The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
За пластмасите в 4хх серия - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo 4xx и прилежащи (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Thread: За пластмасите в 4хх серия (/showthread.php?tid=71)

Pages: 1 2 3


За пластмасите в 4хх серия - Kespanok 460 - 01-19-2006

Здравейте на всички,пъро искам да пожелая успех на форума и дано ставаме все повече феновете на Истинските коли 8) .
Проблема за обсъждане са Пластмасите и таблото в 4хх серия,отскоро имам колата(460)и забелязах че доста пукат пластмасите(това не ме дразни),наместват се по време на движение.Като мина през някоя не голяма неравност и доста неща скърцат и мен това много ме дразни щот съм си маняк на тема тишина :wink:
Та ако някой знае някакъв "ЛЕК" за това нека го сподели.

ПП:Аз съм чувал за някаква гума или за силикон.

ППП:Сега нямам време да се занимавам,но лятото 100% ще разглобя купето и силикона ще влезе в действие :lol:


- Пангев - 01-20-2006

Аз съм с 440 Bodyguard - след 94г. По принцип май таблото е същото но нищо чудно да са сменили материала. При мен също поскърцва пластмасата - особено през лятото, но не е много дразнещо. Някой беше писал че има някакъв спрей за това но май не е имало дълготраен ефект. Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели - аз също се интересувам


- nelin - 01-23-2006

Днес видях въпроса ти иначе вчера на срещата щях да ти кажа.Моето табло се беше разскърцало и най-вече в участъка където опира до страничните колонки.Напръсках го със силиконов спрей и в рамките на същия ден всичко утихна.Засега трети месец няма звуци,ще видим лятото като поразгрее как ще е.


- Lazo - 01-23-2006

Положението отзад е същото. Трие се кората на задните колони в плоскостта, върху която са тонколоните (в основата). Предполагам, че силиконовия спрей ще помогне и тук. Общо взето обаче се използват уплътнители (дунапрен, естествена или изкуствена кожа и т.н.). В някой от по-старите Автобилд имаше цяла статия посветена точно на тази тема.


VOLVO е религия!


- Kespanok 460 - 01-25-2006

Еми досега събирах инфо за този силиконов спрей и в крайна сметка май него ще зема(ако не се лъжа в Бриколаж е 10тина лв.)Само малко да се постопли че сега всичко се е удървило здраво :wink:

ПП:Малко ме притеснява че лятото на жегите няма да издържи,ама трябва да се пробва.


- Пангев - 01-25-2006

Smile айде пробвай пък аз после от теб ще гледам да си оправя моята Wink


- Kespanok 460 - 02-05-2006

Наи-накрая намерих малко време да се позанимавам с интериора на колата и направих следното:

1. Купих силиконов срей от бриколаж(пише че е за да не залепват гумените уплътнения,да не се напуква пластмасата и т.н.).Та напръсках колата на някой места по таблото и по пътя към нас наистина доста неща спряха да дрънкат :lol:

2. Взех и нормален черен силикон който също мнгоо добре ми влезе в употреба - намацах половината кола и ОПРЕДЕЛЕННО има голям ефект :wink:

ПП:Обаче имам едно много неприятно чукане(паразитен шум)мислих да не е биалетка,но на мен окачването ми е с цялата щанга и не е това.Просто ме побърква и не мога да разбера какво е.Почти целия багажник разглобих и НИЩО не напраих :roll: Като го оправя и намеря(задължително)ще се похвала(колко ли глупаво ще се окаже на край ама....... :wink:


- Пангев - 02-05-2006

трябва да погледна какво си направил и аз да приложа твоя опит на моята кола


- crazy_dude - 02-05-2006

Моята не е от най-новите, но засега нямам оплакване от скърцаници на таблото или където и да било! Smile


Провери за тропането... - PeterPan - 02-06-2006

Да ти е хрумвало да видиш дали не хлопя някое от гърнетата, бронята ни жилото за ръчната или някой от спирачните механизми.