The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V 40, 2001 - за продажба или ремонт?

#31
Varna, Prilep St 776
089 676 8055
Пробвай на този номер във Варна е моргата имаше 2 бр В40 скоро внесени, но незнам с какви двигатели са. И си пусни тема в купува с точните данни на блока може някой колега да помогне
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#32
А защо да не е от Рено не разбрах....
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#33
Пичове, оправих колата. Мерси много на всички!
Галин-дизела се оказа мн добър майстор и съм доволен.

Сега обаче се сблъсках с простотиите на бг администрацията и съм създал нова тема: "бюрократични неволи"

ето и поста ми:
Наскоро смених двигателя на колата и тъй като искам да я продам, трябва да сменя талона.
Оказва се обаче, че ще е доста по-трудно отколкото очаквах! В КАТ искат документи, за закупуване на двигателя / където да е упоменат № на двигателя/, а такива нямам. Който се е сблъсквал с това, знае, че автоморгите взимат двигатели от разглобени коли в чужбина / където двигателите се водят компоненти, съответно не им се описват № /.
Най-тъпото, е че се оказва, че като отидеш в КАТ с колата и документите, ако не ти ги харесат нещо /както вече знам, че ще стане с моите / - задържат колата и я спират от движение.

Ако някой се е занимавал с подобни "приятни" неща в последната година/ щтот се оказва,че отскоро са затегнали мн нещата/, да даде някой акъл

Живи здрави!
Reply

#34
Колега защо ще продаваш колата след като си я направил нова след този ремонт не се знае сега като си вземеш друга не се знае дали ще бъде по добра от твоята, но все пак ти си решаваш Smile
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#35
Колега бих те посъветвал да си я караш така, без да се занимаваш с КАТ.Никой няма да седне да ти рови под капака да ти гледа номера на мотора.Единствено проблема ще е при последваща продажба на човек от друг град, като реши да и сменя номерата.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#36
А какъв е проблема с фиктивната продажба? В учередителният договор на всяка една фирма са записани хиляди възможни предмети на дейност! Аз например с едната ми фирма мога да продавам петролни продукти, диаманти , търговия, услуги и всякави други. Мисля, че няма проблем всяка морга да ти издаде една фактурка за смешна сума за продажбата на двигателя Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#37
По последна информация нещата могат да се случат така / напук на тъпите абсурдни изисквания, които досега ми обясняваха/:
- отиваш в КАТ с документите за закупен двигател с № "неупоменат"
- попълваш някво заявление
- издават ти нов талон с № на двигател "неупоменат"

някой да знае как стоят нещата с данъците?
Аз не я регистрирах мойта преди 3 години в данъчното и не плащам данъци. Като я продавам обаче, ще ми искат документ за платен данък...Помня, че имаши някви истории, че след три години падат глобите, някви такива...
А ако мога да си спестя данък за 3 години + лихва + глоба = няма да е никак зле Smile

Живи здрави
Reply

#38
Мойта одисея с колата продължава за съжаление...
След като смених блока и карах около месец, замина турбината. Смених турбото, но от сервиза казаха
Reply

#39
че колата не работи добре, като загреела двигателят почвал мн да играе и се чували странни шумове. Казах им да отворят двигателя и картера и да видят какво се е случило, както и да кажат кво има да се прави и колко ще струва съответно.
Спикъка,
Reply

#40
който ми продиктуваха след 2 дни е:
колянов вал
биелни и основни лагери
биели и бутала и сегменти
гарнитура картер и глава
всмукателен и пропускателен клапан

удоволствието ще струва 1000 лв / биз коляновия вал, биелите и буталата/ + 500 лв труд+ 100 лв обработка на глава

Сега аз питам: при положение, че съм сменил блока цялостно /въпреки че е 2-ра ръка/, със заминаването на турбината могат ли да се причинят толкова поражения? То тва си е цял двигател за смяна ебати!

Колата ми е във Варна, ако някой може да препоръча свестен майстор - да казва.
Ще съм благодарен за всякви съвети, обмислям дори вариант да я продам за около 2000 лв, щото всичко си е читаво по нея, вкл. е с рециклирана турбина.

Благодаря !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)