Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: Ven74
» Forum threads: 26,879
» Forum posts: 317,058

Full Statistics

Online Users
There are currently 1548 online users.
» 0 Member(s) | 1545 Guest(s)
Applebot, Bing, Google

Latest Threads
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 9
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 107
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 12
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 27
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 184
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 43
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 38
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,244
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 134
Повредена горивна помпа.
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: plamenhar
03-30-2024, 03:55 PM
» Replies: 4
» Views: 145

 
  Форумни лафове
Posted by: na dqvola jena mu - 05-06-2006, 08:15 AM - Forum: На лафче - Replies (4)

Легенда:
S- seller(продавач)/Seeker(търсеш нещо)
I- interested(кибик/заинтересуван от обявата/лаик/на всяко гърне мерудия)
--------------------------------------------------------------------------------
S: Продавам CD плейър.
I: MP3 чете ли?
S: "Война и мир" да му дадеш, и нея ще ти я прочете icon_wink.gif
--------------------------------------------------------------------------------
S: Продавам CD плейър...
I: Ако не те мързи, пиши марка, цвят на корпуса и цвят на осветлението на дисплея, че M(анафи)Tel ми спряха телефона за неплатена сметка
--------------------------------------------------------------------------------
S: Продавам Пасат, ел стъкла, ел. люк, централно, 4 ел. огледала
--------------------------------------------------------------------------------
S: Ти си в топ 3 по безмислени постове
I: Ако искаш да стана номер 1 по псуване на майка ти ?
--------------------------------------------------------------------------------
S: А какво ще стане, ако си сложиш нитро система и караш на газ(съвместими ли са тези неща)?
--------------------------------------------------------------------------------
S: Искам топки.
Не защото си нямам лични.
Имам в предвид анимираните топки, които правят най- различни яки неща. Много им се кефя. Разбрах, че е малко сложно, но се надявам да ми помогнете.
I1: Имам едни, но не са анимирани. Да ги разклатя ли?
I2: Разклати, снимай и слагай за аватар. Отдолу можеш да напишеш: "Тез червени дооооомати кой ги..."
S: Става въпрос за жълтите топки, които някои от потребителите във форума използват в съобщенията си. Най- често пият бира(заедно и поотделно), карат се почервенели, сочат разни "документи" и ухилени мърдат вежди, а една топка в ролята на поп чете от Библията и прикажда с кадилницата. Често ги използва например ХХХХХХ, който по неофициални данни има най- много такива топки. А може би и други...
--------------------------------------------------------------------------------
S: Само един чип ли може да се сложи. И ако се сложат два, с колко скача цената?
--------------------------------------------------------------------------------
S: Ама той няма ключалки и дръжки на вратите. Неговата кола се краде със салам- с него подкупваш вътре цигането, което стои и отваря вратата icon_smile.gif
--------------------------------------------------------------------------------
S: От ВАГ до ВАЗ няма голяма разлика, и двете фирми правят яки двигатели.
--------------------------------------------------------------------------------
S: На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ
--------------------------------------------------------------------------------
S: Предлагам ти 3 лети джанти и една, която много прилича на останалите

Print this item

  Няколко въпроса относно покупка на 2хх...
Posted by: Guest - 05-05-2006, 03:43 PM - Forum: Volvo 2xx серия - Replies (2)

Здравейте и поздравления за форума!
Интересувам се от модела 2хх, но досега не съм се занимавал с Волво и естествено възникват въпроси. По-конкретно се оглеждам за бензинов 2,1 или 2,3 (май имаше и 2,0), без турбо, карбуратор или инжекцион.
1. Най-важното – какъв разход да очаквам градско от тези двигатели? На газ също ме интересува, защото при тези цени на бензина със сигурност ще сложа АГУ. Карбуратор ли е по-добре или инжекцион?
2. Как се справя ходовата част с българската действителност?
3. Ще бъда ли разорен, ако се наложи да пазарувам части?
4. Скоростните кутии имат овърдрайв като отделен възел – прави ли проблеми това нещо?
Ако се сетя друго ще питам. Благодаря предварително.

Print this item

  VIKINGA
Posted by: Guest - 05-05-2006, 11:52 AM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (2)

КОЛАТА НЕ6ТО СМЕНИ ВОЗЕНЕТО ОТПРЕД СТАНА НИСКА И КАТО Я ВДИГНАХ ВИДИАХ 4Е ПРОЖИНИТЕ И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ СА СЕ НАТРО6ИЛИ НИАКОИ ОТ ВАС СМЕНЯЛ ЛИ Е КОЛКО Е НОРМАЛНО ДА СЕ ПЛАТИ.КАЗАХА МИ 4Е НОВИ СА 58ЛВ ЕДНАТА.ДОБРЕ ЛИ Е ДА СЕ ТЪРСИ ВТОРА РЪКА ИМА ЛИ НИАКАКВИ ЗАМЕНИАЕМИ.ИЛИ С ДВЕ ДУМИ НАИ ДОБРИА ВАРИАНТ?ИЛИ НАПРАВО ДА СИ ВЗЕМА ЕДНА КУПЕ ЗА 4АСТИ

Print this item

  Уредих се ...
Posted by: Vermax - 05-05-2006, 07:37 AM - Forum: На лафче - Replies (20)

Както сте забелязали от известно време(3-4 месеца, откакто го има Smile ) се подвизавам в този форум макар и да не съм собственик на VOLVO. Днес това се промени. Smile

Вече съм горд собственик на Volvo S40 1.9 TDI (90 коня) 1997-ма година. \Big Grin/ Все още колата е в Австрия, но до 2 седмици я чакам да дойде! Очаквам препоръки и мнения.

