The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т (/showthread.php?tid=25487)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Spurs - 12-17-2018

Що не я докараш в София, да я видят в един читав сервиз, пък да си кажат мнението!
Щото нещата при теб са повече от 2 за уточняване... И всички съвети са само по твои думи.
Не мисли, че те подценявам, никога не бих си позволил, просто ще бъде нещо много по-обективно!
Звъни на В+3, запиши един преглед и тогава мисля, ще имаш повече яснота за действие... Ще я видят хората - и механика, и софтуерно как е...
Поздрави и успех в борбата!
ПП. Няма да питам защо си я взел, ненужно е, просто щом вече е твоя и касае семейството ти, трябва да е ОК!


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-17-2018

Spurs Wrote:Що не я докараш в София, да я видят в един читав сервиз, пък да си кажат мнението!
Щото нещата при теб са повече от 2 за уточняване... И всички съвети са само по твои думи.
Не мисли, че те подценявам, никога не бих си позволил, просто ще бъде нещо много по-обективно!
Звъни на В+3, запиши един преглед и тогава мисля, ще имаш повече яснота за действие... Ще я видят хората - и механика, и софтуерно как е...
Поздрави и успех в борбата!
ПП. Няма да питам защо си я взел, ненужно е, просто щом вече е твоя и касае семейството ти, трябва да е ОК!

Ами аз горе долу за това разпитвам, защото тук в Монтана няма кой да се занимава с всичките тези проблеми. В общи линии тук схемата е проба-грешка. Аз най - вече с тази идея "оревах орталъка" дето се казва - за насоки къде и на кой да я закарам. И с надеждата, че може и някой от форума да се занимава и да може да отстрани някой от проблемите, а те както казваш ти не са 2, а са 102. Big Grin Естествено не съм тръгнал с идеята "хора, преебах се...дайте да дадем" . Нямам в предвид някой да се занимава с моя кошник за "благодаря". Аз не съм толкова босоног, но и не съм специалист...ще си сменя маслото на скоростите, на халдекса, ще си сменя тампоните отпред заради ужасното тропане както ме посъветва и колегата по-нагоре...и съм до тук. Ако се наложи ревизия на двигателя имам с кой д яя наааоравя и толкова... Това B+3 сервиз ли е? Аз точно за такава ниформация разпитвам. Именно като минат празниците да се заемам, че няма на къде...
Благодаря ти за насоката! А аз първия пост , който е почти страница точно това съм описал - как попадна колата в мен, понеже ако на мен някой започне да ми разказва за такава кола ще го прекъсна на третия дефект и ще го попитам къде е гледал и с какъв акъл е взел това нещо. При положение, че като изключим разхода на масло и гориво -другото са все неща, които според мен средно интелигентен и технически грамотен човек би видял след 5 Мин. Оглед и 15-20 минутно каране. Ама явно и на теб, като на повечето нормални хора - ти е било отегчителен да четеш целия роман, което е нормално. Big Grin Та в общи линии бях поставен пред свършен факт - човека беше платил колата -5700 евра "за да не я изпуснем" :roll: :roll: А аз иначе ако я беше капарирал - 200-30, ако щеш и 500 евра щях да си му ги дам, да си взема самолет за другия или по-другия ден и да си дойда. Аз кола в такова състояние не бих взел и за 1000 лв, защото е безсмислено! Ремонтите ще излязат повече от цената на такава кола в поносимо състояние, и пак не е ясно какъв ще е крайния резултат! А главоболията и безсънието са си за твоя сметка! Аз почти цялото лято не бях човек, докато "преболедуване" това нещо, което е било автомобил пред 12-13 години. Ама както и да е- ще боря, пък ще видим какво ще излезе. Та благодаря ти пак за насоката! Ще звънна ако това е сервиз да се разбера с хората и след Нова година ще я почвам малко по малко.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-17-2018

А като съм започнал: както ви обещах в началото ще пускам по един - два дефекта на ден, за да не досаждам многоSmile то не, че е смешно де, но взех да го избивам на ирония...друго не ми остава. Та прозореца на шофьорската врата, като му подам команда за затваряне до край (втора степен на копчето) се затваря и веднага се връща до там, от където е тръгнал. Абсолютно всеки път. Трябва да се прикара леко с копчето само на 1 стъпало, за да се затвори. Дали и къде може да се оправи софтуерно , или ще да е някакъв механичен проблема...


