The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик (/showthread.php?tid=25737)

Pages: 1 2


Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - Chochosan - 04-23-2019

Здравейте фенове на марката!

Преди няколко дена спазарих и придобих един прекрасен автомобил Volvo XC70 T6, като годината по талон пише че е 2011.
Кратко обобщение на предисторията...
Принципно съм заклет Субару фен от много време, но поради наличието на 3 малки деца в семейството и липсата на достатъчно място в Outback III, се наложи да изневеря на марката за първи път преди 2 години. Купих си Discovery III, което определено не беше любов от пръв поглед, но се научихме да се харесваме. Има 3 реда седалки, невероятни за годината си екстри, тегли безпроблемно караваната ни цяло лято, а и съпругата ми се кефи на преимуществото да кара такъв "малък" градски автомобилSmile
Всичко с джибата си е супер, дори и търся нов собственик в момента, но просто не съм фен на дизелите. Не ме разбирайте погрешно, но просто не са моите автомобили. 

Та дълго време търсех подходящото бензиново комби, 6 цилиндъра, бензин, автоматик и 220+ кончета и с цена около 20000лв. Както може би се досещате опциите не бяха много. След като Субарото outback IV не ме намери, аз намерих новата си страст Volvo XC70 бензинSmile

Гледах няколко колици 3.2 с по 238 кончета, ноо километрите им бяха от тук до луната.


След няколко огледа, тест драйв, преглед в сервиз и т.н. си купих ето това:
   
   
   

Чудесен автомобил, внесен от Канада на реални 116хил. км, проверен в Carfax. 305 кончета, V6, турбо. Редовно сервизирана и гледана кола. Разбира се колата е изписана тотална щета след Wind Storm с множество външни забележки, но без отворени еърбеци, проблеми с двигател или геометрия. Наистина има забележки почти по всички детайли, предното стъкло е сменено, фаровете са със сабележки, ноо сърцето...сърцето на колата е още младо и пъргаво. За останалото си има Павлин от Ауто дъ Бест (най-добрия бояджия). Има си всички възможни екстри за модела без навигация, но на кола на 8 години по-добре без нея.
Колата е с адаптивно окачване и се държи прекрасно на пътя. 
Общо взето това е. 
Побира 3те деца за сега, скоро слагам и теглич и потегляме с караваната към Гърция. Четох че го има филма при дърпането на товар с този вид двигател и че има мн. висок въртящ момент пък и товарът си тежи, та страда скоростната кутия в случая, но това за ще разкажа живи и здрави на есен.

Ще се радвам ако колеги с подобни автомобили споделят информация и впечатления, защото не можах да намеря много инфо във форума, или просто търсачката не работи при XC70+T6


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - pliva - 04-23-2019

Честито!И стотици хиляди километри безаварийно! Много ти е хубава колицата,но няма много като нея тук. То форумът ни доста време не функционираше,та се надявам все повече колеги да се включат сега.


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - ogo - 04-23-2019

(04-23-2019, 03:46 PM)Chochosan Wrote: Павлин от Ауто дъ Бест (най-добрия бояджия). 

Къде се намира?


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - che4ef - 04-24-2019

Честито колега. От коя провинция е колата?

Това за смененото предно стъкло да не те притеснява. Това е нормално. Има в Албърта случаи където си сменят стъклата на всеки две години. Това е заради ситния чакъл зимата за да не се плъзга. 

Добре е да сложиш охладител на скоростната кутия. 

Колко ти тежи караваната напълно празна?
Наблюдавай двигателя за консумация на масло. Той ще консумира но трябва да е много малко. 
 
Кажи от кой дилър е закупена и къде е обслужвана в Канада.
Питай каквото искаш.


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - Chochosan - 04-24-2019

(04-23-2019, 08:24 PM)ogo Wrote:
(04-23-2019, 03:46 PM)Chochosan Wrote: Павлин от Ауто дъ Бест (най-добрия бояджия). 

Къде се намира?


София, кв. Сердика, ул. Костенец 1. Има инфо в нета е във фб.

(04-24-2019, 01:16 AM)che4ef Wrote: Честито колега. От коя провинция е колата?

