The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aftermarket Audio в XC90 2004

#1
Копирам поста си от друга тема тук, за да го има черно на бяло за заинтересованите:
С риск да ме освиркате, ето с какво се сдобих днес[emoji16]

И мечтата ми да си ползвам Spotify вече е факт. Има TPMS и камера за задно виждане. Не съм решил какво друго да добавя все още. [Image: e1c4e5c036ad66d0222c16a4170270bf.jpg][Image: cf20ab75cc6508d8ffb684f9b828512f.jpg][Image: 9cb2738d66625911152d2ea736e27dd1.jpg][Image: ce16850c1123266a4b4aabdf822c3a39.jpg]


П. П. Благодаря на Станимир Кожухаров за помощта.


И един въпрос, може би към Тишо. Има ли вариант да изкарам сигнал от новата музика към паметника на таблото? От новия каетофон има два изхода за допълнителни дисплеи, въпросът е как да посрещна сигнала на вградената навигация.. Другият вариант е да я махна физически и да сложа решетка от кола без такава.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

#2
(02-19-2019, 08:54 PM)rudizl Wrote:
И един въпрос, може би към Тишо. Има ли вариант да изкарам сигнал от новата музика към паметника на таблото? От новия каетофон има два изхода за допълнителни дисплеи, въпросът е как да посрещна сигнала на вградената навигация..

Предполагам, че ще ти трябва някакъв интерфейс, който да "превежда" сигнала на разбираем за RTI език. VolvoTech имат, но май го продават само в комплект с камера:
https://www.volvotech.eu/xc90/XC90-MY-2005-2006/vbb4-mc

Честито за придобивката! Много да те радва Smile



Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#3
Благодаря, за сега ме радва [emoji6]
Относно RTI май започнах да клоня към тоталното му премахване, ще трябва да потърся решетка за таблото от модел без.
Първите впечатления от новата музика са отлични. Звукът сякаш е по-добър. Вероятно ще поръчам микрофон за блутута, защото вграденият е малко ниско. Другото съществено е, че си търся съвместима 4г флашка, едната, която изпробвах дисконектва. Може да мина и на вариант бисквитка.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

#4
Това с флашката ми звучи странно. Няма съвместими и несъвместими. Вероятно е скапана нещо. Другият проблем може да е форматът ѝ. Обикновено такива устройства не харесват формат, различен от FAT32.
A защо само 4GB?

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#5
Не, не такава флашка, а 4G dongle [emoji6]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

#6
Оффф чета през ред Smile Дори не видях за бисквитката Smile

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#7
Честито... много добре е лепнало. Може ли да споделиш какъв е сетъпа и от къде си поръчвал нещата?

Sent from my mobile using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#8
Разбира се. 
Това е HU:
1. XTRONS 2 Din 7'' Android 8.0 Octa Core 4G RAM Universal Car Radio Stereo Player GPS Navigation DAB+ Bluetooth FM WIFI USB NO DVD
Има и вариант с DVD, но аз поне не намерих смисъл от него. Нито ще гледам филми, нито пък един диск в плеъра ще ми свърши работа. Както съм споменавал и друг път, за музика използвам Spotify. Там има всичко, е почти всичко. Естествено имам разни дискове, които са концертни, от определени събития, които естествено не са качени в Spotify.
2. XTRONS CAM009 Car Rear View Reversing Camera Small Design Easy Installation Waterproof Adjustable Angles 4-Eye Strong LED Light
Камерата е прилична, ако утре не ме домързи, ще кача снимки от образа, както и на монтажа.
3. XTRONS TPMS01 Car Auto TPMS Tire Pressure Monitoring System for Android Units Tire Leaking High & Low Pressure
Това е за следене на налягането и температурата на гумите. Не знам защо ми е нужно, живял съм без него и до сега Smile
4. XTRONS OBD2 Bluetooth OBD II Car Auto Diagnostic Scanner Tool
Това не съм го поръчал още, колебая се дали има смисъл и каква работа ще ми върши.
5. XTRONS MIC001&MIC002 External Microphone Kit for Car DVD Player
Това ще го поръчам със сигурност, искам звукът да е по- ясен. В момента ползвам вграденият в HU микрофон. Идва малко ниско, но пак ме чуват прилично.
6. XTRONS 4GDONG001 4G LTE UBS Dongle Wireless WIFI WiFi Modem Stick compatible with all XTRONS Android units
Това е 4G dongle,  за който говорех по- напред. Не съм го поръчал все още, защото тествам нашенски донгълчета. Идеята е да работи като модем в USB, за да има интернет HU-то. Към момента съм тествал един Huawei, който се конектва, но след малко се дисконектва, не мога да му хвана ритъма. За сега пускам нет от телефона през Wi-Fi. 


