The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Щека за масло

#1
Много се извинявам и ми е адски тъпо да питам,но не намерих отговор във виртуалното пространство нито в реалното, пулейки се пред двигателя на скоро придобитото от мен XC 70 D5 2009g. 205 k. -има ли щека за масло и ако е да къде да търся
Reply

#2
Ако не сте я открил значи няма, можете да си добавите такава... предполагам Мотопфое или сервизът, горе в рекламния прозорец.
Засега нивото на маслото можете да следите чрез менюто на таблото. Ето тук е описано как:
http://www.volvohowto.com/how-to-check-o...-xc60-v40/

Някой колега, притежаващ автомобил от тази генерация може да допълни.

Поздрави
Reply

#3
volvolover Wrote:Ако не сте я открил значи няма, можете да си добавите такава... предполагам Мотопфое или сервизът, горе в рекламния прозорец.
Засега нивото на маслото можете да следите чрез менюто на таблото. Ето тук е описано как:
http://www.volvohowto.com/how-to-check-o...-xc60-v40/

Някой колега, притежаващ автомобил от тази генерация може да допълни.

Поздрави

Благодаря за полезния линк,но според тези инструкции нещо не схващам стъпка едно,която казва да задържим старт бутона ,но колко.....тя ще си запали на 2-рата секунда да речем и после ????? няма да посмея да държа повече ,другият проблем е ,че след запалване поне 1 мин. ми стои съобщение че не съм сложил колана а всъщност е сложен и до като не изчезне това съобщение за колана не мога да боравя със стъпка 2 която казва да въртим врътката на лявото лостче и след това чак мога да си боравя с него,но ниво на масло не ми е излизало- излизат ми разход на гориво,моментен и за последни изминати километри,система за стабилизиране бла бла,но не и масло,явно има някаква хватка със задържане на старт бутона но как да го задържа след като запали...да не изпуша нещо и в предвид съобщението за колана висящо 1 мин. и непозволяващо да боравя с врътката .....дано някой с опит да се включи Confusedhock:
Reply

#4
Колега, ако колата ти пали на втората секунда, то с задържане на бутона за 4 секунди със сигурност няма да я "убиеш" и заслушвал ли си се дали стартера завърта след след като го натиснеш или след като пуснеш бутона? В упътването ясно пише да задържиш натиснат бутона Start докато изгрее дисплея с показанията и едва ли на сайта на Volvohowto ще пишат врели-некипели Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#5
ivobivo Wrote:Колега, ако колата ти пали на втората секунда, то с задържане на бутона за 4 секунди със сигурност няма да я "убиеш" и заслушвал ли си се дали стартера завърта след след като го натиснеш или след като пуснеш бутона? В упътването ясно пише да задържиш натиснат бутона Start докато изгрее дисплея с показанията и едва ли на сайта на Volvohowto ще пишат врели-некипели Wink

......,другият проблем е ,че след запалване поне 1 мин. ми стои съобщение че не съм сложил колана а всъщност е сложен и до като не изчезне това съобщение за колана не мога да боравя със стъпка 2.........

И само да допълня,че до сега съм карал коли без старт бутон и си предстаям как въртя с ключа колата пали,но аз продължавам да си го държа напънат :roll: -без да се заяждам споделям размисли и завършека на поста ми беше-дано има колеги с опит,колкото до сайта не го подлагам на съмнение изобщо

Благодаря все пак за мнението
Reply

#6
При тази платформа натискането на Старт бутона, без да се натиска спирачката е равно на даване на контакт при колите с ключ. Мисля, че това е идеята на натискането и задържането, т.е. натиснете и задръжте без спирачка. Аз бях с S80, но бензин и си имаше щека, затова съвет за това меню не мога да дам. Може и да съм го имал.

Колкото до колана - за шофьорския ли мърмори? По принцип при запалване винаги изписва, че задните не са закопчани ило кои от тях са.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#7
YoYo Wrote:Колкото до колана - за шофьорския ли мърмори? По принцип при запалване винаги изписва, че задните не са закопчани ило кои от тях са.
Най-вероятно се случва точно това. Не знам как е при конкретния автомобил, но ако има копче "read", с него можеш да маркираш съобщението като прочетено и да въртиш другите съобщения. Но ако не си запалил двигателя, не мисля, че ще ти изпише и кои колани са сложени.
Reply

#8
Чак сега погледнах линка. Правилно съм предположил: там пише да не се натискат никакви педали. Недейте да стартирате двигателя, а просто натиснете и задръжте, докато излезе менюто Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#9
А аз точно това съм пропуснал с педалите, ама и аз чета ,ама през ред.Благодаря на всички отзовали се-решено Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)