The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т (/showthread.php?tid=25487)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - che4ef - 01-14-2019

Quote:Мислех след скоростите същия ден да сменя и маслото и филтъра на Халдекса - купил съм ги, но там видях, че трябва да сссваля кардана, втулката на задния диференциал....и става сложно, а беше вече късно следобяд и го отложих за друг ден.

Колега, не се сваля диференциал или втулка за смяна на филтъра на Халдекса. Сваля се само ако трябва да се смени моторчето с помпата. Капачката на филтъра е разположена горе от страна на пасажера и мястото е терсене, но става с търпение и псуване.

Quote:В едно клипче руснаците казваха че 2.5Т в някой случаи харчи дори повече от V8 при XC90...

Така е. Особености на турбото.

Quote:Та той ми звънна и ми каза, че на първо време ттябвал минимум уиндоус 7, той подкарал програмата, обаче трябвал 3 ГБ рам, а моя старец е с 2.

Windows 7 Professional и 3 Gъби с РАМ.

Относно кутията ти, направил си каквото си можал. Карай за сега пък каквото стане. Аз мисля че ще държи. Смени маслото пак както смяташ. Това е добра стратегия.

Поздрави


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - yuckuJackD - 01-14-2019

За този пост говоря: АСК TF-80C - Клуб Ситроен
Няма лошо да изчетеш цялата тема - има полезна информация, поне в началото. След моите два поста не съм влизал да чета и не знам.


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 01-14-2019

(01-14-2019, 01:31 AM)che4ef Wrote: Колега, не се сваля диференциал или втулка за смяна на филтъра на Халдекса. Сваля се само ако трябва да се смени моторчето с помпата. Капачката на филтъра е разположена горе от страна на пасажера и мястото е терсене, но става с търпение и псуване. .

Относно кутията ти, направил си каквото си можал. Карай за сега пък каквото стане. Аз мисля че ще държи. Смени маслото пак както смяташ. Това е добра стратегия.

Поздрави


Така де, при мен филтъра се намира като застанеш с лице към задницата на колата от ляво на кардана , не е отгоре (доколкото разбрах от четене насам - натам това е трето поколение Халдекс). Аз филтъра наситина с малко повече псуване както казваш ти ще го развия, ама няма как да източа маслото. Аз и моторчето даже развих, ама хода му навън кокато опре до втулката (то не е втулка де ,ами товс дето се захваща с голяма централна гайка към вала на халдекса и кардана се захваща за него) е не повече от 4-5 мм. И няма как и да източа маслото. А и се съмнявам, че има достатъчно растояние и при филтъра, за да мога да извадя стария и да напъхам новия. Ти правил ли си тази гимнастика и как се точи маслото ако не сваляш моторчето? Понеже аз като гледам по клипове насам натам капачето на филръра навсякъде е оребрено отгоре като радиатор, товс което съм купил е същото, а това на колата е като тапа, няма изпъкнало оребрение навън иначе растоянието между болтовете е същото и си мисля да не вземе да излезе моето някой непознат вид за нашите ширини Халдекс, понеже в тая кола вече нищо не ме изненадва.  Big Grin  А за скоростите - да прав си смятам, че позакрепих нещата. Ще им наптавя няколко преливки през 10-15 000 и ще видим. Не съм толкова откачен да отварям тая кутия докато работи що годе нормално. Това е краен вариянт.



RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 01-14-2019

За извънградското си го обяснявам в голяма част заради скоростната. 6-тата AW TF-80 SC я дават 0,686, докато 5та при старият Aisin e 1:1. При 130 разликата е 1000 оборота. Но това вероятно е съобразено и с кривата на момента де. Едва ли 2.5Т може да генерира същият такъв като V8 на 2000 оборота, за да поддържа скоростта.

А за градското.. явно тая крива е много "крива" за теглото и трябва да го сръчкваш, за да се мести. Аз друго обяснение нямам, щото това категорично харчи повече от V8 във всякакви режими. Е.. освен на пълна газ.

Тия 22-28 градско, нищо че са газ, а не бензин пак идват повече от 4,4-то. Може би е казвано вече, ама не помня.. в кой град ти е градското?


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 01-14-2019

(01-14-2019, 09:31 AM)iago Wrote: За извънградското си го обяснявам в голяма част заради скоростната. 6-тата AW TF-80 SC я дават 0,686, докато 5та при старият Aisin e 1:1. При 130 разликата е 1000 оборота. Но това вероятно е съобразено и с кривата на момента де. Едва ли 2.5Т може да генерира същият такъв като V8 на 2000 оборота, за да поддържа скоростта.

А за градското.. явно тая крива е много "крива" за теглото и трябва да го сръчкваш, за да се мести. Аз друго обяснение нямам, щото това категорично харчи повече от V8 във всякакви режими. Е.. освен на пълна газ.

Тия 22-28 градско, нищо че са газ, а не бензин пак идват повече от 4,4-то. Може би е казвано вече, ама не помня.. в кой град ти е градското?

Монтана е града. А и го кара само жена ми - абсолютно никакви екстремности. Лятото даваше 23-25 , сега е 25-28 . И по компютър, и на зареждане. Разликата е макс 0,5 литра. Ходих ония дни с него до Берковица - нататък е нагорнище - 17 на сто до там, а като се върнах обратно - надолу средния стана 15,3. Като пътя е еднолентов, имаше движение и повече от 80-90 км не съм вдигал. Множко ми се струва , бе...знам ли. Като го докарах от Испания на бензин - 11,5 средно от там . Само магистрала и абсолютно икономично каране - постоянна скорост 110-120 км/ч . Ако го крепят покрай 100 - даваше около 10,5. И това на бензин и то Европейски... Мисля си да не би  просто мотора да  си е издухал...знам ли. Ама иначе върви прилично за теглото и мощността си , според мен де... Не съм карал друк такъв, че да сравнявам.


