The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със задните колони на V40

#11
gopeto Wrote:Хайде де. Никой ли няма отговор на проблема ми в този форум?


За да се открие такъв проблем от къде идва, то трябва да цялото свързване да се погледне от човек, на който това му е работата. Няма как да ти се даде съвет от сорта махни това и ще се оправи.
Проблема може да е на много места. Като започнеш от нещото което използваш за генериране на шум( въпросното сони) и минеш през кабелите и свършиш до тонколоните. Да ти дадем съвет без да сме наясно кое как е свързано и какво прави там( със съответните замервания със съответната апаратура) няма как да стане.

За съжаление от хората които пишат в този форум (и познавам) няма никой с гадателски способности... Confusedhock: :mrgreen:

Тоест закарай си колата при хора на които това им е работата и ще оправят проблема. Ако пробваш сам резултата най вероятно ще е спиране на всичко да свири и доста черен гъст пушак с мирис на изгорял корпус на интегрална схема. :mrgreen:
Reply

#12
Сблъсках се със същия проблем - проблема е в мястото на колоните. Взех си някакъв извънземен JBL за 200 лв и пак отзад бас няма. Слагам JBL отпред - колони като слънце. Проблема е в мястото на което са завряни колоните - дебела тенекия и никакво място назад. Оригиналните колони са отрязани честотно - 300 hz до 15 000 кhz. Честотите до 300 khz се поемат от бас говорителя в багажника. Аз си поръчах от Ebay и тези дни трябва да дойде с което да реша проблема. Басът по спецификация е 30 - 400 hz.

Хубавото на оригиналният бас е, че е вързан дирекното към задните колони, а не към касетофона - това много опростява инсталацията.

Ако не бях намерил бас другата ми идея беше монтаж на задните колони в тавана. Правил съм го на Пежо Партнер и резултата беше неочаквао добър. Използвах тънки колони на Sony - магнита залепва за покрива и дори няма нужда от винтове, а звука е много добър.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
Днес монтирах баса, понеже нямаше фабричен куплунг се зарових в сноповете и открих, че задните колони имат филтър. Филтъра се намира в ъгъла под стоповете, под кората на багажника. Вързан е с куплунзи и може да се заобиколи, но оригинално са си филтрирани, което обяснява гадния звук отзад без допълнителен бас.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
Еййй ама няма кой да чете. Още на 12 септември писах че задните говорители са вързани след кондензатори.
Reply

#15
Малко е неочаквано. Допълнителният бас се появява 1998ма година. На моята кола от 1997ма няма дупки за винтовете на баса, нито кабели. За чии х.й тогава филтрират колоните?!
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)