И най- важното!:
7. Volvo XC90 Car Stereo Parking Sensor Amp Bypass & Steering Wheel Kit CTKVL06
Това са кабелите, фейсът и пр., така че да може да се върже каквото и да е към нашите брички. Комплектът не включва обаче шейна за двоен дин, както и преходник към антената. За това честно казано не мога да помогна съвсем, защото в сервиза ми го направиха. Мислех да инсталирам сам цялото чудо, но нямам гараж, живея извън града и реших, че ако нещо липсва, дори някоя видийка, ще трябва да ходя и да търся... Монтажът ми излезе 200лв. Помолих ги да изведат едното USB в джабката, а другите две за сега излизат в една от дупките, останали след махането на слушалката за "домашния телефон" :Smileук мисля да намеря легло от кола без слушалка, което да разрежа и да монтирам в него двата порта за USB. Ще видим...

Всичко без точка 7 съм купил директно от Xtrons, като ги помолих да ми шипнат нещата от Германия за по- бързо и за да не минават през митница. Бяха отзивчиви и го направиха, въпреки че за TPMS-a и камерата нямаше опция Germany в Али-то. Ще добавя още, че дълго четох и сравнявах различни мултимедии, но това ми се стори най- добро и с най- добри параметри. Отвява всякакви Кенууди, Пайнери и пр. Ако звукът ви се стори смотан, има разбира се и опция да инсталирате допълнителен усилвател. Към момента звукът е по- добър от моя оригинален Hi performance, със същите колони.

Ако някой от линковете не се отваря кажете, за да мога да ги редактирам.

П.П.: Ако се загледате в снимките ще забележите, че има разлика в панелите като цвят, но тя идва по- скоро от износването на този на климатика. На една от снимките се вижда панелчето с врътките за отопление, което не е пипано много и не се е загладило. Цветът е същият.
HU-то идва с някакъв смотан launcher, който съвсем спокойно можете да замените с друг през Google play. Аз реших да бъде Agama car launcher. Има и други варианти, които ще тествам като ми остане време. За навигация съм оставил Google maps, за сега ми върши работа. Но това са дреболии, при положение, че можете да инсталирате на практика всичко Smile
Reply

#9
Тишо, някакви идеи как да закача RTI като дисплей, запазвайки механиката? Идеята ми е при нужда да изкарвам на горният дисплей образ от навигацията, която ползвам.
Reply

#10
(02-19-2019, 08:54 PM)rudizl Wrote: И един въпрос, може би към Тишо. Има ли вариант да изкарам сигнал от новата музика към паметника на таблото? От новия каетофон има два изхода за допълнителни дисплеи, въпросът е как да посрещна сигнала на вградената навигация.. Другият вариант е да я махна физически и да сложа решетка от кола без такава.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Да, на P2 имам готов вариант за управление на дисплея. Включва управление на камера, видеовход и няколко конфигурации на това как да работи.

За P3 е малко по сложно, още се боря, че се налага да си приказвам с дисплея по CAN за да му кажа какво да прави... Там ще отнеме малко повече време.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)