The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира

#21
Здревейте и от мен в темата. Голям фен съм на тази идея от години и сега ми се отдаде възможност да я реализирам и аз Smile Даже вече е на половина готова, имам вече работещ комп в моето S40. Колега VolvoCarPC - ако си от София може да се видим да обсъдим някои идеи по проекта, понеже аз имам куп идеи, но за съжаление само бейсик функционалност имам към момента, така че малко обмяна на опит нямам е никак зле. Към момента компа го използвам основно за гледане на телевизия и слушане на музика, но идеите са ми много...
Пиши ако имаш интерес да пием по кафе и да обсъдим някои глезотийки Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#22
VolvoCarPC,ако наистина успееш да накараш колата да ти говори като гледам накъде вървят нещата,това ще е значителна стъпка напред.С интерес ще следя темата Wink .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#23
Stanchoni Wrote:VolvoCarPC,ако наистина успееш да накараш колата да ти говори
Какво да ми говори? При палене да ми казва "Добре дошъл водачо!" с гласа на детето ли? А като гася "Благодаря, че ме разтъпка!" хахахаха
Базикам се де, ама пък защо не Smile

На първи етап се търси:
Аудио с управление от волана
Видео (можеби с телевизор за детето в шоф. подглавник)
GPS
I-net - on-line камери от населеното място, с цел ориентиране в трафика, преди да е прекалено късно...

На по-късен етап:
Достъп до колата (PC-то) от 2 или 3 точки (дом, работа, приятел). Не да клича в колата, а да си пипам от нас, да качвам музика и т.н. Монитора да е изключен, а PC-то да бачка с неговата си батерия. Така няма да тозмозя акумулатора. Още не съм го доизмислил...
Инфо в реално време - обороти, гориво и т.н. достъпно през OBD
VADIS - ще видя зор, понеже C:/ ми е 4GB общо ....
Едно DiCE никак няма да му се разсърдя, но мн пари неговата ****.
Синхронизиране (автоматично) на музикалните файлове от дадена папка от домашното ПЦ с аналогичната такава в колата.
Настройки на АГУ.


dimitarvas Wrote:...
Дай снимки на таблото. Къде и как монтира монитора. Как захранваш PC-то и т.н. Не претендирам темата да си е лично моя (както е в повечето форуми по света за CarPC). Пускай нимки, схеми и т.н. каквото се сетиш.
За среща - много бих се радвал, но не съм от София (намаля ми степента на анонимност :evil: )

Tisho Wrote:Това интересно, Има ли го за WIN CE 6.0 ?
Не съм ровил, но май не... сещам се за дискусия, която съм чел някъде - къде се държи по-добре в XP или в 7. Някой се беше намесил да не се занимават с Глистата, но за Линукс Уникс СЕ и т.н. не чак тълкова популярни ОС никой не беше споменал нищо.
Като стигна до customize като за моите нужди 100% ще падне ровене и ще имам предвид и теб. За сега съм го инсталирал на еееРС-то, ама дотам.
Аааааа направил съм скин за VOLVO базиран на Aqua скина за Centrafuse 3.1. Ако колегата dimitarvas ползва CF 3.1 с радост ще споделя файловете. Замествам обаче оригинални файлове и връщане назад няма, освен с преинсталация... Ще извадя един PrintScreen на текущото състояние на скина...
Reply

#24
По време на зареждане на CF сплаш скрийна е такъв:
   
ПринтСкрийн на основното меню в CF ще направя довечера, че в момента компа не е покрай мен. Работните файлове на скина са тук, но те са нарязани и нищо не си личи ако не знаеш какво трябва да бъде накрая...
Reply

#25
Колега dimitarvas,
ако сайта от подписа ти наистина си го правил ти и го поддържаш - оправи си енкодинга. В момента е

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Но някой експлорери не го познават и затова е добре да го дублираш като махнеш "/" отзад Smile Да стане

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">


с евтините хостинги е така ...

Колега VolvoCarPC,
Очакваме с нетърпение развитие по колата :evil: :twisted: :evil:
ха-ха-ха
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#26
Като казах да ти говори имах в предвид не буквално а в преносен смисъл (образно) и по точно това ..."Инфо в реално време - обороти, гориво и т.н. достъпно през OBD"...,иначе хубаво му пожелават успех на колегата някои Волваджии от Русито Big Grin .А иначе колега VolvoCarPC как си с руския език,ако го "спрашиваеш" имам нещо за теб със схема и подробно описание за изработка Wink .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#27
Разбрах те за "Говоренето", просто ми е лигаво Smile
Линк на руски - давай насам, има google translator Smile
Reply

#28
Тц,не е на сайт,файлче текстово е,май ще трябва да се включи и чичко Скайп Wink .А за транслатора - определено не е добра идея,но ще помагам онлайн ако се наложи Smile .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#29
Тишо, има вариант за WinCE, но май не е много сполучлив....
Четиво: WinCE
Reply

#30
Теоретично CF 4 трябва да върви, но най-високата излекувана версия, която аз съм намерил е 3.1. (ако ми хареса ще си я купя, на този етап само тествам)
Отделно, че за 3.1 има най-много пъгини и скинове (защо ли).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)