Това за смененото предно стъкло да не те притеснява. Това е нормално. Има в Албърта случаи където си сменят стъклата на всеки две години. Това е заради ситния чакъл зимата за да не се плъзга. 

Добре е да сложиш охладител на скоростната кутия. 

Колко ти тежи караваната напълно празна?
Наблюдавай двигателя за консумация на масло. Той ще консумира но трябва да е много малко. 
 
Кажи от кой дилър е закупена и къде е обслужвана в Канада.
Питай каквото искаш.

Благодаря колега!
Колата е била закупена в провинция Онатарио и е поддържана във Volvo Villa Thornhill.

Караваната е сравнително малка и тежи 1100 кг празна. Това за охладителя на скоростната кутия съм го чувал и за Субаровците че било препоръчително. Ще проверя как стоят нещата в София Wink


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - Tisho - 04-24-2019

Нормално е търсачката да не намери нищо. Нищо и няма.
Пробвай с XC70 + D5 и ще видиш разликата.
Този мотор си е бяла лястовица в България, едва ли има повече от 10-20 коли. В форума няма писано много - обсъждаха едно V70 с този мотор преди години.
Масовото тук са трактори, този Т6 е масов ама оттатък океана. И евентуално из Русия.

Кутията - редовна смяна на масло за да работи безпроблемно.
Ако теглиш каравана, задължително допълнителен охладител за маслото на кутията. МП по предлагат такъв.


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - ivobivo - 04-24-2019

Колега честита придобивка и със здраве да си я караш...по повод охладителя и евентуалните проблеми  може да прочетеш тук - https://www.facebook.com/groups/193481013995317/permalink/2440338162642913/

и както казват руснаците охладителя е малко нож с 2 остриета - трябва много грамотно да се сложи и да се ползва с разбиране -
https://youtu.be/eiS4t3pyh9M


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - Chochosan - 04-24-2019

(04-24-2019, 06:53 AM)ivobivo Wrote: Колега честита придобивка и със здраве да си я караш...по повод охладителя и евентуалните проблеми  може да прочетеш тук - https://www.facebook.com/groups/193481013995317/permalink/2440338162642913/

и както казват руснаците охладителя е малко нож с 2 остриета - трябва много грамотно да се сложи и да се ползва с разбиране -
https://youtu.be/eiS4t3pyh9M
Здравей колега! Плагодаря за пожеланията и за споделената информация.

Определено се отказах от този охладител след като прочетох инфото. Въобще не ми се влиза в този филм...
Ще си дърпам лекичко караванката и ще си свиркам Cool


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - che4ef - 04-24-2019

Здравей колега,
Яом е от Онтарио гледай ходовата част за ръжда. Може би да я обработиш с разтвор отдолу ако има нужда. Според мен не би трябвало да има проблем с ръждата, нпо гледай за всеки случай.
Това че е отписана пслед буря е малко пресилено. Най-вероятно е паднал някой клон на колата и тука като видят малко повече зор и малко повече пари отписват колата. Работилниците и бояджиите вземат страшно много пари и затова така се е получило.

Качи снимки на караваната че ми е интересно.

Много, ама много внимавай как ти слагат окабеляването. Могат да прецакат туй-онуй ако не разбират. Например ако вземат захранвена не от акумулатора а от някой модул, заради консумацията може  модула да отчете че не стига достатъчно ток и да почне да ти прави проблем и да ти хвърля разни грешки дето ще се вкараш в кви ли не филми. Електрическите модули на Волво са много чувстветелни откъм колебания на захранването. Ако е слаб акумулатора например, плюят грешки и хората полудяват.

Иначе караваната е лека. Мисля че ще си ОК.

Поздрави


RE: Volvo XC70 T6 2011 нов собственик - ogo - 04-24-2019

Намерих го бояджията. Малко претенциозно му е посланието в началото на страницата, но все пак сме в БГ..
Ще го видя така или иначе. 
---
Иначе караванката ще я тегли без проблеми. Макар да не е от леките. Моята е 450 кила Smile 
Ето един калкулатор все пак:
https://towcar.info/GB/