The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колата ми върви на тласъци XC70 AWD

#1
Здравейте, колеги
Карам XC70, 2004, D5, което е вече на 210 хкм.
През последните 5-6 хкм колата започна да върви на тласъци и то, когато си иска - понякога, когато е студена; друг път, когато е загряла.
Най-лошото е, че този проблем се появява когато си иска, без значение от температура или друго.
Иначе, когато го няма проблема колата върви като изтребител, ускорението е супер и т.н.
Когато се получи това придърпване съм забелязал следното:
1) Получава се при ускорение или при постоянна скорост при изкачване на наклон.
2) Обикновено се усеща много силно до 3000 об/мин. След 3000 об/мин. не се усеща.
3) Колата продължава да ускорява, но така все едно непрекъснато подавам и отнемам газта (постоянно люлеене) и оборотомерът играе в диапазон от 50-150 об/мин. (като махало). Това ме кара да мисля, че проблемът е в ДВГ-то или в управлението му.
4) При натискане на педала на газта до долу, АСК не сваля предавка надолу.
5) При преминаване в ръчен режим също не мога да сваля предавка надолу, при положение че не съм във високи обороти (докато колата не реши сама).
6) Прави го и при включен автопилот - направо е вбесяващо!
7) Бордкомпютърът не дава грешки. При закачване на стенд, също няма грешки?!?
8) Правил съм си проба - колата почва да прави този проблем, спирам, гася двигателя, чакам 2-3 мин и паля и проблемът го няма докато не се наложи да я паля отново?!?!

Дайте съвет какво да търся като проблем или дайте читав майстор в или около София!

Предварително благодаря!
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#2
bnbltd Wrote:Дайте съвет какво да търся като проблем или дайте читав майстор в или около София!

Роби от МП Люлин. Wink
Reply

#3
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.uve-bosch.com/">http://www.uve-bosch.com/</a><!-- m -->
там...
Reply

#4
Колеги,
Сърдечни благодарности към Роби от МП-Люлин (и към Tisho, който ме упъти)!
Днес ми погледна колата и я оправи - сега върви като самолет :-)
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#5
А какво и беше? Все паке хубаво да разберем какво е породило тези симптомии Smile
Поздрави
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)