The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатроника

#21
Е то сега навън е минус 10 , не вярвам с климатика да можеш да направиш минус 15
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#22
Здрасти колега.Не разбрах до край проблема, но...."климатроника" не е само компресора.Това е съвкупност от цялата система за охлаждане и отопление на колата. Компа на климатроника разпределя задачите по системата за отопление и охлаждане в зависимист от настройките които сме му задали.Или казано просто- искаме примерно 24гр в колата, компа отваря и затваря определени клапи по таблото за да пусне топъл въздух и т.н.Нормално е компресора да се включва за определено време зимата.Тази команда идва от компа на климатроника и е с цел развъртане на маслото по системата, както и превъртане на картерното масло на компресора.Както споменах в началото не успях да разбера точно проблема , та ако има още въпроси с удоволствие ще помогна. Поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#23
То и в книжката дето обикновено е на италиански си пише, че под -5 климатика сам се изключва. :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
caby проблема е следния като пусна климатроника се включва за 3 секунди и изключва компресора и не иска да работи дори и да има някаква защита тук в пазарджик през деня е 5-6 градуса.нее толкова студено.А пък лятото включвам го като колата е студена работи 10-15 мин. и след това започва на всеки 10-20 секунди да се вкл. изкл. и никой не може да разбере защо така
Reply

#25
Според мен:..... 1.Сега и 10гр да стане климата ти пак за 3 сек ще се включва- просто не е толкова топло.ако преместиш копчето на най ниската температура, то студения въздух който ще излиза през отворите на въздуховодите няма да е по нисък от 6-6,5гр и то при положение че системата ти работи перфектно.А от вън имаш 5-6гр.компа сравнява температурата отвън и отвътре.Та те хората са го измислили. 2. За лятото тази работа е нормална според мен, след като за това време си прави зададената температура.Имай в предвид че компресора ако работи постоянно, ще си замине ейййй така безславно. В най лошия случай ти е понамалял фреона и компресора вместо на 30-40сек се включва на 20-30сек (особенно в големите жеги).
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#26
ем какво да ви кажа не че искам да оспорвам ама не съм съгласен нещо имам познати с климатроници и на тях има пише външна температура 3 беше и си включва компресора и си работи!!! ще сменяваме колата хахахахха
Reply

#27
lubopz Wrote:ем какво да ви кажа не че искам да оспорвам ама не съм съгласен нещо имам познати с климатроници и на тях има пише външна температура 3 беше и си включва компресора и си работи!!! ще сменяваме колата хахахахха

Здрасти колега. Как по точно разбра че компресора работи ? Дай ми малко информация. Явно тази е единствената кола, на която компресора й работи при 3гр външна температура. При това положение в купето би трябвало да е станало около 0гр, тъй като компресора се включва ако сме му задали температура която е по ниска от външната. Не го приемай като упрек колега....просто съм навит да ти обясня нещата с климатиците по колите.Ти си решаваш дали ще обърнеш внимание или не. Хубаво е да ги знаеш тия работи, че по някога човек изпада в неловки положения. Поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#28
еми как нали виждам под капака че шайбата на компресора се вкл,също трябва да знаеш като нагласиш опция обдухване на предното стъкло се вкл компресора.... също но това неее толкова важно аз не мога да си реша моя проблем и сега вече като стана топло пак същото и пуска въздух от клапите 14 градуса до 6-7 има още много да падне.Има някакъв проблем ,но още не знам има фреон пълен е. поздрави
Reply

#29
Здравейте!
Изпозлвам темата за един проблем, който днес получих. Включвам климатика на моето volvo v40 99г. и нищо не се случва. Светва модула в зелено, но не чувам перката. Прегледах отсега с бушони и са здрави. Този на перката е 30А или 25А забравих точно . Какво друго аз мога да проверя преди да ида на сервиз? Не съм го пускал от миналата година. До момента никога не съм имал проблем. Нямам мигащи индикации на бутона AC.В сервиз за климатици дали ще могат да я закачат или ще искат да я напълнят с фреон и да ми вземат парите?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#30
При включване на климатроника оборотите падат леко и се чува щракане от зацепването на съединителя на компресора. Ако няма тез индикации може да е заминал съединителя или бубината на компресора.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)