The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Ремап на xc90 v8 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Ремап на xc90 v8 (/showthread.php?tid=25068)

Pages: 1 2


Ремап на xc90 v8 - dilyanyordanov - 06-12-2018

Привет,
Някой мислил ли е ,правил ли е ремап на осмака. Гледах ,че Rica вадят 40к.с. отгоре и 40нм. Някой да е слагал техен или някой друг софтуер, или да е сложил Български ?
Отделна е темата може би дали има смисъл да му се слага. Противно на всички мои очаквания има доста приятна сила в ниските обороти и не че са му нужни тези допълнителни 40к.с.,но пък колкото повече,толкова повече Smile


Re: Ремап на xc90 v8 - ivobivo - 06-12-2018

Ей, Пух не бъди толкова лаком...а и дали Aisin-чето ще се изкефи на тази интервенция. Един приятел с D5-185 има колега който твърди, че неговия бил ремапнат та ще ми е интересно някой ден да го сравним с нашите "обикновенни" V8-ци


Re: Ремап на xc90 v8 - Spurs - 06-12-2018

Ако 315 к.с. не ви стигат, нещо не ви разбирам... :roll:
99% съм сигурен, че тия 40 коня отгоре няма да ги усетите!
Но, колкото хора, толкова мнения.
Успех!


Re: Ремап на xc90 v8 - ivobivo - 06-12-2018

Ааа моите 315 кончета си ми стигат, че дори и някое от тях да си е заминало и да идва само да пие бензин пак са ми достатъчни и не се оплаквам...а и това е поредната ми сбъдната мечта - да имам и карам V8-мак и да го чувам как гърлено боботи през спортната генерация :lol:


Re: Ремап на xc90 v8 - dilyanyordanov - 06-13-2018

Повече мощност за нормално каране наистина са му достатъчни. Обаче една генерация със сигурност ще отпуши доста колата и звука е много приятен и благ от това,което съм чувал по youtube на разни клипчета.А някой за генерация да е мислил ?


Re: Ремап на xc90 v8 - iago - 06-13-2018

Аз съм мислил за генерация и то основно заради звука. В Щатите с махане на крайното гърне се получава мнооого добре. Някои просто махат гърнето, други сменят резонатора с пърформанс такъв. Примерно Borla. Със сигурност по-натам ще го пробвам. Ще отрежем крайното и ако ми е шумен просто ще го върна обратно.

Иначе относно performance-a на колата аз лично изобщо не бих се занимавал. Колкото повече - толкова повече, ама все пак тва си е 2200 джип Smile Не е бърз но ми е супер за габаритите и целта си Smile


Re: Ремап на xc90 v8 - dilyanyordanov - 06-13-2018

Борла не са кой знае какво..но ще свършат работа. Има един пич около Сливен. Върши чудеса и ще нарпави цяла генерация за много хубави пари без катализатори примерно. Проблемът е,че много бавно прави нещата, тъй като си работи сам. Ако някой се интересува може пък да запитаме за цена и да направи една матрица и да ни излезне по-евтино.


Re: Ремап на xc90 v8 - bell - 06-13-2018

Рика предлагат ремап до 340 к.с. на моторите за Америка и до 325 за европейския пазар. Аз не съм и чувал за по-големи напомпвания ... У нас гледам че Диджитъл тунинг добавят 18 к.с. и 50 нютона, като последното е над лимита на автомата.
Общо взето едно голямо нищо е това. Единствения вариант е да се слага турбина, което прави мисията почти невъзможна.
Но 315 к.с на моето S 80 са му просто тамън, само тези 25/100 градско са малкото камъче в петата Smile

Инак генерацията ми е правена в Екстрийм тунинг и си заслужава всеки от 1300-те левчета ...


Re: Ремап на xc90 v8 - iago - 06-13-2018

А, не, аз не махам катализаторите и прочее. Макс заигравка с крайните гърнета. Ако се скапе някой катализатор и трябва да купувам нови, тогава ще си взема такива на Магнафлоу примерно. Имат кит колектори с катализатори и т.н.
Правил съм кола атмосферка с валове, сгъстяване, а-у... и повече с такива загубени каузи не се занимавам. Генерация с ремап на тоя камион спиред мен няма и да го усетиш.

А Драго от Екстрийм е пълен Бог в това което прави!


Re: Ремап на xc90 v8 - bell - 06-13-2018

Точно Драго ми махна стандартните и ми сложи две двуцевки. Страшно звучи Smile
В тази връзка някой XC с V8 ако търси стокови гърнета от S80 да свирка ...