The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V 40, 2001 - за продажба или ремонт?

#11
Да сменяш целия двигател след, като този вероятно може да се отремонтира не ми се струва нормално.......... Според мен по изгоден ще е ремонта, ако подлежи на такъв. Но прибързано да сменяш двигател заради един колянов вал ми звучи, като да смениш цял фар заради изгоряла крушка.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#12
Ако си намери читав двигател за 400 лева, а ремонта на неговия си туко-виж е надхвърлил тази цифра .... защо не.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#13
Може да питаш и при Жоро Терзиев в студентски град - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gt1service.com/">http://www.gt1service.com/</a><!-- m -->
Иначе доколкото разбирам ти си с 105 коньовия двигател? Той уж е идентичен със 115 разликата е в програмирането на комп.

При всички положения при смяна на цял двигател си е рисково - не се знае той какви проблеми ще има при условие, че също е на 10-на години...
Reply

#14
Болгар, не си попаднал в точния сервиз или на точния човек. Трябва да ти изяснят съвсем конкретно и точно, кои части на мотора ти са износени та да тракат. Възможно е наистина да е коляновия вал с основните и биелни лагери, но, тогава купуваш само вал на старо и лагери нови. Аз съм карал тоя мотор на Рено Лагуна-2. Много е здрав и е почти невъзможно да го унищожиш. Почти сигурен съм, че в твоя случай ремонт е по-доброто решение.
Донорът може да бъде и Рено. Не съм сигурен, ако вземеш цял мотор от Лагуна, дали ще съвпадне твоята електроника. За това, изясни до край, какви механични части ти трябват и ги купи втора ръка, освен лагерите. Така и така отваряте мотора, вземи си и едни нови сегменти. Обслужи турбото и интеркулера и ще си готов за следващите няколко години.
S40 2,0D 2008
Reply

#15
Двигателят ми по талон си е 1.9, 75 кв.
Доколкото знам си е на рено, 102 к.с., D 4192 T4 и уж е Комон рейл.

Иначе днес ще си взема колата от настоящия майстор / който остана озадачен, че няма да я правим и взе да обяснява как бил източил маслото и лагерите от вала колко били зле и не гарантирал, че ще изкара и 30 км.... аз по принцип си му я закарах в движение / и се надявам да намеря читав майстор дет да я направи.

Като видях колко отзивчиви типове има тук и се надъхах да си я оправя колата и да си продължа с Волво / щтот бях тръгнал да заклеймявам марката /
Благодаря Ви
Reply

#16
Ако искаш да я караш колата още дълго време по-добре направи ремонт, както каза колегата по-горе - колянов вал втора ръка (като е добре да се измерят шийките), лагери НОВИ; но ако са превъртели лагерите в блока тогава става сложно, ако са превъртели в биелите - сменят се биелите. Трябва да се установи и причината за повредата, ако е заради недобро мазане пак ще има проблеми. Ако вземеш друг двигател си е котка в чувал. Ако ще я продаваш колата може да сложиш един двигател втора ръка, и стария двигател можеш да го продадеш на/за части. Лично аз бих направил ремонт (ако не са превъртели лагери в блока), поне ще си знам състоянието на мотора. Успех!!
Reply

#17
Извинявай, сбъркал съм с 3 коня Smile Доколкото знам е идентичен с D4192T3 - и двата са Four-cylinder direct-injection common rail
turbodiesel.
Reply

#18
fairground Wrote:Ако искаш да я караш колата още дълго време по-добре направи ремонт, както каза колегата по-горе - колянов вал втора ръка (като е добре да се измерят шийките), лагери НОВИ; но ако са превъртели лагерите в блока тогава става сложно, ако са превъртели в биелите - сменят се биелите. Трябва да се установи и причината за повредата, ако е заради недобро мазане пак ще има проблеми. Ако вземеш друг двигател си е котка в чувал. Ако ще я продаваш колата може да сложиш един двигател втора ръка, и стария двигател можеш да го продадеш на/за части. Лично аз бих направил ремонт (ако не са превъртели лагери в блока), поне ще си знам състоянието на мотора. Успех!!
+1. Във всеки случай ти трябва точна диагностика и съвестен майстор. С малко късмет, ремонтът би бил само смяна на лагери и евентуално шлайф на шийките на вала.
Ти също помисли, как си карал колата. Оставала ли е без масло? Сменяно ли е редовно? Качествено ли е било маслото? Прегряван ли е моторът? Най-вероятна причина за повредата е липса на смазване.
S40 2,0D 2008
Reply

