Волво Клуб - България
Теч в краката на шофьора!!! - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Теч в краката на шофьора!!! (/showthread.php?tid=25503)



Теч в краката на шофьора!!! - lub4oto12 - 01-13-2019

Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 


RE: Теч в краката на шофьора!!! - iago - 01-13-2019

Хм.. освен спирачна течност (ако примерно колата е с механична кутия и съединителя е с помпи, понеже нямам идея как е при XC70) единственото което ми идва на ум и което може да мазнее е охладителна течност от примерно спукано радиаторче на парно. Предполагам, че е в средата зад таблото, така че технически според зависи къде е спукано/теча, течността може да стигне и то теб. Обаче ако е спукано, силно вероятно е да ти мазнее и челното стъкло (от обдухването, когато пускаш парното). По-принцип може да тече вода от дренажите на тавана, ако имаш шибидах. Ама няма да е мазно..

Хвърлям идеи, без да съм запознат с модела като цяло.


RE: Теч в краката на шофьора!!! - Tisho - 01-13-2019

(01-13-2019, 11:42 AM)lub4oto12 Wrote: Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 

Антифриз е. Случва се на P2 платформата. Там където тръбите за антифриза влизат в купето има нещо подобно на снадка сменя се уплътнението и се оправят нещата.


RE: Теч в краката на шофьора!!! - Spurs - 01-13-2019

Тая "снадка", без да ми течеше в краката (течеше към защитната кора под двигателя) Пепи в GT1 я сменяше в "молитвена поза"... Cry
Ако става въпрос за същата, де... Мисля беше подковообразна около един ринг.


RE: Теч в краката на шофьора!!! - Tisho - 01-13-2019

Зависи от къде е протекло. На старото ми S80 го сменяхме отвътре и беше напоило добре тапицерията с антифриз, та я сваляхме да я сушим. Smile


RE: Теч в краката на шофьора!!! - lub4oto12 - 01-13-2019

(01-13-2019, 01:58 PM)Tisho Wrote:
(01-13-2019, 11:42 AM)lub4oto12 Wrote: Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 

Антифриз е. Случва се на P2 платформата. Там където тръбите за антифриза влизат в купето има нещо подобно на снадка сменя се уплътнението и се оправят нещата
Благодаря за съвета утре ще проверя от къде е проблема и ще пиша !