The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с фабричен метан.Помощ?

#21
Имам абсолютно същият проблем с фабричен метан на S80 Bi-fuel,дали сте разбрали от какво е поне?
S80 Bi-fuel
Reply

#22
Efri 850 Wrote:Как ти изгасва, като чели ти свършва горивото или От-раз!?
Ако е второто, може и проблема да е в тока! - лоша връзка.

Малко късно се включвам, но искам само да вметна, че при фабричния (не знам когато уредбата е поставяна допълнително) колата не изгасва и изобщо не се разбира кога е свършил метанът и е минала на бензин.
Reply

#23
И аз имам абсолютно същия проблем. Или минава незабелязано на бензин и после пали само на бензин и като прехвърлиш на метан загасва, или не ти позволява да превключиш. Ако поизчакам малко загасена и не на контакт и опитам пак запалва и преминава на метан без проблем и след това си върви ОК. Заприличвам на комщютър с Windows рестартираш и тръгва. прави ми впечатление, че изключва или преминава на бензин при каране на свободен ход, т.е. без газ. Забравих да спомена, че е автомат колата. Помагайте. Дали ги решихте този проблем? какво се оказа? И най-важното, къде Ви помогнаха?
Reply

#24
Здравей колега,
проблема, който имаш се решава успешно от Янис от гр. Септември. Можеж да погледнеш темите с подобни проблеми по-долу (има го и телефона на Янис):
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=27918&start=10">viewtopic.php?f=8&t=27918&start=10</a><!-- l -->
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=40441">viewtopic.php?f=28&t=40441</a><!-- l -->
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=37556">viewtopic.php?f=8&t=37556</a><!-- l -->
сигурно има и други - можеш да потърсиш във форума.

Поздрави и дано се оправи колата
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#25
Здравейте колеги и колежки притежатели на коли с фабричен метан, ще ви бъда благодарен ако разберете какъв е проблема при изгасянето на колата във движение на метан и го споделите. Аз го имам същият проблем но по големият проблем е че не съм във България, бях в два сервиза и нищо за сега,немогат да разберат проблема и искат да ми сменят всички части след бутилката. при мен проблема се зачести на около 30 км изминати спира да работи на метан. Моля споделяйте защото аз немога да стигна до майтора от гр. Септември. Благодаря предварително.
Reply

#26
Здравей,
въпреки, че си в чужбина, можеш да се обадиш на Янис и да се разберете, коя част да му изпратиш по куриер - при мен и това беше вариант ако не можех да отида на място.
На 99% съм сигурен, че ще може да ти помогне.
Поздрави
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#27
И аз подкрепям мнението на jtboev. Янис от Септември ви е решението. Аз съм с Волво S60 LPG само той успя да оправи фабричната газова уредба. Вече 50 000 км я карам.
[Image: volvo-xc-60_big2.png]
Reply

#28
Здравейте колеги! Аз имах този проблем с гасненето на метан. След посещението ми при човека от Септември нещата се оправиха. Почисти ми стъпковия мотор на ултразвук и нямам грижи вече?

Но пък имам друг проблем,а той е че колата ми изпуска метан от някъде. Вчера един съсед ме извика,че колата ми нещо шуми пред в хода. Като погледнах се оказа,че изпуска от изпарителя,но после спря. Появява се от време на време.Ако някой има идея защо моля да помага? Нямям кога да ида до Сепрември,а и проблема не е постоянен.
Reply

#29
Здравейте колеги аз имам Volvo S80 bifuel
имах сходен проблем като вашите с метана
и намерих решението
има стъпков мотор на изпарителя под колекторите.
При мен когато загрее колата и метана спираше да работи
полях стъпковия мотор със студена вода и се оправи
следователно има някъде студена спойка
свалих моторчето махнах капака и презапоих спойката
и колата работи без проблеми но работата е пипкава и изисква умения реших да споделя с вас дано съм помогнал
Volvo S80 2.4 Bi fuel
Reply

#30
(09-28-2019, 02:57 PM)pifuuu Wrote: Здравейте колеги аз имам Volvo S80 bifuel
имах сходен проблем като вашите с метана
и намерих решението
има стъпков мотор на изпарителя под колекторите.
При мен когато загрее колата и метана спираше да работи
полях стъпковия мотор със  студена вода и се оправи
следователно има някъде студена спойка
свалих моторчето махнах капака и презапоих спойката
и колата работи без проблеми но работата е пипкава и изисква умения реших да споделя с вас дано съм помогнал
Темата е много полезна най-вече защото в България  доста хора не могат да мислят и се налага сами да си решаваме проблеми. Понякога е нещо дребно и лесно отстранимо. Карам Volvo 850 метанова с уредба, която е монтирана допълнително и силно се интересувам от Volvo на фабричен. Благодаря на колегата за полезното мнение!
Volvo 850 126кс. B5202S
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)