The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Покупка на xc90 3,2 бензин - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Покупка на xc90 3,2 бензин (/showthread.php?tid=26179)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - zorba - 07-21-2020

Аз пък си го карам само с 0W30 и след 12-15К почва да го пие и към 20 го сменям.
Газовата ми е BRC(висок клас май 2200лв. беше) и вече над 70К нямам проблеми.
Обаче смених бутилката малка ми беше, че при ходенията в Гърция(там газ нощно време направо няма) си карах на бензин, а еврото си е евро.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - ИванВас - 07-22-2020

Колега Kriss, моля те (ако имаш възможност, ако ти се занимава) да направиш някоя друга снимка на гасовата уредба - къде са хвана ли водата за изпарителя и къде и как са сложени газовите щуцери в смукателните колектори и вакуума за газовото от къде са свързали. Благодаря ти предварително.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - Kriss - 07-23-2020

Ако искаш да снимам още нещо няма проблем.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - nogopechen6 - 07-23-2020

Колега, предварително се извинявам, че се намесвам в дискусията. Но това ужасно нещо, което си снимал много ме натъжава. Първо ,,хващането" на водата: големите производители препоръчват да бъде с тройници паралелно на "парното". Второ избора на инжектори-стар модел, евтини и "слаби". Маркучите са различна дължина. Щуцерите трябва да са максимално близо до бензиновите инжектори. Най-подходящ е монтаж на единични инжектори от доба марка. Хубаво е монтаж да реализиран с планка,, а не с "опашки". Вакума е добре да се "вземе" след дросела, а не преди някой цилиндър. Редуктора е малко слаб, зимата ще се разбере. Аз съм си монтирал АТ13 Супер 300 к.с. , моят мотор е 200 к.с. турбо. Редукторите на "Романо", "Ловато", "КМЕ", "БРЦ" или "Емер Паладио" са по-подходящи. Компютъра е хубав но има и по-добри. Целият преден кит на АЕБ (всички компоненти на марката) е около 1500-1600 лева. Цялостният монтаж е хаотичен и грозен. Моят преден кит е евтин и сам го преработих след като придобих колата. Компютър ЛПГТЕХ ОБД-450 лв., редуктор АТ13 Супер-140 лв., Инжектори Думко Херкулес GISM-I3000 / AMP C-282104- 240 лв. ( на границата са по мощност). Филтър "Ловато" с утайник. Компютъра сам си изработва горивна карта, която съвпада с бензиновата. А това, че не свети "чека" може да се дължи на активирана опция за триене на "грешки". Още веднъж се извинявам за моята намеса, но така виждам нещата.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - sashua - 07-23-2020

Инжекторните рейки са си напълно окей, изключвам монтажа от обясненията и все пак, наясно ли си изобщо какво говориш и визираш под "слаби", при правилно разпробити дюзи, нагласено диф. налягане, дори с 3 ома бобини нещата са перфектни и изравнени на бензин и газ, на тая кола бензиновото време знаеш ли и го? За изпарителя при налягане от 1.6 до 1.8 проблеми няма да има и на - 40, няма да коментирам обслужването на горепосочените прехвалени изпарители, които са перфектни точно определен период, след като мине тоя период почват филмите.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - Kriss - 07-23-2020

Явно всеки "майстор" си има гледна точка за монтажа. Аз от газови инсталации не разбирам. Препоръчаха ми сервиза,защото монтирали уредби само на нови и мощни коли. Доволен съм от вървежа, разхода и цената 1550лв. На безин ми харчеше същото като сега на газ.Не усещам разликата и във мощността на колата.Какво имаш предвид,че зимата ще стане?


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - ИванВас - 07-23-2020

Благодаря за цнимките колега Kriss и се извинявам, че заради мен да ми направиш услуга се налага да търпиш критики за урадбата си. Само не разбрах къде е свързан вакуума.
Колега nogopechen6 качи няколко снимки на твото газово да видим как е направено.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - Kriss - 07-24-2020

Нещо се е объркал колегата кой да критикува. Аз не съм монтирал уредбата,а съм си платил на сервиз да го направи. Кое как е монтирано мен не ме интересува щом работи перфектно. Ако има проблем си има 2г. гаранция. На втората снимка мисля,че е маркуча за вакума.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - zorba - 07-24-2020

На мен ще ми е интересно какво ще е парното когато стане студено, но за това има време.


RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - sashua - 07-24-2020

(07-24-2020, 06:19 PM)zorba Wrote: На мен ще ми е интересно какво ще е парното когато стане студено, но за това има време.
Нищо няма да му има на парното, понякога е най-удобно да се вземе вода от там, единственото, което се случва е да преминава през изпарителя.