P.S. хамлет, ти ли имаше такова?!?!?

Print this item

  Проблем със запалката
Posted by: хамлет - 05-04-2006, 10:26 PM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (18)

Преди няколко дена незнайно от какво ми спря притока на ток към запалката. :roll:
Някой ако има идея каква може да е причината и как се вади панелката с пепелника и запалката да погледна отзаде нека да сподели, че ми е необходим тока от нея за навигатора ;о(

П.П. Става въпрос за С40 99г.

Print this item

  постове на куките Варна-София
Posted by: galin dizela - 05-04-2006, 07:16 PM - Forum: На лафче - No Replies

Варна в двете посоки, Девня под моста ,Шумен 5 километър и капепето,Търговище кръговото там сте без предимство по главния път и има ограничение спазваите го също до кат т-ще има ограничение,Омуртаг там са на всякъде :!: ,Антоново на бензиностанцията,На разклона за Горна Оряховица,Търново преди и след,Севлиево там има камери които следят двете посоки в центъра от две камери се намира капепето няма начин ако сте снимани да ви пропуснат :!: Свързката на Варна-Плевен(Ябланица) , Магистралата след всеки тонел ги чакаите ,На входа на София

Print this item

  ГТП годишен технически преглед
Posted by: sasho_s40 - 05-04-2006, 06:01 PM - Forum: На лафче - Replies (10)

моля да ме посъветвате къде да мина гтп като бих желал освен да ми вземат парите - май бяха 25лв и да ми лепнат стикера да мога да си проверя спирачките, газ анализ и т.н. или казано по друг начин искам да си платя за преглед а не за стикер. ако имам някакъв проблем да си знам ча да му мисля..
може да ви се струва глупаво но дълго се возих на нова кола поддържана във фирмен сервиз и не съм мислил за такива работи

ПП бих помолил волвофен да каже къде и колко ще ми струва да измеря динамометрията-мощноста на колата, все пак ми е любопитно колко е на газ и на бензин и наистина ли има 140 мустанга под капака все пак ги храня поне да знам колко са

Print this item

  ГАЗ - нови разпоредби - ВАЖНО
Posted by: Efri 850 - 05-04-2006, 03:07 PM - Forum: На лафче - Replies (1)

това е от друг форум - копи пеист

Здравейте газаджии,
В Държавен вестник, бр. 32 от 18.4.2006г. е публикувано ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 78 ОТ 7 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НОРМАТИВНИ АКТОВЕ НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ, с което се изменят и допълват:
Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата;
Наредбата за устройството, безопасната експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове;
Наредбата за устройството и безопасната експлоатация на преносните и разпределителните газопроводи и на съоръженията, инсталациите и уредите за природен газ,
където най-общо казано се затяга режима за експлоатацията на АГУ, въвеждат се стикери с надпис "GAS", поставен в червен триъгълник, който се залепва на левия горен ъгъл на задното стъкло, а на газовите станции се забранява да зареждат автомобили с АГУ, които не са минали технически преглед или чийто стикери за преминал техн. преглед са с изтекъл срок.
Като цяло приветствам едно такова решение за затягане на режима, защото в последните 5-10 години силно се увеличи броя на колите с газ, а много от газовите уредби са монтирани и експлоатирани така, че превръщат тези коли в подвижни бомби.
За тези от вас, които искат да прочетат по-подробно за новите правила, прилагам линкове към тези наредби. Текстовете на тези нормативни актове са от сайта на lex.bg:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135521640">http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135521640</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687">http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135488810">http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135488810</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135491631">http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135491631</a><!-- m -->

Print this item

  Какво карат суперченгетата
Posted by: VolvoFan - 05-04-2006, 01:27 PM - Forum: На лафче - Replies (1)

Един доста тъп шведски филм Big Grin
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.metacafe.com/watch/7131/super_cop/">http://www.metacafe.com/watch/7131/super_cop/</a><!-- m -->

Print this item

  Внимание! - кърлежи вече има
Posted by: Efri 850 - 05-04-2006, 12:01 PM - Forum: На лафче - Replies (4)

Днес установих че най малкият ми бозайник имаше кърлеж на врата.
Естествено аз го извадих лесно - имам опит с това.
С половин врътка и излиза. Трябва търпение за тая манипулация.
На 30 април бях на една вила в планината с кучето!
Днес им сложих от препарата Duowin contact
Той е за малки, средни и колеми Зверове. Около ~11лв. е.

Та думата ми е. ПАЗЕТЕ СЕ ИЛИ СИ ПРАВЕТЕ ПРОВЕРКА ПО СЕБЕ СИ И ЖИВОТНИТЕ СЛЕД КАТО СТЕ БИЛИ НА ТРЕВА!!!

Print this item