The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нови алуминиеви джанти за volvo xc90 2008 г???

#1
Здравейте ,

искам да си купя нови алуминиеви джанти за моето Волво XC90 . Те ще бъдат използвани само на летни гуми , тези който имам в момента ще останат със зимните гуми .

Моля тези от вас които разбират от големина и марка на алуминиеви джанти да дадат своето мнение!!!

Благодаря ви!!!
Reply

#2
Колега, в момента с какви гуми си на колата? Другото което може да направиш е да си попълниш профила тук за да е ясно точно каква ти е модификацията на XC90...
Аз лично бих търсил оригинални джанти VOLVO, а параметри за гумите и джантите може да погледнеш и тук http://volvoclub-bg.com/forum/showthread.php?tid=25505 ...поздрави
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#3
Кофтито е, че оригинални хубави джанти излизат рядко... Аз съм с 18-ки,но до сега не съм попадал на нещо свястно. По-големи няма да сложа, защото карам и по черен път ололо 1км всеки ден и не искам да рискувам.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

#4
Щом са ти за летни гуми имаш време и ще намериш. По принцип ВСИЧКИ ХЦ 90 са на размер 5х108 (5 дупки на 108 мм. междуболтово растояние)  и централен отвор 67,1 мм. Най - добре си намери оригинални джанти, от такова волво - на тях си има щампа "ХC" има ги и 17-ки и 18-ки (и двата размера са си по стандарт) на 17 ките гумите са 235/65, а на 18-ката са 235/60 и радиуса и при двата вида е един и същ реално. Ако не си купил още летните гуми можеш да си избереш един от двата вариата - въпрос на личен избор и вкус. Цената на гумите е идентична и на двата размера , разликата е минимална (от порядък на 10-15 лв на гума в полза на 17-ките) аз лично колата я купих на 18-ки, а за зимните гуми си намерих и си купих 17-ки с презумпцията,  че на по-малката джанта гумите са по-високи, което според мен е по-добре за зимата, особено по нашите пътища... Рови редовно из сайтовете за продажби (да не казвам име,да не каже някой че рекламирам нещо) и изпадат постоянно. Или по обяви за ХЦ на части - като търсих аз имаше оптимисти, които искаха 7-800, а един специалист ми иска и 900 лв. за джанти. Моите ги купих за 500 без забележки. Гледай и най-важното НЕ БЪРЗАЙ! Имаш повече от два месеца до летни гуми....ще изпаднат и твоите джанти от някъде.
Reply

#5
   
   
С тези я купих 19" Vulcanis silver май се казват.
Много здрави джанти 
   
това е резултата от преминаване през основа на знак със 130-140 км/ч
ex XC90
Reply

#6
Аз си взех моите 19" от Томи, от форума - Tommy. Има сервиз за гуми в Ловеч. Пък може и с него да се свържеш...
Беше ги сложил на ХС90-ка от новите, ама нещо не му харесваше как стояха и ми ги продаде за 900 лв. преди може би 3-4 години.
Джантите са Vulcanis, на летните гуми ги ползвам. Аз карам с 19-ки и зима, и лято. За мен 19" стои най-добре на ХС90...

   

   
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#7
Колега мога да ти продам мойте 18"  че ще минавам на 20" модела е camulus, ако имаш интерес пиши. Поздрави.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#8
В ОЛХ-а има 19" за 1000 лв. само трябва да се видят дали са оригинални.
ex XC90
Reply

#9
(02-11-2019, 11:06 AM)zorba Wrote: В ОЛХ-а има 19" за 1000 лв. само трябва да се видят дали са оригинални.

Малко вероятно е за 1000 лв. да са оригинални...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#10
Ако са тия в Горни Богров, аз вече ги отнесох. Оргиналдъ са. Момчетата там са доста точни и така да се каже "известни". Не ги ползвам за първи път.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)