че ми гепили и буксата и нали се сещате какво ми казваха всички на Симеон...Новия го вързах с кабелни обувки и съвсем стана по български...ама вече и с тел съм ги вързал Confusedhock: А да реших да се обадя в полицията да видим докъде е стигнала борбата с престъпността-познайте препратиха ме към дежурен в 5 РПУ, който дори не си стана от задника за да види, че нямам мигач - каза ми че не бил експерт...пълна смехория....така че да знаете няма смисъл да си губите времето с МВР ако вещо ви откраднат

Print this item

  ПАЗЕТЕ СЕ...
Posted by: Efri 850 - 05-14-2006, 10:21 PM - Forum: На лафче - Replies (14)

Пак се започна с рязането на гуми на коли който не са от определения адрес.
Явно още има луди хора който не са ги прибрани в лудницата, или просто общината не си върши работа - да има повече парко места за колите ни.
Пиша я тази тема тъй като е актуална в тия времена.
Актуална е когато видите че това нещо го правят пред очите ви и вия си мълчите - щото са ни тъпанарски законите в държавата, или просто още си мислим че има такава.
Тъй като такова нещо се случва ще ви дам съвети който аз самия ги ползвам и препоръчвам на близки хора.
1.- Винаги паркирайте където да може да я виждате колата.
2.- Да може да чуете алармата.
3.- Да не затискате изходи.
4.- Да не чупите плочките с колата си пред частни имоти.
5.- Да не паркирате в градинки - общинари правят глоби.
6.- Да има винаги човек в колата - ако това е възможно.
7.- Да излизате на малки интервали да виждате колата и да следите обстановката в района.
8.- Да не е в пълен мрак нощуването и.
10.- Да не пищи алармата без повод по дълго време.
11.- Да избягвате да ходите по заведения който нямат собствен паркинг охраняем.
12.- Да не си изхвърляте старите или без грайфер здрави гуми.
13.- Да имате винаги готов комплект гуми.
14.- Да си опичате акъла и да не сте безхаберни за света около вас и комшиите ви.

Въпрос към всички.
Какво ще направите реално ако видите да се извършва престъпление някакво? - може и пример да дадете.

Print this item

  440 GL 1.7 1989г. карбуратор - проблем при палене
Posted by: Gattaca - 05-14-2006, 08:19 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (7)

Здравейте,

при студен двигател, дори и температурата на въздуха да е 30 градуса, много рядко се случва да завъртя ключа и да запали както трябва. Обикновенно гасне поне 1-2 пъти и след това в продължение на около 5 мин ме е страх газчица да подам....С ръчен смукач съм, не го дърпам до край, горе-долу съм намерил някакво оптимално положение. Ако не използвам смукач изобщо е просто абсурд да запаля двигателя.

(Под студен двигател приемам, че не е пален поне 3 часа)

Ако някой има идея от какво е нека сподели. Ходих по сервизи, диагностика....въздух дърпал карбуратора, не знам си какво дърпал....всичко оправих а този проблем си остана.

Да, добявя. След като загрее двигателя тихите обороти са около 900 и върви перфектно, няма странни вибрации, колебания в оборотите, загуба на мощност....просто идеален.

Благодаря ви предварително!

Print this item

  Как се регулира съединителят?
Posted by: Me4ok - 05-14-2006, 05:04 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (6)

Здравейте. Ето и последният ми въпрос за тази седмица Smile
Тъй като съединителят отделя в горната 1/4 от хода си, искаме да го регулираме. Може ли, и ако може как да го направим?
П.С. Погледнах опътването на Haynes за 850-цата и оттам разбрах, че съединителят е хидравличен, но не успях да разбера какво точно се прави за да се регулира. Затова, ако можете обяснете как става, ако не Ви затруднявам. :roll:



Attached Files Thumbnail(s)
               
Print this item

  Айде дайте снимки.
Posted by: unicata - 05-14-2006, 03:48 PM - Forum: Стари/ненужни теми - Replies (8)

Айдееее искаме снимки :-)

Ако някой не може да качи снимки нека ги драсне на едно ЦД и аз ще ги кача на някой от фрее сървърите в БГ или мога да ги пусна като торент ако искате, но да ги качим.

Print this item

  Проблем. Волана тепери.
Posted by: unicata - 05-14-2006, 03:37 PM - Forum: На лафче - Replies (21)

Днес ходих до Пазарджики на отиване ми се строи че колата трепери, но помислих че е от настилката тъй като треперенето беше на моменти, нямаше го през по-голямата част от пътя, обаче на връщане през цялото време воланът трепереше ужасно и повече от 110-120 не смеех да вдигна, даже и купето резонираше на моменти. Някой да има идея от какво може да е?
Дали може да е от кормилната рейка, тъй като беше в ужасно състояние и ми се наложи да я рециклирам преди 2 месеца някъде или е от нещо друго, споделете мнение.

Print this item

  Къде нормално отделя съединителят?
Posted by: Me4ok - 05-14-2006, 10:23 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (3)

Искам да Ви попитам къде горе долу е нормално да отделя съединителят?
П.С. Чувствам се малко неудобно вече, от многото си въпроси и постове, но се надявам да ме разбирате. Нямам кой друг да попитам освен Вас, а и знам, че това което ми кажете и дадете като инфо е 101% вярно.

Print this item

  Разход на 850 2.5i, 10V 17л./100км. - нормално ли е?
Posted by: Me4ok - 05-14-2006, 08:11 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (20)

Здравейте отново Smile
Днес засякохме разходът в града и той е 17/100, на газ. Предполагам, че не трябва да е такъв, но все пак да попитам, нормално ли е? Въздушният филтър е нов. Какво мислите.
Доколкото знам и двата двигателя 2.5 са пълни инжекциони, нали?

Print this item

  Компресия на 850 2.5i, 10V???
Posted by: Me4ok - 05-13-2006, 08:12 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (2)

Здравейте.
Интересува ме каква трябва да е компресията в цилиндрите на Volvo 850 2.5i, 10V ?

Print this item

  Страхотна Среща :) (13.05.2006г.)
Posted by: Kespanok 460 - 05-13-2006, 05:14 PM - Forum: Volvo срещи - Replies (23)

Наистина много хора се събрахме и забелязвам че все повече почваме да ставаме,което изключително ме радва :wink: Жалко че не можах да поостана повечко,но и на това съм доволен.

ПП:Само ме е яд че не намерих човека с 460(~90г.) със СПОЙЛЕРА.Да пише ако влиза в форума че имам въпрос :wink:

ППП:Също имам голям интерес към снимките.Като ги качите моля напишете къде са сложени.

-едит- от съмуан:

Снимките са качени. Намират се тук и тук. Можете да ми изпращате на мейла снимки, които сте направили по време на сбирката -> мейла ми е michmana {@аt@} gmail.com - обещавам, че ще ги публикувам.

Print this item