The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1998 V70 AWD B5204Т4???

#1
Колеги споделете моля ви, какво се гледа при покупка на таква кола.
Къде им е слабото място, кое се разбива или се очаква да е сдало на тези години?
Чудя се как бих могъл да тествам турбото и awd-то например?
Знам, че мото пфое е решение и може би и от там ще мина но това ще стане най накрая, при положение че не открия нищо стряскащо на пръво четене.
Reply

#2
Колега годините са си години но не казваш на колко км. е имаш ли инфо реални ли са .Нов внос ли е колата.и т.н.Иначи съм чувал недобри неща за скоростната кутия.Но изчакай някой колега със такава ще даде повече информация.
volvo V40 2.0 140к.с. на метан- минало,но си го държа.
volvo XC90 Sport D5-185к.с. дизел- настояще
Reply

#3
Километрите е безмислено защото не са реални но са поне 250000.
Скоростите са ръчни - мисля че проблемите касаят автоматика. Не знам това ли имаш предвид?
Reply

#4
Ми двигателя е доволно здрав. скоростите също(визирам ръчните). Карам S80 с този мотор и ръчни скорости. От как го купих съм навъртял 70 000км и досега нямам ядове с мотор и скорости.
Но конкретно за твоя екземпляр... Преглед си трябва. За предпочитане в МП. Незнам дали това В70 е с гадната дроселова клапа като първите бензинови S80. Ако е с нея, може и да ти се наложи смяна. Не евтина в МП е около 1000лв...
Reply

#5
Дроселовата клапа е с жило (чисто механична) - какво толкова може да и се скапе?
Може би имаш предвид някаква друга която е за по новите като твоята например?
Reply

#6
Чудя се как бих могъл да тествам турбото и awd-то например? - Дайте идеи ...
Reply

#7
alex Wrote:Дроселовата клапа е с жило (чисто механична) - какво толкова може да и се скапе?
Може би имаш предвид някаква друга която е за по новите като твоята например?

Не е същата. Явно този екземпляр е от последните с жило. След това монтират едни дросел клапи на магнети умрели клоито са на CAN, и много често правят проблеми заради потенциометрите с които се определя положението на клапата.
Reply

#8
Колега Tisho, макар и да е неприятно я ми кажи как е разхода? То е ясно че спасението е да се кара на газ ама все пак...:-)... за информация.
Reply

#9
alex Wrote:Колега Tisho, макар и да е неприятно я ми кажи как е разхода? То е ясно че спасението е да се кара на газ ама все пак...:-)... за информация.

Какво да е неприятното? Колкото и сипя досега нямам случай да ми е връщала нещо. :mrgreen:
Градско е около 12-13л/100км. А извънградско 8.
Reply

#10
Eто нещо което може би ще е полезно.


Attached Files
.pdf   FHPs_SB46-0005-0101.pdf (Size: 69.83 KB / Downloads: 232)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)