The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 740 (B200ET) - Белият Лебед

#11
Колега Karlsson , от мен също получаваш сабя . Но обърни внимание , и аз като Жорката съм малък и аз съм безработен и на мен ми е трудно (на кой ли нее ) и аз имам гадже и ние излизаме по кръчми ( на висакосна ) дори моята седмица е по- голяма лакумница от на Жорката мен също ме бъзикат че карам "кораб-катафалка и Кубчето на Рубик " и тн. За нищо на света не бих заменил "кораба " за някой голф3 астра 1.4 екотек или каквото и да е там ниско-бюджетно средство за причиняване на масова смърт, кофчег с колела на който няма да мога да му смогна на карета тампончета носачлета скорости и амортесиорчета увиснали врати . Волвото го купих миналата година за 900лв от тогава съм му сменил някои неща ,имало е моменти в които даже го мразя, разплаквал ме е но 2хх 7хх и 9хх за мен си имат сънтиментална стойност както ти колега Karlsson казваш "много спомени малко сън " Ще ти дам един пример , ти си на 20 г забиваш си гадже търсите романтика в някоя лятна ясна нощ . премествате се на задната седалка на колата ( Клио с 2 врати -1.6Д нехарчи и е компактно) .Да ама ти си 1.90м висок, айде кажими какво ще правиш като те иска гаджето в колата а не на предния капак който можеш да шчупиш щото е пластмасов . А ако си имаш един кораб 745 или 945 ще ти кажа какво би бил направил . Същия сюжет ,ама не баш тъй . Просто минаваш пътьом през вкъщи гепваш дюшега спускаш седалките на комбито и вече си имаш "ниско -летящо бунгало". Друго, знаеш ли колко ги обичам разни новоизлюпени гъзарчета с разни лъскави хеч- беци с големите аспуси , качили по две гаджета и си мислят че са хванали Годпод за шлифера. И като ги издуха стария "коРЪБ " на килъра гледат все едно си му взел близалката .
Мерси , Жоре карай си коръба и наказваи всяка една малолитражка , търкаляй се с гаджетата на дивана и си живей живота с "мъжката машина " . Този член на семейството няма цена . Ако го продадеш голяма част от сърцето ти ще си отиде с него .
Първата ми кола беше 244 75г. Тя служеше много вярно на цялото семейство ,но годините си казаха думата и с бяща ми я прибрахме . Започнахме да събираме части за реставриране . Но живота прецака всичко ,баща ми се разболя и почина без време . Тогава "живота " подкара мен, с трудностите и безработицата . Продадох Волвото , а сега немога да опиша колко съжалявам за тази непоправима грешка . Днес тази грешка ми стува много скъпо .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#12
Калкулация и стравнение: бензин=2.35лв.; дизел=2.50 ; газ=1.30
Red Block - 2000кб.см. + Т = 165кс. - 14л./100км.-- бензин-32,9лв. газ(16/100)-20.8лв.
VAG 1.9 TDI = 90кс. - 7л./100км. -- дизел-17.5лв.
Опел 20NE(2000кб.см.) = 115кс. - 12л./100км. -- бензин-28,2 газ(14/100)-18,2лв.
VW Passat (2000кб.см.) = 115кс. - 12л./100км. -------||--------||-------

Може доста да се пише за това, но при 2000кб.см. - добре си е разхода, като се има в предвид и теглото.
Незнам за теб, но за 2-5лв. да си разваляш кефа. Аз лично кола под 1200кг. не се качвам да карам, такива коли 3 врати( "Стани, да седна!"), които след удар в градски условия, трябва да ги бракуваш в КАТ.
Ако си вземеш кола под 1600кб.см - не изпреварвай на I-во и II-ро класни пътища. (приятелски съвет)
Други коли, като си ги купуваш, трябва или абонамент за теникиджията да си правиш или да си купиш CO-апарат...
Вярно на мойте години си и да ти кажа, девойките като видят колко прави ъгала има във външния вид на клата - се замислят, дали да се качат, но пък вътре, можете да правите всякакви гимнастики, без да се питаш : "Това до глава ми - нейния крак ли е или моя ?" Wink

Излез от вас, малко да те одуха вятъра, пък може да решиш друго.
Успех с начинанието !
Reply

