The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Разчитане на компютъра на S/V40 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Разчитане на компютъра на S/V40 (/showthread.php?tid=69)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- Dumfree - 10-12-2006

Отново се присетих за темата за разчитането на компютъра на S/V 40
и ето на какво попаднах:
http://scantool.autodiagnostik.com/parts.html
Ако си купя този ELM323, и си налепя схемата дали ще стане номера да разчета кодовете от ECU-то, щото някакси ми се струва прекалено хубаво за да е истина (ELM-a е $18.)


- Dumfree - 10-12-2006

Отново се присетих за темата за разчитането на компютъра на S/V 40
и ето на какво попаднах:
http://scantool.autodiagnostik.com/parts.html
Ако си купя този ELM323, и си налепя схемата дали ще стане номера да разчета кодовете от ECU-то, щото някакси ми се струва прекалено хубаво за да е истина (ELM-a е $18.)


- VolvoFan - 10-12-2006

Ще стане ама той май вече не ги продава тези продукти. Питай все пак.


- VolvoFan - 10-12-2006

Ще стане ама той май вече не ги продава тези продукти. Питай все пак.


- brata - 10-13-2006

Опитът ми е за моето Volvo V40 1.8V16(115hP) , 1998.
С ELM 323 - не става - купих - пробвах на моето Volvo -не, пробвах на Toyota Avensis 1,6,2001г(вероятно и за други автомобили) - работи.
Проблема е там че повечето автомобили използуват интерфейс ISO 9141-2, а за моето Volvo се използува нещо друго - ISO9141-4 (ако не се лъжа).

Решението е:
1.K-L адаптер (който не е нищо друго освен преобразувател на ниво)
2. Софтуер VOL-FCR (само за Volvo)
Прилагам и двете. За съжаление с този софтуер който имам (Beta 1.3.06) успях само нулирам SERVISE LAMP, да прочета ABS,Immobiliser,SRS (и да нулирам грешките - при мене обаче нямах такива) и ...нищо друго: например ЕКУ-то (FENIX 5.1 при мене )- бутоните проста са неактивни. Софтуера с който разполагам е стар - актуалната версия е 1.7 - но не мога да я намеря в Нет-а.
Ще бъда благодарен ако някой я намери и сподели с нас .
Все пак за ресет на Service light става.


- brata - 10-13-2006

Опитът ми е за моето Volvo V40 1.8V16(115hP) , 1998.
С ELM 323 - не става - купих - пробвах на моето Volvo -не, пробвах на Toyota Avensis 1,6,2001г(вероятно и за други автомобили) - работи.
Проблема е там че повечето автомобили използуват интерфейс ISO 9141-2, а за моето Volvo се използува нещо друго - ISO9141-4 (ако не се лъжа).

Решението е:
1.K-L адаптер (който не е нищо друго освен преобразувател на ниво)
2. Софтуер VOL-FCR (само за Volvo)
Прилагам и двете. За съжаление с този софтуер който имам (Beta 1.3.06) успях само нулирам SERVISE LAMP, да прочета ABS,Immobiliser,SRS (и да нулирам грешките - при мене обаче нямах такива) и ...нищо друго: например ЕКУ-то (FENIX 5.1 при мене )- бутоните проста са неактивни. Софтуера с който разполагам е стар - актуалната версия е 1.7 - но не мога да я намеря в Нет-а.
Ще бъда благодарен ако някой я намери и сподели с нас .
Все пак за ресет на Service light става.


- brata - 10-13-2006

Най- важният елемент при диагностиката е софт-а, а пък за Volvo това важи още повече (просто има малки разлики в интерфейсите, при което масовите програми - Digimoto, OBDScan, ScanTool ..и др. .... не работят)
А пък за on-line резултати от сензори, обороти, мощности и др. такива
за автомобили с интерфейс ISO - просто не разчитайте много - при скорост на обмен 9600 опресняването на резултатите не е достатъчно бързо. При по новите автомобили с бързи интерфейси PWM или CAN нещата стоят по съвсем друг начин - там данните са достатъчно актуални.
За ELM 323 мнението ми е противоречиво - много пари за почти нищо.


P.S. чета по руските форуми за софтуер X431- ставал и за Volvo , за сега обаче не съм го виждал на живо.


- brata - 10-13-2006

Най- важният елемент при диагностиката е софт-а, а пък за Volvo това важи още повече (просто има малки разлики в интерфейсите, при което масовите програми - Digimoto, OBDScan, ScanTool ..и др. .... не работят)
А пък за on-line резултати от сензори, обороти, мощности и др. такива
за автомобили с интерфейс ISO - просто не разчитайте много - при скорост на обмен 9600 опресняването на резултатите не е достатъчно бързо. При по новите автомобили с бързи интерфейси PWM или CAN нещата стоят по съвсем друг начин - там данните са достатъчно актуални.
За ELM 323 мнението ми е противоречиво - много пари за почти нищо.


P.S. чета по руските форуми за софтуер X431- ставал и за Volvo , за сега обаче не съм го виждал на живо.


- Garfield - 10-13-2006

Това изглежда интересно.
Ще го пробвам... само да ми остане време!


- Garfield - 10-13-2006

Това изглежда интересно.
Ще го пробвам... само да ми остане време!