Волво Клуб - България
Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 (/showthread.php?tid=25466)



Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - Steich8505 - 12-04-2018

Здравейте , имам проблем с вентилатора (не работят степените) , отказа отоплението на седалките (диодите светят ,но не работи) .Когато увелича степента на вентилатора до край , работи все едно е на 2-3 степен . Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели . Благодаря предварително !


Re: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - sstankov - 12-16-2018

При мен беше същият проблем с обдухването ( V 40 ) и се оказа, че филтъра на купето не е бил подменян. Сменихме го и се оправи.


Re: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - Tisho - 12-16-2018

Steich8505 Wrote:Здравейте , имам проблем с вентилатора (не работят степените) , отказа отоплението на седалките (диодите светят ,но не работи) .Когато увелича степента на вентилатора до край , работи все едно е на 2-3 степен . Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели . Благодаря предварително !

Смени си филтъра на купето и ще започне да духа както трябва....

При мен на Xc90-то седалките загряват само ако има някой седнал на тях. Ако няма никой на седалката не топли.
Виж да не е така и при теб.


Re: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - Carburettor - 12-16-2018

Tisho Wrote:
Steich8505 Wrote:Здравейте , имам проблем с вентилатора (не работят степените) , отказа отоплението на седалките (диодите светят ,но не работи) .Когато увелича степента на вентилатора до край , работи все едно е на 2-3 степен . Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели . Благодаря предварително !

Смени си филтъра на купето и ще започне да духа както трябва....

При мен на Xc90-то седалките загряват само ако има някой седнал на тях. Ако няма никой на седалката не топли.
Виж да не е така и при теб.

И при мен подгряването на предните седалки работи само ако има някой седнал. Но на задните работи и без човек, вероятно ползва датчиците за коланите.


Re: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - YoYo - 12-19-2018

На Р3 задните топлят, когато ги включиш. Не ползват датчиците.


RE: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - Steich8505 - 02-02-2019

(12-16-2018, 12:29 AM)sstankov Wrote: При мен беше същият проблем с обдухването ( V 40 ) и се оказа, че филтъра на купето не е бил подменян. Сменихме го и се оправи.
Пробвахме този вариант и не се получи . Лошото в случая беше , че трябваше да прекося цяла Европа без парно . В сервиза успахя леко да преместят едната клапа зада влиза съвсем леко топъл въздух .

(12-16-2018, 08:01 AM)Tisho Wrote:
Steich8505 Wrote:Здравейте ,  имам проблем с вентилатора (не работят степените) , отказа отоплението на седалките (диодите светят ,но не работи) .Когато увелича степента на вентилатора до край  , работи все едно е на 2-3 степен . Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели . Благодаря предварително !

Смени си филтъра на купето и ще започне да духа както трябва....

При мен на Xc90-то седалките загряват само ако има някой седнал на тях.  Ако няма никой на седалката не топли.
Виж да не е така и при теб.

При мен не е така

Когато пристигнах в БГ , мой приятел ме посъветва да отидем до Николай от София (предполагам е известен на повечето от вас) , колкото и суперлативи да изкажа ще са малко , за по малко от 15 мин намери проблема и го реши , а в сервиза в Лондон 4-ма човека обикаляха колата и се чудеха и маеха от къде да е подхванат !

Описвам проблема и се надявам , че може да бъда полезен : предното стъкло било разлепено в левия горен ъгъл (стъклото е оригинално ) и от там навлиза вода в купето , стига до огледалото за задно виждане и е капало на централната конзола ,гъбата под мокета беше подгизнала , оттам прогарят 4 пътечки и резултата е ясен , след изключителната намеса на Ники , всичко рабити . След месец видях същото Волво XC60 със същия мотор и то имаше проблем с теч , който не бе отстранен от сервиза , въпреки многобройните им опити да отпушат всички канали за оттичане на водата , надявам се след нашата намеса , да са решили проблема на клиента им !


RE: Проблем с парното и отоплението на седлаките ХС60 - ilik - 02-08-2019

сменяй филтър купе и ще се оправи