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 12-17-2018

Мммм, това което ми идва на ум и е безплатно е да пробваш да го нормираш. Запалена/подаден контакт, не съм сигурен кое от двете беше, на затворен прозорец задържаш бутона за затваряне на втора степетн (демек автоматичното затваряне) за няколко секунди. Вероятно няма да помогне, ама няма и да навреди...


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-17-2018

iago Wrote:Мммм, това което ми идва на ум и е безплатно е да пробваш да го нормираш. Запалена/подаден контакт, не съм сигурен кое от двете беше, на затворен прозорец задържаш бутона за затваряне на втора степетн (демек автоматичното затваряне) за няколко секунди. Вероятно няма да помогне, ама няма и да навреди...

Ще пробвам още довечера, като си дойде колата. Тъй като избягвам и да я карам по обясними причини :lol: . Ще пиша какво е станало. Благодаря ти.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Tisho - 12-17-2018

julianov83 Wrote:А като съм започнал: както ви обещах в началото ще пускам по един - два дефекта на ден, за да не досаждам многоSmile то не, че е смешно де, но взех да го избивам на ирония...друго не ми остава. Та прозореца на шофьорската врата, като му подам команда за затваряне до край (втора степен на копчето) се затваря и веднага се връща до там, от където е тръгнал. Абсолютно всеки път. Трябва да се прикара леко с копчето само на 1 стъпало, за да се затвори. Дали и къде може да се оправи софтуерно , или ще да е някакъв механичен проблема...

Колата си е забравила позицията за затворен прозорец и вместо да спре сработва защитата срещу смачкани пръсти. :mrgreen:
Най лесно става с VIDA въпросната адаптация на прозорците. Имаше и едни заклинания от сорта, пускаш стъклото да слиза надолу, вадиш предпазителя на Front doors modules, натискаш бутона за вдигане слагаш предпазителя и след като се вдигне до горе продължаваш да държиш бутона докато чуеш релето във модула...
Колкото пъти съм пробвал с това да обуча стъклата, толкова пъти съм вадил VIDA-та. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=_j-F8wi__5U


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 12-17-2018

Tisho Wrote:
julianov83 Wrote:А като съм започнал: както ви обещах в началото ще пускам по един - два дефекта на ден, за да не досаждам многоSmile то не, че е смешно де, но взех да го избивам на ирония...друго не ми остава. Та прозореца на шофьорската врата, като му подам команда за затваряне до край (втора степен на копчето) се затваря и веднага се връща до там, от където е тръгнал. Абсолютно всеки път. Трябва да се прикара леко с копчето само на 1 стъпало, за да се затвори. Дали и къде може да се оправи софтуерно , или ще да е някакъв механичен проблема...

Колата си е забравила позицията за затворен прозорец и вместо да спре сработва защитата срещу смачкани пръсти. :mrgreen:
Най лесно става с VIDA въпросната адаптация на прозорците. Имаше и едни заклинания от сорта, пускаш стъклото да слиза надолу, вадиш предпазителя на Front doors modules, натискаш бутона за вдигане слагаш предпазителя и след като се вдигне до горе продължаваш да държиш бутона докато чуеш релето във модула...
Колкото пъти съм пробвал с това да обуча стъклата, толкова пъти съм вадил VIDA-та. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=_j-F8wi__5U
Е не.. кажи честно, че Волво са такива коне с капаци и за разлика от всяка (или айде 80-90%) друга марка, тук не можеш да си обучиш прозорците ръчно?


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - gusenica - 12-17-2018

Колега julianov83 ,може би е трябвало изобщо да не му плащаш на роднината доколкото разбрах,но явно си добър и честен човек и времето не се връща,но ако мога да те успокоя има и по тежки случаи-живея в Германия и наскоро си закупих хц 70 д5 авд 2009. от (внимание) немски автосалон-не турски не полски не руски,които изобилстват тук-до тук НИКЪДЕ не съм чувал немски салон да е некоректен-смених ремък, водна помпа,масла и ролки почти веднага-и се започна една загуба на антифриз с видими течове,които изчезнаха и след това разхода на загуба се увеличи без видими течове и на всеки 20-30 км. лампичката светва за ниско ниво(доливам ама....) и за капак преди 2 дни ми светна и жълтата та да стане цветомузика с иконката на дпф филтъра(или поне аз така го знам).Изчетох доста и както се пее в една попфолк песен всички пътища водят към теб(глава,гарнитура...) понякога едвам тръгва стартера,което ме филмира за охладителна течност в някое цилиндърче понеже след като запали вече няма проблем.... и не съм на себе си-заплатих точно 2 пъти колкото ти си платил за твоята кола (обслужването не го броя) Жената бучи,аз ръмжа,абе мъка не еми трагедия голяма-караници мънканици все пак парите не са малко-иначе колата и без двигател да е като я погледнеш ти идва да я купиш-веднага удря в сърцето (жегва) Бях спрял алкохола -сега от няколко дни съм в джаза-не мога да спя ,а хапчета не искам да ползвам и се омотвам едно хубавичко и така успявам да заспя за не повече от 3-4 часа понеже съм сънувал някви кошмари-за една кола ще се побъркам,осъзнавам го,но не мога да се стегна-най мазохистично си разбивам здравето. Май и аз доста поревах...............утре имам час при майстори та да видим с колко ще се увеличи разхода,но не на антифриз, а на твърдото гориво и пак в реда на мисли се сещам за друг поп фолк текст-пия за да те забравя Sad ..тва мозъка човешки е с необятни способности понеже слушам рок и хеви метъл и не знам от де се сетих за тия поп фолк текстове................................Извинявайте колеги и за моето реване Sad


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Spurs - 12-17-2018

Колеги, тука може би сте забелязали, че обществото е отворено и споделянето на неволи не се приема за реване! Wink
Вероятно и вие се шегувате с това, че се оплаквате, като споделяте тука не много положителните си емоции...
И още нещо, може би не си давате сметка и за това, че вашите проблеми биха били от голяма полза за настоящи и бъдещи собственици на Волво!
Т.е. какво трябва да бъде и къде са болежките евентуално.
Лично на мен въобще не ми е досадно и не го приемам като тежест да прочета всичко написано от някой, който има проблем и търси помощ да го разреши.
Мисля и за другите колеги във форума е така, щото хипотетично, всеки може да изпадне в подобно положение.
Поздрави и успех!


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-17-2018

По принцип Spurs си прав...ама от къде да знам, човек... То човек като нареди 100 неща, дето не са му в ред в един момент става досаден.А иначе каквото и както и да се оправи от тези неща- ще пиша , за да се знае. Може да е от полза на някой. А до колегата gusenica - не се коси чак толкова бе човек. То вярно, че на чужд гръб и 100 тояги са малко, ама при теб проблема е един и е достатъчно добре изразен, за да се открие. При този разход на антифриз, ако го гори през цилиндрите отзад трябва да е страшно! Иначе има вариант да го бута в маслото (ако се е издънила гарнитура на главата, обаче ти говориш за някакви количества, дето трябва отдавна да е напълнило двигателя и да не върти въобще да пали... Хубавото при теб е, че проблема е син единствен! Както казваш ти - щом всичко останало по колата е бомба няма за какво да съжаляваш. При мен обаче едно с едно не е! Нито купе, салон, ходова част, скоростна кутия , двигател и всички периферии , дето можеш да се сетиш - Ел част, радио , климатик, стъкла , Абе едно няма със света , бе човек. Мен ме е яд просто защото можеше да си мина и без тоя филм... Ама ще го играеме хорото като сме се хванали. А иначе чак пък да си тровиш живота заради 2 тона желязо...няма смисъл човече. Живота е прекалено кратък , за да се тровиш с такива глупости. От начало и аз бях полудял, и то не заради парите, просто ме беше яд по какъв глупав начин попаднах в ситуация, в която можех и да не попадам по принцип. Ама - ебал съм му майката (с извинение) ако стане нещо стане, ако не - язовира до Монтана е голям - с една тухла на педала на газта и айдееее...