The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира

#41
VolvoCarPC Wrote:Търся 7" wide. С тъч или без, не е проблем - има дигитайзери Smile
Задължително условие е обаче да е VGA !!!

Wide - няма как да е VGA, обикновенно са някаква шантаеа резолюция от сорта на 800х480. Мога да те снабдя с такова, но е без контролер. Ползваме ги в едни изделия. Тъч скриин лесно се слага.
Reply

#42
Е, ти уби всичко детско в мене.
[Image: stewie-in-shock.gif]
Направо ме върна в 1-ви клас...

п.п. За 2-ри път, но този път си по-убедителен ...
Луд умора няма - само се поти повечко, но виж това за батерията ме притесни. Благодаря ти за warning-а, обещам, че ще обмисля варианта как да не разкрвам тони чак от Русе.
Reply

#43
Tisho Wrote:Wide - няма как да е VGA, обикновенно са някаква шантаеа резолюция от сорта на 800х480. Мога да те снабдя с такова, но е без контролер. Ползваме ги в едни изделия. Тъч скриин лесно се слага.
wide, защото лесно се намират дигитайзери, иначе 4:3 по-добре - ще мога да навра 8'', стига да изровя тъч за него.
То ясно че е изкилиферчено, но тези ФронтЕнд-и са писани за такива резолюции... шантава работа както и да го погледнеш.
Контролерите ги гледам че са по 40-тина долара... е то не ми се върже на никъде, освен ако матрицата не е 20-30 лева, а няма как да е толкова Smile

п.п. От DX съм си викнал един ама стои със статус backorder вече 2-а седмица...
Mini 7" TFT Digital Colour LCD TV Monitor
Мога да го откажа теоретично...
Reply

#44
Има още едно дистанционно като онова от 1-ва страница. За сега и то е на 0.99p доставката му даже е на половина - 2.50p.
За този модел интереса е малък, защото не им се занимава на пишлеметата да поят, а от mp3car.com са избачкали един модул за жичния аналог на това дистанционно, който се прави на USB HID и си свиркаш.
Та мисълта ми някой ако го иска в комбинация със стара клавиатува и малко поене може да се случат нещата...
ето аукциона: Sony RM-X5S Wireless Car Remote Control
След 15часа и половина изтича
Reply

#45
VolvoCarPC Wrote:Търся 7" wide. С тъч или без, не е проблем - има дигитайзери Smile
Задължително условие е обаче да е VGA !!!
Най малките монитори който има в момента там са 12 инчови.-не стават големи са
Reply

#46
Tisho Wrote:
tervvel Wrote:Имам и един вьпрос към теб,представи си качваш се в колата ,палиш пускаш музиката и........чакаш.....чакаш да се зареди XP после пак чакаш и за centrafuse и чак тогава получаваш....ами като гасиш колата ужас.Та питането ми е има ли начин да се избегне това.

Има. За това са измислени embedded системите. WIN CE, Андроид и др. такива доближаващи се до понятието RTOS. Wink

Помагайте че май сьм голям индианец.Имам два въпроса:
1.Имам един лапто интел500 херца,та мисълта ми беще мога ли да кача WIN CE на него и от как.
2.Откъде да намеря CF за WIN CE.Пробна версия като за начало.

Два дена се рових и нищо същественно не открих.
Reply

#47
Пробната версия ще ти я даде производителя с идеята да си бета тестер...
Дали ще можеш да сложиш CE - честно, никога не съм инсталирал CE.
Reply

#48
Малко ъпдейт.
Започва процес на правене на макет на дупката в таблото. Целта на макета е да позволи удобен процес на проектиране и изработка на моторизирания монитор, който за разлика от стандартното при VOLVO движение нагоре-надолу възнамерявам да се движи по малко по-сложна траектория. Така ще мога да "набутам" там 7" и ще може да е изнесен максимално напред с цел удобство при работа с тъч-а.
Ето една схемичка каква ми е идеята:
   
Стандартно екрана при VOLVO се движи така:
   
А ето я и моята идея:
           

Дотук съм започнал с отливката:
   
   
Материалът е самосъхнеща глина. Понацепило се е, въпреки армировката, но цепките ще ги запуша и получилата се "падина" ще я запълня с гипс за здравина. Така ще мога да направя макет на таблото от епоксиндна смола със всичките му там гадости по процеса на моделиране.

To be continued ...
Reply

#49
Сложна механика сте измислили.
Ще и трябва управление. Wink
Reply

#50
Мисля да ползвам за база твоето управление с леки промени. В една тема беше дал и схема дори Smile
Откъм управление е аналогично като при теб - имаш 2 крайни точки и толкова, освен ако не се заиграе човек да може да регулира отвореното положение малко напред малко назад, но смятам тази част да си я спестя. Просто прекъсвача, който казва "Спри, отворих се" ще трябва да го монтирам така, че да има възможност за настройка.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)