The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Разчитане на компютъра на S/V40 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Разчитане на компютъра на S/V40 (/showthread.php?tid=69)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - joro74 - 11-29-2011

Scan Master ELM - има го в data.bg. Има и колкото искаш безплатни понеже ELM е много опростен като комуникация.

С ELM ще четеш само двигател, той не е кабел за директна комуникация с контролерите, а нещо като модем - софтуера му подава команди във формат за модем, а той през firmware ги предава към контролера в OBD формат и връща към софтуера резултат във формат като за модем. Идеята е, че ELM се оправя с протоколите а, софтуера получава обработени данни. В поддържаните протоколи е и разликата във версията на ELM. Най-евтина и масова в момента е 1.3, но тя не поддържа протоколи CAN след 2009та година. ELM 1.4 ги поддържа, но още е скъп (ако намериш ELM 1.4 под 200 лв - това е ELM 1.3 с 'лъжлив' отговор за версия).

ELM не работи с Vol-fcr, Vag-com и всякаkъв специфичен за кола софтуер - през ELM не можеш да прекараш специфична команда, ограничен си само до стандартни OBD команди свързани с вредните емисии. ELM е измислен за пунктовете за технически преглед където ги интересуват само определени команди валидни за всички коли поддържащи OBD.


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - toshako - 11-29-2011

Благодаря Жоро. ELM-а ми струваше 17лв. а изписва, че е 1.4 значи има нещо гнило Smile


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - Нико - 11-30-2011

joro74 Wrote:Не, EMS си е на пин 7 и работи с Vol-FCR без прекрояване на кабелите. Явно двигателят ти не е с EMS 2000. Само Fenix 5.1 има нужда от прекрояване, но той не се слага на дизели и двигатели с турбо.


Някаква идея как мога да разбера с какво "ECU" съм?

Намерих: Bosch MSA 15.5 !!!


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - Нико - 12-01-2011

Четейки този и други форуми стигам до извода, че за пълна диагностика и наблюдение на параметрите в реално време на моя модел Volvo V40 1,9TD 1999г. (D4192T2) трябва да ползвам VCT 2000 Tool, OBDII Scan Tool или Bosch KTSxxx. И трите са за професионална употреба и цените им са доста солени. Ако някой знае друг достъпен инструмент със софтуер на добра цена моля да сподели.

Благодаря на всички за информацията и съветите! Smile


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - del - 12-01-2011

Здравейте,

Нико,
За дизеловите двигатели и бензиновите/без Феникс 5,1/ за пълна диагонстика на твоята кола са ти необходими VOL FCR 1.36/в нета има и кракната/ и кабел ВАГ КОМ 409,1.
Тази версия на ВОЛ ФЦР 1,36 е нещо подобно на TECH2- при Опел, показва само грешки но не и живи данни.
Сега мисля има по- нова версия с включени живи данни. Но май още не са пуснали крак за нея/или поне аз не съм попадал на кракната версия/

Joro74,
Наистина за Феникс 5,1 комуникацията е само по К линията/тя е двупосочна/ но ако си чел темата за ДДТ 2000 във форума на Рено Л линията се използва само за първоначалната инициализация и чак след това се минава на комуникация само по К линията.
Относно размяната на пин 7 и 11 за четене на Феникса ми идва една еретична мисъл в главата. Дали да не взема да ги разменя самите кабели на ОБД буксата отзад.
Другата ми идея е от програмата AB COM/тя пак е за диагностика на Опели/ различните модули са им на 3, 7 и 12 пин и там ги прехвърлят с 3 позиционен ключ. Така може да се получи доста по мързелив кабел /вместо да прехвърляме кабели от пин на пин просто превключваме с ключа/. Това е в сила само за Феникс 5,1 разбира се. При ЕМС2000 не се налага това прехвърляне там К линията си е на 7ми пин, както си пише навсякъде.


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - joro74 - 12-01-2011

Аз лично съм си монтирал 3 позиционен ключ на конектора в колата защото платките за прехвърляне на кабели за OBD са безобразно скъпи. L линията се използва само за протоколите на Рено. Fenix 5.1 е включен в DDT2000 само заради Волво двигателя и покритието е доста непълно в сравнение с контролите за двигатели на Рено. На L линията на конектора в колата няма кабел.

Ако някой намери хакната нова версия на Vol-FCR да свирка защото там има Live data от климатроника, ABS и скоростна кутия. В масовата 1.3.6 която е някаква изтървана бета няма такива екстри.


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - Нико - 12-01-2011

del Wrote:Здравейте,

Нико,
За дизеловите двигатели и бензиновите/без Феникс 5,1/ за пълна диагонстика на твоята кола са ти необходими VOL FCR 1.36/в нета има и кракната/ и кабел ВАГ КОМ 409,1.
Тази версия на ВОЛ ФЦР 1,36 е нещо подобно на TECH2- при Опел, показва само грешки но не и живи данни.
Сега мисля има по- нова версия с включени живи данни. Но май още не са пуснали крак за нея/или поне аз не съм попадал на кракната версия/...

Няколко поста по нагоре съм споделил опита си с Vol-Fcr v1.3.06 cracked - мога да видя статуса и да изчистя грешките (ако има) на "ABS", "Instruments" и "Immobilizer 2/3" както и да угася сервизната лампа "Reset Service Light". Търся хардуер и софтуер, с който да правя пълна диагностика и наблюдение на параметрите в реално време на моя модел Volvo V40 1,9TD 1999г. (D4192T2) - модул Bosch MSA 15.7!!!


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - BukToP - 12-01-2011

Надали си струва инвестицията, която трябва да направиш, за да постигнеш това, което искаш....


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - Нико - 12-01-2011

Прав си, на път съм да се откажа...


Re: Разчитане на компютъра на S/V40 - Persizi - 10-04-2012

Взех си VAG COM 409.1 KKL. С Vol-FCR 1.3.6 мога да влизам в ABS, Instruments и т.н., но не мога да вляза в ECU-то на двигателя, също като Нико. Vol-FCR 1.7.3 Demo, която изтеглих от официалната страница не работи с VAG COM-а и дава грешка като след това изписва, че rt-usb.dll липсва. Двигателят ми е D4192T2 същия като на Нико. Явно с VAG-COM не може да се разчете нищо съществено на този двигател.