Волво Клуб - България
Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ технически форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Бензин (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. (/showthread.php?tid=23831)



Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - M.Matev89 - 03-26-2017

Здравейте колеги имам проблем с мойто возило ! Проблема е следния :
При ляв завой се чува едно гадно изхъркване (ако мога така да го нарека) , същото се чува и когато ми пробуксува лявото колело ( смисъл когато се задейства stc-то) , когато го изключа от съответния бутон в купето , проблема изчезва ! Моля за съдействие да разбера от каде е тоя проблем и съответно как да си го оправя ! Благодаря предварително !


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - Leper - 04-03-2017

Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - M.Matev89 - 04-04-2017

Leper Wrote:Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.
Благодаря колега знам за какво е но проблема е че на лявото колело само изхърква и неработи , и на всеки ляв завой се чува същия неприятен шум !


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - Leper - 04-04-2017

Нещо гумите да видиш, иначе ако я закачиш на Vida, може да е изкихал някой ABS датчик, но щеше да ти свети някаква грешка на таблото.


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - M.Matev89 - 04-05-2017

Leper Wrote:Нещо гумите да видиш, иначе ако я закачиш на Vida, може да е изкихал някой ABS датчик, но щеше да ти свети някаква грешка на таблото.
Гумите са почти нови не е от тях даже като ги смених със зимните и после обратно нямаше ехект , говорих с един майстор и човека ми каза че най вероятно е някаква решетка за stc-то , ама пак трябвало да се види ! Сега след 20-и ще отида да видим .


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - Stanchoni - 04-09-2017

M.Matev89 Wrote:
Leper Wrote:Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.
Благодаря колега знам за какво е но проблема е че на лявото колело само изхърква и неработи , и на всеки ляв завой се чува същия неприятен шум !

А погледнал ли си дали са ти здрави ограничителите за завиване на колелата?


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - M.Matev89 - 04-09-2017

А погледнал ли си дали са ти здрави ограничителите за завиване на колелата?[/quote]
Да добре са днеска смених и левия абс пръстен под сензора ! Беше скъсан , сложих новия обаче шума си остана ! Така после махнах десния абс сензор и шума изчезна ! Тия дни ще пробвам с една медна тънка шайба да поддигна съвсем леко абс сензора от пръстена !


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - M.Matev89 - 04-25-2017

Решението на проблема се оказа следния : смених скъсания пръстен от ляво и измих обилно десния без да разглобявам смъкнах само гума и датчих ( измих със спрей за почистване на спирачки на Motip) колата стана идеална и без никакви "изхърквания"!


Re: Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp. - skameykin22 - 05-17-2017

Нормалното решение