#13
Колеги, благодаря за мненията!
Не искам да докарваме темата до караница. Моето решение е, че обявата ще остане тук и непроменена по отношение на цената. Много или малко, тази кола не е за всеки, гледах обява на друга 740-ка за малко повече пари, която така и не се продаде от над година или 2. За толкова време колата ще продължи да стои в гаража пък ако се намери желаещ.. всичко е съдба. Smile Ако ли не нещата няма да са такива след 1-2 години, така че не се знае как ще стане. С някои мнения съм съгласен, с други не. Дали ще правя секс в колата или не.. има много места, на които може да се прави (като онова място, на което проведохме срещата Smile ), а и не е това причината да я държа. Причината е, че е удобна и комфортна, идеална за дълъг път или просто да се отпуснеш и шофираш на някъде. Не си свит и има много място за всякакви багажи или пък да натовариш компанията и да изчезнеш на някъде. За мощността спор няма.. любимци са ми разните мазди от по-новите.. Доста издъхват в нанагорното и се чудят какво става докато те се мъчат с 90, а аз набирам със 130-40. Big Grin А и напоследък компенсирам бързото каране със силна музика и карам изключително бавно. Разходът е много, за сравнение с 10 лв с другата кола минавам 100 км. Smile А относно приятелския съвет винаги съм бил на мнение, че шофьорлъка е в това дали имаш "гъз" да настъпиш колата и влезеш силно в завоя и дали знаеш пътя. С 1.2 съм правил доста хора спрели по такива пътища, но това е друга тема. Smile Иначе девойките като се качат и като видят, че е като в апартамент си умират от кеф, но този кеф има за момента прекалено голяма цена. Колата остава в гаража до второ нареждане пък вече.. както стане Smile Ако нещата се променят по някакъв начин ще я задържа, но едва ли това да стане в близката 1 или 2 години. Благодаря на всички, дано не съм засегнал някой, а пък в крайна сметка все пак автомобилът е за да служи...
П.С.
Иначе да... кефът цена няма! Smile))
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#14
Дрън-дрън та пляс, кефа нямал цена?!
Точно всеки кеф си има своята цена, колкото повече се кефиш толкова повече се бъркаш в джоба.Какво, никой тук тайничко не си мечтае за ново от магазина S40/V50/XC60 или S80.На всички ни текат лигите до толкова че за половин час два лигена ще напълним ама на, всеки се простира според чергата си.Ако от МП ми подарят едно XC60 ще го държа пред блока като паметник и ще се качвам да си представям че карам.На това нещо доходите ми не позволяват да му покрия пълното каско, данъка, гражданска и всички разходи свързани с всичко друго без бензина.За това и аз се залъгвам че много ме кефи дъртото 14 годишно V40, викам си "супер е колата, страшна е, направо невероятна", а пффф само да ми изпадне някой лев и веднага го сменям за V50, ама веднага на минутата.А да кефа цена няма, ама явно че има и кефа е с няколко нулички отзад.И за швабата, и за жабаря, за англичанина, руснака или скандинавеца, всичко опира до нуличките изписани в банковата сметка.За онова S90 което Ростислав което взе скоро, кой знае колко са му пилили на главата на предния собственик да не го продава и че е невероятна кола, да я пази и т.н. Преценил е човека и я е продал, ето сега Ростислав й се кефи и всички тук покрай него тайничко а някой направо явно директно благородно му завиждаме.
Колата е движима а не недвижима собственост и трябва да се експлоатира иначе се обезмисля, особенно остави ли се да стои започва да дава фира.Не сме рядко свидетели на супер гаражна кола която за да влезне в правия път изисква баснословни пари.Това семеринги се втвърдили, влагата окислила релета и контакти, маркучи се нацепили, лагери клеясали и куп дивотии които могат да ти вгорчат живота.Трябва да има биещо сърце под капака а не сърце в главата.
И пак ще се върна на онова S90, до преди години сигурно колегата не си е мислил да си купи такова или чисто финансово не е успявал.Ето сега е имал възможността и го е взел.Живота се обръща, днес нямаш а утре имаш, тук в България не може да планираш почти нищо дългосрочно.Така че да се държи една кола в гаража с идеята да влезе някой ден с пълна сила в експлоатация за мен не е вариант.Събира се лев, оглежда се пазара, ако трябва и от чужбина ще се вкара и ето пак е налице същата кола със същия мотор и т.н.
Да се върна в качалото на поста ми където ставаше дума за кефа, ще ми е интересно решението на пича ако има избор дали да кара неговото 740 или да го замени безплатно за ТОВА Волво какво ще направи Wink И пак достигаме до там че кефа има цена и въпроса е можем ли да я плащаме и въобще има ли смисъл?!
V40 B4204S '97
Reply

#15
Той Рости хубаво е направил като си е взел това Волво ,но го питай за старото му дали га е продал . Влез в мобилето и му виж обявата в 960-тките кое от двете се продава и пак го попитай как обърна света да прави старото като го бяха блъснали отстрани . При мен дойде с новото, но за части за старото така че за Рости мога само да кажа евала, купи си нова ама остави старата като можеше спокойно да и покаже къде е моргата.
Аз ако имам пари ще си копувам само 2хх 7хх и 9хх за реставриране , за нова кола да не чувам дори и от любимата марка .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#16
Колеги, КОЛАТА СЕ ПРОДАВА!
Край на въпроса по темата. Начетох се на мнения и като казвам, че ви благодаря за тях казвам, че съм се начел и съм си направил изводите и стига толкова. Автомобилът и решението са мои дали ще го продам или не, както също и това дали ще съжалявам или не. От тук нататък очаквам мнения от желаещи да разгледат колата, да я пробват или закупят. Край на споровете, ако не - продължете си ги в На Лафче. Ще помоля модераторите да заключат темата, желаещите за колата да ми пишат на Л.С.
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#17
Здравейте!
Поради нуждата от парични средства и по-специално от нов автомобил ще си позволя да смъкна цената на автомобила на 3500 лв. Автомобилът в момента е с неплатени данък, застраховка и преглед. Smile
Ъп на темата. Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#18
Ъп на темата.
Онзи ден го разходих малко.. пушка е. Не е забравил да върви.. и да гори Big Grin Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#19
Багажниците още стоят незакачени.. идва сезонът за колелетата Big Grin
Ъп на темата Big Grin
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#20
Arrow
От що ми се ще да го извадя от гаража обмислям някакви идеи като газ и метан и разни глупости. Ъп на темата, току виж изскочи някой мераклия, че идеята да хвърля 1000 лева и нагоре по нея просто не ми се нрави много Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)