The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Теч в краката на шофьора!!!

#1
Star 
Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 
Reply

#2
Хм.. освен спирачна течност (ако примерно колата е с механична кутия и съединителя е с помпи, понеже нямам идея как е при XC70) единственото което ми идва на ум и което може да мазнее е охладителна течност от примерно спукано радиаторче на парно. Предполагам, че е в средата зад таблото, така че технически според зависи къде е спукано/теча, течността може да стигне и то теб. Обаче ако е спукано, силно вероятно е да ти мазнее и челното стъкло (от обдухването, когато пускаш парното). По-принцип може да тече вода от дренажите на тавана, ако имаш шибидах. Ама няма да е мазно..

Хвърлям идеи, без да съм запознат с модела като цяло.
Reply

#3
(01-13-2019, 11:42 AM)lub4oto12 Wrote: Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 

Антифриз е. Случва се на P2 платформата. Там където тръбите за антифриза влизат в купето има нещо подобно на снадка сменя се уплътнението и се оправят нещата.
Reply

#4
Тая "снадка", без да ми течеше в краката (течеше към защитната кора под двигателя) Пепи в GT1 я сменяше в "молитвена поза"... Cry
Ако става въпрос за същата, де... Мисля беше подковообразна около един ринг.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Зависи от къде е протекло. На старото ми S80 го сменяхме отвътре и беше напоило добре тапицерията с антифриз, та я сваляхме да я сушим. Smile
Reply

#6
(01-13-2019, 01:58 PM)Tisho Wrote:
(01-13-2019, 11:42 AM)lub4oto12 Wrote: Здравейте! Днес като се качват в моето xc70 2001 г. Бензин2.4 турбо . Установих че стрелката ми е мокра , помислих си че е от лед който съм внесъл с обувките но след като забърсах установих че е някакво масло! Няма цвят но си мирише точно на масло. Веднага проверих спирачната течност масла и т.н. всичко си наред. Някакви идеи какво може да е ? Предварително благодаря 

Антифриз е. Случва се на P2 платформата. Там където тръбите за антифриза влизат в купето има нещо подобно на снадка сменя се уплътнението и се оправят нещата
Благодаря за съвета утре ще проверя от къде е проблема и ще пиша !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)