The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nissan Primera

#1
Здравейте колеги, искам да питам някой има ли преки впечатления от тоз Нисан, че вероятно ще купувам такъв, двг е 1.6 бензин на 120 000 реални (ама верно реални км),1998г. Просто питам има ли някакви слаби места, които да гледам и въобще няк'ви впечатления.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#2
Точно за P11 нямам впечатления, но за P12 имам доста. Накратко ako ти предлагат P12 бягай надалеч. Цената на частите на Volvo ще ти се сторят ефтини. Бензиновия мотор 1,8 е с малък ресурс, има доста странен проблем с катализатора, гори масло. Ръчната скоростна кутия е проблемна и е много вероятно да е творение на Рено. Предницата е с по един носач. На теория добре, но на практика струва колкото всичките на Audi A4. Много проблеми с електрониката. Досега не бях виждал 4 цилиндров двигател с 4 ламбда сонди.
Reply

#3
Аз имах по-старата Примера П10 с дизеловия двигател,но имам впечатления и от по-новите,за които питаш.Като цяло автомобилът може да се опише с няколко приказки - ненатрапчив дизайн,но за сметка на това ужасно здрава и непретенциозна от към поддържане и също така доста устойчива благодарение на много доброто си окачване.Двигателя 1.6 се слага и на предишната примера и е с верига.Общо взето екстри няма,освен най-необходимите като пълен ел.пакет и климатик.Огледай горните носачи в какво състояние са,защото това е една от малкото им болежки - просто нашите пътни условия са много добри за бързото им разбиване.Един носач горен е от 50 до 100лв.Ако си решил да я вземеш,те съветвам да идеш на "Хр. Ботев" има за по 120лв/бр носач,който не е с гумени втулки,а с лагери и на практика си решаваш проблема с горните носачи.Освен това вдигни колата на крик и размърдай гумире,за да видиш дали има луфт от шенкелите.За други слабости не се сещам,но съм сигурен,че няма да останеш разочарован от колата.Давам ти пример за цени на частите:
биалетка -от 15 до 35лв макс
шарнир- от 12 до 25лв
носач горен -от 50 до 120лв
накрайници - къси от 10 до 20лв;дълги 35-50лв
амортисьори (от Англия 70лв ) от БГ 100-ина левчета.
карета 85лв.
До колкото си спомням ремъкът на хидравликата,климатика и динамото са еднакви,така че ако не дай си Боже се скъса един,веднага може да се смени с другия за закърпване на положението. Частите не точно най-евтините,но пък за сметка на това сменят веднъж на 80-100к км според това колко се пази.
П.С.
За по-добра информираност посети форума на Нисан,поразпитай ги хората,доста са отзивчиви и си помагат доста.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)