The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запалването на ХС90

#21
... да ти кажа винаги има риск така че винаги трябва да се внимава ... предполагам че XC 90-то трябва да има система и за спускане (така ми е останал някакъв спомен от една реклама мисля че се отнасяше до същия автомобил) ... по принцип основното правило е да не позволиш на автомобила да застане напреки на пътя или да се засили в повече ... при спускане винаги (говорим за стръмен наклон) се тръгва със скорост граничеща към нула ... спуска се задължително на скорост обикновено на 2-ра като на мен ми се е налагало за по сигурно да спускам и на 1-ва (колкото спускането е по стръмно толкова предавката трябва да е по ниска) ... като тръгнеш да спускаш за по сигурно е хубаво да минеш цялото препятствие с постоянна скорост като за целта можеш да сложиш НО СЪВСЕМ ЛЕКО крака на спирачката и да го държиш равномерно натиснат но пак казвам СЪВСЕМ ЛЕКО по време на цялото спускане като през това време сме на скорост ... ако евентуално автомобила започне да ускорява в никакъв случай не превключвай предавка ... волана трябва да се държи изправен а ако се налага поради наличието на завой да се завива съвсем леко и равномерно без резки завъртания ... спирачката също не трябва да се натиска рязко и в момент в който усетиш че колелата загубват сцепление трябва леко да я върнеш а не да продължаваш да натискаш !

... това са съвсем накратко нещата които трябва да се спазват ... ако си била наясно с тях извинявай ако съм те засегнал ... и най важното в една екстремна ситуация е човек да не се панира Smile
Reply

#22
... забравих само да спомена че докато завиваме спирачки и газ не се натискат Smile ... газта може да се натисне леко в края на завоя с насочване на волана в нашата посока ... ако има колега който се сеща за още нещо нека добави Smile
Reply

#23
Мерси за съвета утре ще пробвам Smile само дето хс -то е автоматик и немога да контролирам скоростите , иначе с малката кола слизам на 1-ва баира , проблема там е че с ния имам страх да не я изгася на баира и натискам леко съединителя което знам че не е добре (трябва без съединител) но днеска я изгасих точно така натискайки съединителя Smile но нищо страшно не стана хахаха . Затова все си мисля чв с автоматика ще ми е по лесно от тази гледна точка че няма как да а изгася . А за системата несъм видяла в ръководството има едно w на скоростната кутия което се натиска знам при зимни условия ама май при изкачване на баир.
Reply

#24
Martin Petrovich Wrote:... ако има колега който се сеща за още нещо нека добави Smile
Ми аз :mrgreen:
Като се знаем мъжете какви сме тъпунгери, ако съм жена веднага ще хвана някой паун който за да се направи на голямата работа ще ми сложи веригите.Вечерта на прибиране следващия "мъжкар".
Аз ако видя закъсал мъж и ще му се смея но за жена ще си счупя спирачките да спра.Така че и аз спадам в графата "паун" или по-скоро пуяк :lol:

А за автомата няма проблем, ръгваш на "1" а не на "D" и готово.
V40 B4204S '97
Reply

#25
Не съм много сигурен ама по спомен XC90 няма позиция 1( L ), на скоростната кутия.
Има Geartronic ама как се борави с него при спускане нямам представа.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#26
Няма 1 на скоростната кутия има да мине на ръчно превключване ама никога несъм го включвала хахах ще я смъквам на D Smile
Reply

#27
valentinka88 Wrote:Мерси за съвета утре ще пробвам Smile само дето хс -то е автоматик и немога да контролирам скоростите , иначе с малката кола слизам на 1-ва баира , проблема там е че с ния имам страх да не я изгася на баира и натискам леко съединителя което знам че не е добре (трябва без съединител) но днеска я изгасих точно така натискайки съединителя Smile но нищо страшно не стана хахаха . Затова все си мисля чв с автоматика ще ми е по лесно от тази гледна точка че няма как да а изгася . А за системата несъм видяла в ръководството има едно w на скоростната кутия което се натиска знам при зимни условия ама май при изкачване на баир.