#19
Както стана дума няколко пъти най-важното нещо е точното диагностициране, обаче не на проблема а какво е довело до него.Смляни лагери и вал означава че или някой идиот е карал нарочно без масло въпреки че таблото е светило като светофар или има проблем с мазилната уредба.Да се стигне до там че да се запалят лагери от липса на масло е почти невъзможно освен ако не удариш картера и да караш с превръзка на очите.Маслозаборника на помпата е най-ниско до дъното картера и ако се е стигнало до там че не е можела помпата за засмуче масло то отдавна ще са се стопили сегментите и колата ще е загрявала понеже се мажат буталата чрез плискане.Ниското ниво на масло не е опасно за лагерите и валовете а точно за буталата.Също така не е опасно толкова и това че не се сменя маслото често а ако има ниско налягане или запушване по магистралите.Логично щом има проблем с коляновия вал то трябва да се прегледат разпределителните и клапаните понеже и там става яко кенеф.
Ще споделя преди време какво стана с един мотор с който се базиках да видя кога ще даде фира :lol: Тъпака реших да сипя хубаво масло а не М10Д с което беше карана колата (соц возило) и след 300км. блокаж.Отворих да видя какво успях да прецакам и се озъбих, два биелни лагера на непълнопорен вал който е рядкост при двигателите се бяха заварили.Вътрешната магистрала се беше запушила от нагари които беше отмило маслото и го видях с очите си като разрязах вала с ъглошлайфа.Лампа за налягане не светеше, по манометър на загрят мотор държеше 2,5атм. и все пак нямаше мазане на двете биели.
Просто колега те подготвям за това че преди всичко трябва да се направи много прецизна диагностика защо е станало така а не какво трябва да се смени, може и помпата да не работи коректно заради износване или байпасния клапан да сработва много рано.Ако имаш някакъв проблем с мазилната уредба като нищо ще хвърлиш шлайфан вал и нови лагери, да не говорим че може да се наложи смяната на лагери на разпределителните и тяхното шлайфане.Ти вървиш обратно на посоката на износване която е първо бутално-цилиндровата група и след това лагерите, при теб си смлял лагери а нямаш проблеми с палене и компресия.Не е логично нали?
И само още един чалъм на джамбазите за обща култура.Дъртите кочини повечето си имат манометри за налягане на масло и са истински механични манометри закачени към някоя маслена магистрала.В новите коли почти не се среща измервателен уред на таблото или ако има е електрически вземащ сигнал от датчик на магистралата.С добавяне на подходящо съпротивление и хоп, тя помпата едва държи на празен ход половин атмосфера но на таблото виждаш 1,5атм. и викаш "Ей чшшш, глей ко стаа, супер запазен мотор".
V40 B4204S '97
Reply

#20
Значи как стана при мен / аз, че съм си виновен установих впоследствие /:

Покрай големите студове налях от прословутия "зимен" дизел на ОМВ и колата, която допреди тва си вървеше добре взе да трака, почна да светва от време на време лампата за масло / понякога цял преход от по 30-50 мин изобщо не светваше /, почна и да пуши повече колата...щеката на маслото - ОК. Взех все пак 1 л хубаво мясло, долях малко за всеки случай. Купих няква хубава зимна добавка от ЕКО вкл. против пушене и почистване на дюзите мисля. Колата почна често като я пусна по инерция или спра на светофар / въпреки че е загряла / да губи обороти и да гасне понякога. Карах така около седмица, като мислех, че се ослушва заради студа и тъпата нафта. Тръгнах за планината, след около 50 км каране на по-ниски обороти / щтот на по-високи имах чувството, че ще се разпадне от тракане /, почна и да придърпва, да губи мощност.

- Проблема сигулно има нещо общо с маслото вече като се върна назад / сменям го редовно, добро слагам, досега не се беше налагало да доливам и т.н. /
- Възможно е и вследствие на удар отдолу да е станало нещо постепенно щтот имам поне 2 за които се сещам, достатъчно стабилни удари / но бяха преди месеци по принцип /

Всеки случай сега знам, че когато почна да трака е трябвало да я заведа на "Лекар", но аз съм чувал дизели да тракат зимата и не счетох, че е нещо притеснително. / Тва е първия ми дизел и вече съжалявам, че не продължих с бензинките /

Тва е в общи линии, разбрал съм се към края на седмицата да я карам при този Галин-дизела /от форума /
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)