The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Volvo 90XC

#1
Здравейте,
Нов съм във форума, тъй като не притежавам Volvo, но напоследък в мен се пробужда силно желание да се сдобия с подобно бижу, което ме подтикна да се допитам до специалистите.
Търся Volvo 90XC бензин, втора ръка, след 2006 г. и в тази връзка се поинтересувах от модела и ми изглежда многообещаващ. Разбира се при покупката на подобен автомобил е необходимо да знае човек какво да гледа и за какво да внимава. В обявите за продажба на автомобили попаднах на следната оферта:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=dbnbr2

Тъй като това общо взето е единствената обява за закупуване на 90XC в България, която се вързва и с предвидения бюджет се интересувам дали ще можете да ми помогнете със съвет и мнение по въпроса. Един познат изрази мнение, че според него автомобилът е ударен челно, което си личало по цвета на предната броня и състоянието на радиатора, но честно казано от снимките не ми става съвсем ясно дали е така.

Моля за Вашето обективно мнение по отношение на горната оферта.
Reply

#2
(11-27-2019, 05:01 AM)Bigor Wrote: Здравейте,
Нов съм във форума, тъй като не притежавам Volvo, но напоследък в мен се пробужда силно желание да се сдобия с подобно бижу, което ме подтикна да се допитам до специалистите.
Търся Volvo 90XC бензин, втора ръка, след 2006 г. и в тази връзка се поинтересувах от модела и ми изглежда многообещаващ. Разбира се при покупката на подобен автомобил е необходимо да знае човек какво да гледа и за какво да внимава. В обявите за продажба на автомобили попаднах на следната оферта:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=dbnbr2

Тъй като това общо взето е единствената обява за закупуване на 90XC в България, която се вързва и с предвидения бюджет се интересувам дали ще можете да ми помогнете със съвет и мнение по въпроса. Един познат изрази мнение, че според него автомобилът е ударен челно, което си личало по цвета на предната броня и състоянието на радиатора, но честно казано от снимките не ми става съвсем ясно дали е така.

Моля за Вашето обективно мнение по отношение на горната оферта.

Радиатора си е така, с тази решетка няма как да не отнесе някой камъче или бръмбар. 
За разликите в цвета, според мен е от това, че светлината идва от към предницата на колата и за това изглежда по светло там. 
За следи от удар - трябва да се гледа на място. 
Другото, с този двигател XC90 е всичко друго но не и икономичен. Smile

Малко странна/ниска ми изглежда тази цена за 2009-та година автомобил, но като се прегледа може би ще стане ясно защо.
Reply

#3
Скоростомера е в мили - или е американка, което поставя под въпрос твърдението, че е от първи собственик от Швейцария или е сменяно таблото, което поставя други въпроси. Предвид че е таблото е в мили вероятно и показанието на километража е в мили и съответно тези 150 хил.км отиват на 240 хил.
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#4
Двигателя не е лош, понася газ и обслужването му е малко, има само един ремък(обикновен) и две ролки към него.
Излъгали са че понася обикновена газова уредба.
Много аномалии поне за мен, ел. седалки с подгрев и монитори пък няма прибирани на огледалата и бутон за изключване на парктроника, също и за деактивиране на алармата(може и да няма такава), аудио системата е нисък клас, обикновени фарове. Декорацията около лоста за скоростите и капака зад нея са различни. На предната броня средната решетка е лъскава, а двете странични са обикновени. Не съм сигурен дали лайсните на вратите трябва да изглеждат така.
ex XC90
Reply

#5
Е тя може да е с "1собственик"... но след като е внесена от Щатите  Dodgy .

Много ме дразнят такива обяви.. които нямат много общо с истината за колата:

- Както каза Жорката, няма ксенон (пише че има. Ако има значи е допълнително слаган - трагедия)
- Не просто няма бутон за парктроник.. а няма парктроник (пише че има)
- 99% колата е внос от Щатите, респективно риска да е давена е огромен или да е тотализирана. Наскоро приятел щеше да купи Тигуан 2016та или нещо такова, внос от Щатите.. ходиха в Порше БГ да я гледат - всичко перфектно. Някво 6то чувство, но моят човек реши да плати там 50 ли, 70 ли долара... и да провери историята на колата в някъв сайт и.. тотализирана и респективно спряна от движение там. Сещай се.. Добре че всичко това стана преди да остави капаро.

Отделно цената е измамно ниска. Особено за бензинова кола. Бензините обикновено изчезват за дни, никой няма да продава читава кола под пазарна цена...

И да... мотора наистина е икономичен, ама ако се сравнява с ML 63 AMG Smile 


Аз лично даже не бих ходил да я гледам тая коруба.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#6
Забелязахте ли подглавниците на предните седалки. За пръв път виждам XC90, на което да изглеждат така.
Reply

#7
Колега, както ти казаха колата е внос от САЩ. 
Ако наистина искаш да я купиш провери задължително тук:
http://www.carfax.com/

Отделно виж в кой щат е карана колата. Може да провериш VIN-а безплатно за да видиш какъв е статуса, дали е normal, salvage и т.н. Ако разбереш от кой щат идва отиваш на уебсайта на транспортния департамент и цъкаш на безплатна проверка на VIN-a. 
Много вероятно е колата да е била в наводнение, не е нужно да е блъскана или нещо такова. Шансовете нещо да е скрито са много малки.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#8
Хахаха, този номер, с който е снимана колата я има в карс.бг и
мобиле. бг на още доста коли.... внос от CH.... С един собственик.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#9
Някой я отнесе, или продавача видя, обсъждането. Big Grin
Reply

#10
Едва ли на продавача му дреме за форума... освен ако продавача не е човека пуснал темата. С оглед, че пусна бомбата и изчезна...
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)