The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запалването на ХС90

#11
Благодаря много за отговорите , утре ще закарам акумулатора да го погледнат ако е ок ще търся проблема в динамото .
Reply

#12
Явно стар акумулатор на който горкичкия студа не му е понесъл.Нормално, сега е жътва за магазините за акумулатори.
Колежке, за друг път ще знаеш.Ако няма да караш колата всеки ден или повече от два дена при студове се сваля акумулатора и се държи в коридора на топло.



СПАМ!

Ей това е мъжка му работа, да не видят женско.:lol:
Ако се пиша Карлсонка като нищо ще дойдете да ми изтръскате...стелките :mrgreen:
V40 B4204S '97
Reply

#13
Към коминочистачката: За стелките не знам, но с кабелите бих дошъл да ти го дам. (за тока говоря)


Към колежката: Съвета за свалянето на акумулатора - да така, е но си прочети ръководството как се слага и маха акумулатор:
Първо се откача "-" после "+", а при закачане ключа на "II" "+"-а, после "-"-а.
[Image: file.php?id=24780]
Успех
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#14
тази схема я бях видяла но не ми го закачиха така, аз с макар и леко зареден акумулатор немога да мрадна ключа , незнам дали ще стане без акумулатор . В моето упътване я няма тази схема . Днеска сутринта ми сложиха акумулатора и замериха динамото и се оказа че ту зарежда ту не и може и проблема да е в него но и според човека и акумулатора е износен . Сега отивам при специалисти да замерят и да видим какво щв кажат докато имам животец а кумулатора надявам се да стигна то там успешно с всички електроники Smile
Reply

#15
Оправиха колата , след 100 мъки вчера следкато всички ми отказаха да дойдат на адрес да ми направят диагностика , тръгнах да я смъквам на човек който се занимава с автоелектроника по пътя тя блокира тотално взе да изкарва грешка след грешка че нямам абс , спирачки и т.н докато накрая изписа спрете безопасно и изгасете , аз не спрях и почна да блокирва да не ми дава да въртя волана , аз и давам газ тя не тръгва и така с пътна помощ накрая я закарах до сервиза. Оказа се че хем акумулатора се е износил но и в същото време му е дошло времето и на патрона за запалване изчистиха грешки всичко и днеска успях да я прибера Smile
Reply

#16
Честито.
Всичко е добре, когато свършва добре.

Е, нямаше да е зле да си спестиш поне частта с пътната помощ (освен ако не ти е гратис към застраховката).
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#17
незнам дали имам пътнапомощ към застраховката после се усетих че можеше да проверя но поне човека с автоелектрониката ме прати при негов човек от пътна помощ който ми взе половин цена Smile

Сега ако стане така че не я карам повече от 2 дни да ходя ли да я припалвам за по 15-20 мин в студа , защото ме е страх да изкарам акумулатора , след изкарването за зареждане и всички проблеми след това неми се изкарва пак Smile
Reply

#18
... а още по добре ще е ако го препалваш всеки ден (ако имаш възможност де) докато не го караш интензивно ... въпроса е че освен да го препалваш е необходимо и да поработи известно време иначе ако го препалваш за кратко акумулатора ще падне не от друго а от палене
Reply

#19
... не е лошо и да се позамислиш върху идеята да го вкарваш в подземен паркинг само за през силно зимните месеци ... ако не ме лъже паметта в Търновско (в моя квартал-Триъгълника) цените на месец варират около 35/40 лева на месец ... хубавото на един такъв подземен паркинг е че държи сравнително постоянна температура и то не каква да е ами положителна ! ...което от своя страна има много преимущества (като си оставиш автомобила покрит със сняг и лед на места то на сутринта всичко се е стопило ... при такава температура не е проблем да не го препалваш дори и две три седмици да не кажа повече ако всичко е наред по возилото ... паленето на положителна температура също е друго...) така че за около 100 лева на година (3 месеца по 35/40 лева) си решаваме много моментни ядове и увеличаваме значително живота на автомобила си ...
Reply

#20
Благодаря за съветите Smile при мен проблема е че за да стигна от къщата до главния път който е изчистен от снега трябва да сляза по страмен баир , който малко ме е страх да слизам за да не се занеса и затова когато натрупа сняг и не се поотъпка не я карам както мин 2 седмици Smile Затова просто явно трябва да я оставям запалена за 20 мин на ден ако няма да излизам. Вариянта с гаража е хубав но при мен няма как да стане защото аз си я карам зимата , само при много лоши метеорологични условия като тези миналите 2 седмици не я карам . Но от утре смятам да се престраша с този баир аз сам го слизала с по малката кола, време е да се науча и с тази Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)