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 01-14-2019

Хм... нали е на газ? Как го мериш по борд на газ? Освен ако жена ти не го кара 1 км от вкъщи до работа и колата да е постоянно студена и на крайно кратки разстояния, за мен това не е нормално, без значение на бензин или на газ. 25-28 зимата в Монтана. Колкото и да го умувам не виждам техническа причина да е така by design.

От спортна злоба ми идва да ти дам идея, да закачиш широколентова сонда, ако имаш човек който може да го свърши това де. За по-точен тест от този не се сещам.


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 01-14-2019

(01-14-2019, 11:23 AM)iago Wrote: Хм... нали е на газ? Как го мериш по борд на газ? Освен ако жена ти не го кара 1 км от вкъщи до работа и колата да е постоянно студена и на крайно кратки разстояния, за мен това не е нормално, без значение на бензин или на газ. 25-28 зимата в Монтана. Колкото и да го умувам не виждам техническа причина да е така by design.

От спортна злоба ми идва да ти дам идея, да закачиш широколентова сонда, ако имаш човек който може да го свърши това де. За по-точен тест от този не се сещам.

Да, бе човек - на газ борда си ми показва и моментен и среден разход и средния е абсолютно точен винаги като го смятам при зареждане. Ако има разлика по някой път тя е от порядъка на 0,5-0,7 на сто. А каква е тази широколентова сонда? Какво мери? Ще разчитам из Монтана, ама едва ли...аз познавам доста хора, дето чопкат коли, ама като им кажа Волво всеки вдига рамене. А такова нещо дали има в този сервиз - В+3 ли беше...дето го има тук в рекламите, понеже смятам да го карам нататък някой ден, като ми остане време да го прегледат обстойно. Както и при онова момче да му смени езика.


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 01-14-2019

С фабрична газ ли е, та борда знае за нея?

С две думи, без да изпадам в подробности, с широколентова сонда ще се види в различните режими на работа колко гориво блъска. Сондата следи количеството кислород в изгорелите газове и казва Air/Fuel ratio-то. Ползва се от тунингистите, като въз основа на показанията на сензора настройват горивната карта на двигателя. Относно сервизите.. честно казано не очаквам някой редови сервиз да има и да може да работи с такава сонда. Не че е ядрена физика, просто се изискват едни по-различни познания как работи двигателя и какво се очаква. Примерно според мен лично всеки един газаджия трябва да настройва със сонда... защото как по дяволите знае колко газ да пусне, за да докара смесите? Гледат налягане на клапана, гледат още нещо си.. ок научили са се да ги правят по "темплейт", амааа.. в крайна сметка колите вървят на газ и хората си бачкат.

Навяват ме няколко мисли обаче. С тоя разход на масло... нещо в мотора не е ок. Това може да е пряко свързано и с разхода. Ако комресията отива в картера...

От друга страна обаче от Испания насам ти е харчила 10,5-11,5 на бензин, тук 15-17 газ. Което ме навежда на мисълта, че нещо настройката на газовата не е ок. На бензин карал ли си я в България?

А това с вдигането на рамене като чуят че е Волво не го разбирам. Кола като кола ебаси...


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 01-14-2019

Не е фабрична газта. Слагах я тук, ама компа си работи, аз питах и човека дето я монтира какво ще се случи със разходомера, и той каза, че ще си показва нещо, ама и той незнае дали ще има връзка с действителността. Обаче при мен е точно! А настройката я прави с лаптоп през буксата на компютъра на газовата уредба. Преди години като ми настройваше зафирата слагаше и маркуч в ауспуха - за изгорелите газове, сега вече не слага...може да му е по-модерна вече системата незнам...  Иначе съм я докарвал на 12,5 газ на сто Монтана-Велинград, обаче със бабешко каааране и поглед постоянно вперен в моментния разход тъкмо бях сложил газ-та. Аз в общи линии с тая кола не съм минал повече от 2000-2500 км от близо 20-те вече откакто е тука, като не смятам докарването и до тука де. Сега почнах чат-пат да я подкарвам по малко от време на време. Аз половин година не исках да я гледам, и да се качвам в нея, камо ли да я карам. Иначе може би две-три седмици жена ми си я кара на бензин, ама както казах вече тогава въобще не исках да я гледам тая кола и нямам представа какво и колко е горила, тъй като и с жена ми тогава не си говорихме сигурно един месец заради тоя курник. Иначе ще мерна компресия тия дни и ще преценя как ще процедирам нататък. Пък ще видим... Иначе ако някой знае сервиз или човек , дето да има такава джаджа и да може да свърши работа да казва - да я карам там.


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 01-14-2019

Ясно, разбрах...

В такъв случай мога да те посъветвам, да караш едно по едно първо с основните техники. Прочетете колата, мернете компресия, направете основните проверки и ако нямате успеваемост, тогава се заигравай. И пак да наблегна на това, да се обърне внимание каква е разликата в разхода на газ и бензин. В тоя отговор може да се крие причината за високият разход (ако приемем, че има такъв).

Понеже съм дървен философ.. това да боднат маркуч в задника на колата докато работи на място.. няма да помогне много за настройката на какъвто и да е режим различен от.. работа на място. Нооо, както казах, хората си бачкат, хората си карат колите на газ и всички (уж) са доволни.