... относно твоята др. кола предполагам че я гасиш поради следната причина: спускаш си ти на първа както каза и си натискаш леко спирачката (нещо за което и аз ти споменах) ... но явно не я натискаш толкова леко колкото трябва и на практика се получава така че ти слизаш на спирачка а не на скорост което принципно не е добре а именно спирачката се ползва съвсем леко и служи за "обиране" на оборотите или с други думи да не даваш на мотора да се развърта(да дига обороти) ... когато този фактор не е налице (сложила си подходяща предавка и автомобила спускайки се не променя оборотите си и спуска с постоянни да речем 3000 оборота) ... тогава няма нужда да бъде натискане спирачката за да не си довлечем непредвидени рискове ... ако искаш следващия път пробвай на тази си кола пак да спускаш на първа... пак лекичко (и равномерно най вече) натискай спирачката но този път си следи оборотомера и се старай с каквито обороти тръгнеш от отгоре така да слезеш и долу ... в повечето случай спускането не е равномерно "От-До" и когато минаваме през участък с по малък наклон е хубаво леко да отпуснем спирачката и да спускаме на скорост защото ако продължим да я натискаме по същия начин ще "убием" оборотите на мотора и има вероятност да изгасне ... в такъв момент отпускаме спирачката като продължаваме да спускаме на скорост и прибягваме отново до нея едва при следващия по стръмен участък като си следим оборотомера Smile
Reply

#28
... и виж това "W" за какво точно служи и дали помага при спускане ... ако помага да си го ползваш ми е мисълта Smile ... иначе както и ти каза си е зимен режим на ск.кутия Smile
Reply

#29
Ееее...Минавай на ръчно управление де.
Тези от по-умните коли които съм карал като типроници, стептроници и всякакви олигофрении си имат ръчен режим ама не точно.Тормозил съм ги от втора да превключи на пета или от четвърта на първа.Мъчил съм ги да катерят баир заковани на трета но те пак си слизат с една надолу.Явно са преценили че може да има такъв идиот и като си правиш такива експерименти на таблото светва лампа със среден пръст :lol:
Предполагам и на твоето джипче е така.Като минеш на ръчен режим и му зададеш на първа и ще караш само на нея, дадеш ли втора ще включи когато цъкнеш лоста на втора но ще се връща като прецени и на първа докато не реши че пак му е време за втора...и т.н.
Така че минавай на ръчно, бодвай му първа докато си слезеш, мини на автомат на D и си готова.
W го ползвай при потегляне а не при постоянно каране.При гасене на мотора би трябвало да се изключи и ако искаш да го включиш трябва пак ръчно.Winter режима на различните коли работи по различен начин, на повечето започва да реди скоростите от втора а на някои ги кове на трета, мисля че някъде съм срещал че на такива като твойто ти включва на трета за да няма мощност и въртящ момент с което се цели да се избегне превъртането на гумите.Ползвай го в ограничени случаи.
V40 B4204S '97
Reply

#30
Karlsson Wrote:
Martin Petrovich Wrote:... ако има колега който се сеща за още нещо нека добави Smile
Ми аз :mrgreen:
Като се знаем мъжете какви сме тъпунгери, ако съм жена веднага ще хвана някой паун който за да се направи на голямата работа ще ми сложи веригите.Вечерта на прибиране следващия "мъжкар".
Аз ако видя закъсал мъж и ще му се смея но за жена ще си счупя спирачките да спра.Така че и аз спадам в графата "паун" или по-скоро пуяк :lol:

А за автомата няма проблем, ръгваш на "1" а не на "D" и готово.

... Ахх ти ! :mrgreen: :mrgreen: ... сега какво да я питам кой набор е девойката ли :lol: ... или нещо свързано с кого как или "single" да е въпроса ми :oops:

... колежке извинявай ама бях провокиран и то открито :x
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)