The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Проект AUX вход към фабричните радия - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Музикални системи в колата (Car Audio) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Thread: Проект AUX вход към фабричните радия (/showthread.php?tid=5550)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Проект AUX вход към фабричните радия - Tisho - 02-15-2009

Идеята е следната:
Понеже много от фабричните музики в нашите коли са или с касета и радио или с CD, касета и радио, но всичките имат възможност за управление на CD changer.
Като концепция по която да работим оформихме следните две насоки:
1. Платка която симулира наличието на CD-changer, като основната и цел е да може да се използва аудио входа за включване на MP3 плеър, навигация и др.
2. Устройство, което представлява MP3 плеър с възможност за включване на USB-flash на който са записани музиките. Като управлението ще става през бутоните на фабричните радия на Volvo.

Върху реализацията на проекта в момента работим двама човека Dumfree и аз.

Във връзка с реализацията на това нещо ще ни е нужно малко съдействие. Нуждаем се от CD-changer за да доуточним някой детайли в протокола за комуникация. Протоколите са два типа. Единия е на Алпин, като за този протокол имаме инфо, но не е пълно. Това са радията модели SC-xxx. Втория протокол е разработен от Митсубиши, както и радията от тип-а HU-xxx. За него имаме само схеми на свързването (свалял съм ги от моето HU-401).

Казано по просто:
Ако някой има фабричен CD-changer и е навит да помогне, като ни го предостави за няколко дни да подслушаме протокола, ще получи преференции при монтажа на такова устройство в неговата кола.

Smile


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - mecheto - 02-17-2009

Tisho Wrote:Идеята е следната:
Понеже много от фабричните музики в нашите коли са или с касета и радио или с CD, касета и радио, но всичките имат възможност за управление на CD changer.
Като концепция по която да работим оформихме следните две насоки:
1. Платка която симулира наличието на CD-changer, като основната и цел е да може да се използва аудио входа за включване на MP3 плеър, навигация и др.
2. Устройство, което представлява MP3 плеър с възможност за включване на USB-flash на който са записани музиките. Като управлението ще става през бутоните на фабричните радия на Volvo.

Върху реализацията на проекта в момента работим двама човека Dumfree и аз.

Във връзка с реализацията на това нещо ще ни е нужно малко съдействие. Нуждаем се от CD-changer за да доуточним някой детайли в протокола за комуникация. Протоколите са два типа. Единия е на Алпин, като за този протокол имаме инфо, но не е пълно. Това са радията модели SC-xxx. Втория протокол е разработен от Митсубиши, както и радията от тип-а HU-xxx. За него имаме само схеми на свързването (свалял съм ги от моето HU-401).

Казано по просто:
Ако някой има фабричен CD-changer и е навит да помогне, като ни го предостави за няколко дни да подслушаме протокола, ще получи преференции при монтажа на такова устройство в неговата кола.

Smile
IMAM OT SC


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - Dumfree - 02-17-2009

Идеално - за СЦ ще може както радиото си е на колата да се закача на линията и да подслушам какво си комуникират - т.е. за около час (в извънредни случай два) работа. Ако си навит - драсни един ред да се видим когато си свободен.

Утре (сряда 18.02) ще пусна снимки с текущия резултат - а той е - радиото намира чейнджър и отпушва входовете, но не работи съвсем коректно.


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - mecheto - 02-17-2009

Dumfree Wrote:Идеално - за СЦ ще може както радиото си е на колата да се закача на линията и да подслушам какво си комуникират - т.е. за около час (в извънредни случай два) работа. Ако си навит - драсни един ред да се видим когато си свободен.

Утре (сряда 18.02) ще пусна снимки с текущия резултат - а той е - радиото намира чейнджър и отпушва входовете, но не работи съвсем коректно.
AKO ISKASH ZVANI ILI OSTAVI TEL DA TI ZVANA


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - Dumfree - 02-18-2009

Текущия резултат - това се показва на дисплея....


Re: Факт е AUX вход към фабричните радия - Zdravko_850 - 02-19-2009

Това удоволствие го зная от преди година ,лошото е че цената му от 250лв ми се вижда
висока и имам скритата надежда същата да падне още малко

За Volvo все още не съм виждал ,но имам съмнения че ще стане от Panasonic
(Тoyota са с такива авто_радиа все още)
Лично моного ме учуди когато представителя на HUSVARNA за Варна(ще ме извини че забравих името му ),
дойде при мен с ново CD_Changer Panasonic, свързахме го и всичко си тръгна отлично,към оригиналната
музика на колата.
Ето и сайт на такива USB-адаптери ама volvo няма <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gromaudio.com/usb.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.gromaudio.com/usb.html</a><!-- m -->

п.п
Сега се сещам къде в моят град има такива адаптери,още утре ще ида да проверя става ли за моето CD_Volvo и
ще пиша




Re: Проект AUX вход към фабричните радия - Dumfree - 02-19-2009

А помеждудругото се търси и букса като тази на чейнджъра, която се пъха в радиото. Че за СЦ-тата прерових всичките ми известни магазини и не успях да намеря.


Re: Факт е AUX вход към фабричните радия - Tisho - 02-19-2009

Zdravko_850 Wrote:Лично моного ме учуди когато представителя на HUSVARNA за Варна(ще ме извини че забравих името му ),
дойде при мен с ново CD_Changer Panasonic, свързахме го и всичко си тръгна отлично,към оригиналната
музика на колата.


Не разбрах...
Свързал си сд ченжър панасоник към оригинално радио на волво и работи ? Какво е било радиото SC-xxx или HU-xxx?


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - Dumfree - 02-19-2009

С предоставения от мечето чейджър работата за СЦ-серията върви много добре... Smile Smile Smile


Re: Проект AUX вход към фабричните радия - Tisho - 03-06-2009

Такаааа...
Пробива за HU-xxx серията дойде малко неочаквано. Smile

Миналата седмица купих едно HU-601 (онези с радио, касета и CD) с намерение да си ъпгрейдна моето HU-401(само радио и касета). Разглобих го да му направя профилактика и :o изненада.Това което подозирах се оказа вярно: CD-то се управлява по същия протокол, като CD-changer-a. Вместо в колата HU-601-то отиде на работната ми маса.
   

Резултата не закъсня, след няколкодневна работа с логически анализатор, вече съм сравнително наясно с чудото на японската мисъл наречено MELBUS.
Така че ако не ми мине тиражия(опс... :? котка) път скоро ще има прототип на МП3 плеър за HU-xxx радията.
Smile

Dumfree почти е преборил SC-xxx радията, очаквайте включване скоро и от него. :wink: