The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Неработещ ляв фар - къси светлини

#1
Поздрави на всички! Колата е V40 DI 102 к.с. Пиша нова тема защото от това което е публикувано, веднага бих се насочил към релето в CEM модула. Така и направих. Свалих модула. Извадил съм платката, но при външен оглед нищо необичайно. Да поясня, че преди това смених кабелите с буксата на лампата. Единия кабел беше с нарушена изолация. При замерване с уред има напрежение на буксата 12 V, но не свети. Правил съм проби с нови крушки - 3 броя. Поръчах ново реле 51ND12-W1 за другата седмица. Все още не съм разпоявал нищо по платката. Дайте съвет дали съм в правилната посока или да търся друга причина.
Volvo V40 T4 1,9 DI 102 Hp/2001
Reply

#2
Обикновено е от релетата.
Слагай ето тези: https://store.comet.bg/Catalogue/Product/28333/
Много по читави са от 51ND12-W1. Изводите и останалите параметри са същите.

51ND12-W1 са проява на конструкторска немощ, реле в релето...
Reply

#3
Благодаря за отговора. Ще търся от препоръчаните.
Volvo V40 T4 1,9 DI 102 Hp/2001
Reply

#4
(08-04-2019, 09:16 AM)vulchobg Wrote: Благодаря за отговора. Ще търся от препоръчаните.
Чак да търсиш, поръчай си от линка който съм пуснал. Ако си в София или Пловдив можеш да ги вземеш от магазина.



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

#5
Релето вече е сменено и фара свети. Благодаря на Тишо за подкрепата. Не бях събрал достатъчно смелост да пипам по електрониката. Малко ми трябваше.  Smile
Volvo V40 T4 1,9 DI 102 Hp/2001
Reply

#6
Колега, релето запоено ли е или е на цокъл ? И моето е за смяна но последно съм ползвал поялник преди 20 години и меко ще ми е нервно да ровичкам.
Reply

#7
Не са на цокъл а са запоени, но споко... . Моите ръце са като на мечка и съм сръчен като хипопотам, но вече съм сменил три релета. Само спокойствие и търпение. Зора е да махнеш старото, може би с хубава помпа за събиране на припоя ще е по - лесно ама аз не уцелих такава.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)