Волво Клуб - България
Volvo v50 вода в купето - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Volvo v50 вода в купето (/showthread.php?tid=26403)



Volvo v50 вода в купето - ernesto - 06-26-2020

Здравейте ! Нов съм във форума. Тук ме доведе неволята. Днес открих,че зад предната пасажерска седалка се е образувало езеро с вода,мокета джвака. Предположих,че може да е свързано с климатика.Климатика обаче си работи добре...може би нещо е запушено ?! Но какво и къде ? Някакви съвети ? Благодаря предварително !

V50  2006г  2000 D

Колата е карана само от мен.Нищо не е правено по климатика.


RE: Volvo v50 вода в купето - zorba - 06-28-2020

След като е работил климатика и когато спреш под колата образува ли се малка локва(или мокро петно)?
Ако е не значи ти е запушена тръбичката и всичката вода от климатика остава в купето, но обикновено подгизва предното пасажерско място.


RE: Volvo v50 вода в купето - ernesto - 06-29-2020

Днес,заедно с един приятел се занимахме с проблема. Оказа се,че въпросната локвичка НЕ се образува. След справка в мрежата, открих снимки на евентуалното възможно  запушено място . А именно, една тръбичка в ляво от краката на пасажера. Запретнахме мокета и продухахме тръбичката с компресор. Отдолу протече. Сега чакам да се изпари водата,която се е събрала във въздухопровода под седалката.....


RE: Volvo v50 вода в купето - ernesto - 06-29-2020

Днес,заедно с един приятел се занимахме с проблема. Оказа се,че въпросната локвичка НЕ се образува. След справка в мрежата, открих снимки на евентуалното възможно  запушено място . А именно, една тръбичка в ляво от краката на пасажера. Запретнахме мокета и продухахме тръбичката с компресор. Отдолу протече. Сега чакам да се изпари водата,която се е събрала във въздухопровода под седалката.....


RE: Volvo v50 вода в купето - milenhr - 07-14-2020

Проблема ти е отлепено челно стъкло! И на мен не ми се вярваше, но се оказа масов проблем при по- новите модели Волво /след 2007 г./ На мен ми се случи преди месец това. Прочетох доста в интернет по въпроса. И даже на коли на по 1-2 години го има. Просто некачествено уплътнение на предния прозорец. На всичкото отгоре не се приема от производителя като гаранционен дефект. 
Решението е сваляне и лепене отново на прозореца. Естествено ако не се счупи при разлепването. Ако се случи това и си с датчици за дъжд, олекваш минимум с 500-550 лв за ново стъкло. Аз ще ходя най- вероятно следващата седмица да ми го лепят стъклото. В Добрич- 70 лева за труд с гаранция.
Разлепеното стъкло може да го познаеш най- лесно като го натиснеш с длан отвътре навън. Ако е разлепено се надига леко. Забелязва се лесно.


RE: Volvo v50 вода в купето - Dragon76 - 08-08-2021

(07-14-2020, 07:35 AM)milenhr Wrote: Проблема ти е отлепено челно стъкло! И на мен не ми се вярваше, но се оказа масов проблем при по- новите модели Волво /след 2007 г./ На мен ми се случи преди месец това. Прочетох доста в интернет по въпроса. И даже на коли на по 1-2 години го има. Просто некачествено уплътнение на предния прозорец. На всичкото отгоре не се приема от производителя като гаранционен дефект. 
Решението е сваляне и лепене отново на прозореца. Естествено ако не се счупи при разлепването. Ако се случи това и си с датчици за дъжд, олекваш минимум с 500-550 лв за ново стъкло. Аз ще ходя най- вероятно следващата седмица да ми го лепят стъклото. В Добрич- 70 лева за труд с гаранция.
Разлепеното стъкло може да го познаеш най- лесно като го натиснеш с длан отвътре навън. Ако е разлепено се надига леко. Забелязва се лесно.

Привет, колега! Моето V70 (2008г.) при един по-силен дъжд прокапа от плафона на осветлението на купето, имаше и три-четири много леки струйки от вътрешната страна на челното стъкло, та се чудя дали и при мен не е налице същия проблем... Между другото, преди да прокапе няколко пъти съм ходил на автомивка - нищо!