The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 850 2.5 TDI - предварение при центровка на ГНП

#1
Знае ли някои какво е предварението при центровката на ГНП.При диагностика с Делфи 150 ми отчиташе 4 градуса на 840 оборота/мин.
Reply

#2
Здравей колега! Динамичния аванс на помпата трябва да е от 0.0 до -2.0 ( от нула до минус 2 градуса )
При мен е -3.4 до към -4.0 . От както е сменен ангренажния ремък и ролките , вкл. ролката на помпата , са правени няколко пъти настройки на динамичния аванс , веднъж и в Мото Пфое , и след време се променя . Казвали са ми, че е от разтягането на ремъците , което ми звучи логично, но не ми се иска да е така .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#3
и аз в момента се боря с тези настройки със вида,но нищо не мога да разбере,иначе е нагласен статичния аванс с индикаторен часовник но горе динамичния не мога да му разбера
Reply

#4
Здравей колега,
Ако ECU-то ти е MSA 15.7 динамичния аванс няма да можеш да го направиш с Делфи, за 15.8 не мога да кажа.
При 15.7 трябва да се активира специален режим за проверка на динамичния аванс за да може да бъде отчетен, функция която мисля, че липсва при Делфи. Това което виждаш като стойност при Делфи е текущата стойност на аванса, което не върши работа за настройка.
Динамичен аванс може да се проверява с диагностичните модули (поне за които аз знам) на БОШ, на Волво оригиналната (преди DICE за 15.7, 15.8 мисля, че може с DICE) и VOLFCR. Ако си с 15.7 пиши ми на лично да ти пратя работещ VOLFCR и да ти опиша процедурата за настройка.

Поздрави и успех
Volvo V40 1.9 TD D4192T (F8QT)
Volvo 855 2.5 TDI D5252T
Reply

#5
Някой може ли да даде информация каква е стойността, когато се прави с индикаторен часовник предварението на нафтовата помпа.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)