The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с филтър

#1
Здравейте. Днес се сблъсках със следният проблем- изписа ми :" soot filter full check manual " след което загуби мощност.Някой имал ли е същият проблем. Колата е XC90 D5 2007
Reply

#2
Просто филтърът е за смяна колега.
Явно има датчик на филтъра който казва че е задръстен.
волво s60d5 163hp
Reply

#3
Здравей колега,доколкото съм чел в инструкциите ,това не е проблем ,просто този филтър за твърди частици има цикли на работа ,през които се пълни със сажди и съответно после ги изхвърля/или изгаря/.Доколкото си спомням ,пишеше ,че след като се появи това съобщение,трябва колата да се покара малко извънградско или по магистралата,през което време двигателя работи в по-различен режим/разбирай загуба на мощност/,докато не отчете ,че филтъра е почистен ,и готово.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#4
Задръстил се е филтъра за твърди частици. Лекува се като се покара извънградско около 30 - 40 км със скорост между 80 - 100 км/час.
Reply

#5
Задръстил се е филтъра за твърди частици. Лекува се като се покара извънградско около 30 - 40 км със скорост между 80 - 100 км/час.
Reply

#6
Карах около 70км и няма промяна
Reply

#7
Карах около 70км и няма промяна
Reply

#8
да не си сипвал гориво менте? Аз бих я напънал дори с повече от 100 КМ все пак производителя когато мери разход го прависъс скорост до към 90 КМ. сложи някакво хубаво гориво Ви-Повер и добавка. Би трябвало да ги издуха мръсотиите със висока скорост, ако караш
Reply

#9
Здравейте,

Днес ми колицата (V60) ми изписа същото съобщение. Интересува ме дали някой си е решил този проблем и как?
Здравко
Volvo V60 D3 2012
Reply

#10
И оборотите с които се кара извънградско са от значение. Трябва да са по-високи. Тогава ДПФ се самопочиства, ако всичко е наред. За качественото гориво също съм съгласен. И ДПФ си има обаче някакъв експлоатационен живот, така че ако е свършил ще се наложи или да го замените с нов или да го премахнете. Поради високата цена на новия се практикува втората опция.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)