The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Трудно палене от първия път - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Трудно палене от първия път (/showthread.php?tid=26004)

Pages: 1 2 3 4 5


RE: Трудно палене от първия път - simeonof - 10-15-2019

Продължавам с размислите по този проблем. Тъй като джипа е с газов инжекцион, бензин се зарежда сравнително рядко /приблизително веднъж на 2 месеца/. Направи ми впечатление, че когато заредя „свеж“ бензин започва да пали по лесно. Струва ми се, че посочения проблем започва да се появява, когато бензина вече е позастарял и нивото му е спаднало.
Та си мисля дали пък точно от стар бензин не идва дискутирания казус. Вероятно се получава конденз, вода и т.н. Всъщност подобно нещо ми се е случвало и с един предишен автомобил. Като поостарееше бензина и трудно палеше, а и не работеше добре колата.


RE: Трудно палене от първия път - krasi557 - 10-18-2019

Здравей колега на 99% съм сигурен,че проблема ти идва от изпарителя.


RE: Трудно палене от първия път - j-ikata - 10-19-2019

Във ВИДА би трябвало някъде в живите данни да има стойности в % на нещо наречено LTFT (long term fuel trim). Може ли някой от колегите, който има проблем с паленето да види какъв процент дава при него?


RE: Трудно палене от първия път - petar - 10-30-2019

И аз имам същия проблем на 2.5Т XC90. От първия път или не пали, или няколко сегунди работи на 3 4 цилиндъра. 
Испарителя го смених и няма подобрение. Сега мисля да пробвам да сменя горивния филтър и да видя дали ще има подобрение. Ако и това не помогне, се насочвам към дебитомера или горивна помпа.   Huh


RE: Трудно палене от първия път - che4ef - 10-30-2019

Quote:И аз имам същия проблем на 2.5Т XC90. От първия път или не пали, или няколко сегунди работи на 3 4 цилиндъра. 

Испарителя го смених и няма подобрение. Сега мисля да пробвам да сменя горивния филтър и да видя дали ще има подобрение. Ако и това не помогне, се насочвам към дебитомера или горивна помпа.   [Image: huh.png]

Преди да се впуснеш в разните му там приключения, извади сензора за въртене на коляновия вал (намира се между двигателя и скоростната кутия, където е маховика). Като го извадиш почисти всички електрически контакти хубаво до блясък и пак го закачи. Процедурата е лесна и не отнема време - 30-40 мин най-много. 
Поздрави


RE: Трудно палене от първия път - simeonof - 10-31-2019

Колеги мисля че най после разреших проблема. След като на диагностика не ми засече никакъв проблем, след това смених горивния филтър и пак никакъв ефект, в края на миналата седмица решиш да отида при газаджия. Оставих му джипа сутринта и след някалко часа човека се обади и каза че вече всичко е ОК. Вече 5-6 дена карам и засега наистина нямам никакви проблеми с паленето. До колкото разбрах от някъде влизал въздух и заради това се получавал проблема. Може и нещо да ми е спестил като информация, но важното е че всичко е както трябва.


RE: Трудно палене от първия път - ataknav - 11-04-2019

Поздравления, колега. Чудесно е, че си решил проблема и то преди зимата Wink


RE: Трудно палене от първия път - simeonof - 11-04-2019

Така е колега. И искам специално да обърна внимание на други колеги с подобен проблем и с газови уредби, че едно от първите неща, които трябва да направят е да отидат при читав газаджия. Оказва се, че много често се случва проблема да идва точно от газовата.


RE: Трудно палене от първия път - ataknav - 09-04-2020

Поздравления на колегата за решения проблем. Малко ъпдейт от моя страна. След като бях писал, че след смяната на горивния филтър всичко е ок, това продължи така няколко месеца, докато не смених преди 2 седмици филтрите на газта. От тогава наново същия проблем. Това е първата зависимост, която успявам да хвана. Нямам идея каква е логиката газта или нещо свързано с нея да играе роля, при положение, че пали на бензин, но е факт, че след смяната на филтрите се появи проблема отново. Та сега започва отново ходенето по мъките от другата седмица. Но виждайки резултата на колегата, първо ше отида на газаджия и тогава ще търся всичко останало. Ще споделя резултати като има такива.

П.С. Това със многото и малкото бензин не е фактор, изпробвал съм го няколко пъти.


RE: Трудно палене от първия път - simeonof - 10-13-2020

Ъпдейт на темата и от моя страна. Както на колегата така и на мен след уж оправянето на проблема, няколко месеца по късно се върнах в първоначалното положение. Сутрин винаги палеше от втори път. При първото запалване аха да запили и изгасне.  Говорих за проблема с друг газаджия с той ми каза следното:  От газовата се прецаква адаптацията на дюзиге или така наречеите тримове / Short Term Fuel Trim / Long Term Fuel Trim/. Препоръча ми през 2-3 месеца да карам по 50-60 киломитра само на бензин за да се адаптират дюзите. Следвайки съвета му проблема се оправи. Поне да сега...