The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с забиване на двигателя D5

#21
Колега bell ти направили обслужване и компютърна диагностика на автомобила като го купи ?
Може в действително горивния филтър да е за смяна.
А може да има и боклук в резервоара .
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...3&start=20
Ако искаш имам техника за диагностика, да я прочетем и после да помислим, какъв е проблема.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#22
kotuoshu Wrote:Колега bell ти направили обслужване и компютърна диагностика на автомобила като го купи ?
Може в действително горивния филтър да е за смяна.
А може да има и боклук в резервоара .
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...3&start=20
Ако искаш имам техника за диагностика, да я прочетем и после да помислим, какъв е проблема.
да разбира се. Единствения проблем който според момчетата не е моментна болка е че дебитомера не давал пълна мощност а работел на 70% ... каквото и да значи това.
Изчетох тонове литература от снощи и клоня на версията за остатъци нафта и кофти филтър. И двата пътя ми засича като се спусках по байр на долу. Малко ме гризе червейчето дали след като принудително я изюрках на буксир да работи да не съм дозадръстил дюзи или каквото и да е по двигателя. Но истината е че след като покарахме така с Ого колата се отпуши и тръгна. Сега си я припалих - пали от раз с пълен резервоар вече. Дано наистина да е от това че инак ще намразя нафтата!!!
п.п. не съм правил никакво обслужване за сега. Според момчето преди половин година като я е вкарвал от Германия е сменял всичко - до сега били минати 2000 км. Даже стария ангренаж и ролки си седяха в багажника
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#23
bell Wrote:Дано наистина да е от това че инак ще намразя нафтата!!!
Е недей толкова бързо да се разочароваш от дизеловият автомобил.
Сега си я купил, ще си показва известно време магариите.
Ще има разходи да я постегнеш, ама после ще е пей сърце. Big Grin Big Grin Big Grin
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#24
а замислял ли си се дали нямаш проблем с отчитането на нафтата(като при мен,след почистване на поплавъка се оправи) и на наклона да имаш толкова малко нафта че да засмука въздух. при мен в началото загасна една чертичка преди червения сектор, не съм я мъчил а направо налях нафта и запали веднага
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#25
stefi_pavlov Wrote:а замислял ли си се дали нямаш проблем с отчитането на нафтата(като при мен,след почистване на поплавъка се оправи) и на наклона да имаш толкова малко нафта че да засмука въздух. при мен в началото загасна една чертичка преди червения сектор, не съм я мъчил а направо налях нафта и запали веднага
ами след като се "отпуши" колата карах още петнайсеттина км. преди да заредя в Еко.
Склонен съм да вярвам за засмукване на нечистотии които временно са задръстили горивния филтър
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#26
stefi_pavlov Wrote:а замислял ли си се дали нямаш проблем с отчитането на нафтата(като при мен,след почистване на поплавъка се оправи) и на наклона да имаш толкова малко нафта че да засмука въздух. при мен в началото загасна една чертичка преди червения сектор, не съм я мъчил а направо налях нафта и запали веднага

оказа се много прав колега ... в сервиза ми се накараха че съм карал на една чертичка при което нафтата се била разпенясала и по баирите е било сложно достигането до двг. Действително грешката на компа беше недостик на гориво в двигателя. Вече ще знам - НИКОГА ПОД ПОНЕ 15 Л. НАФТА!!!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
колеги , преди няколко дни , ми направи проблем колицата.помогнете ако можете .първото палене през деня е наред,но няколко секунди след това излиза чек,и пише Engine System Service Requred.Закачихме на диагностика.показаха 3 неща.налягане в рейла,вихрови клапи и дебитомер.изчистиха грешката,и след 40км отново влезе в авариен режим.закачихме я пак, този път показа само високо налягане в рейл.освен клапана за който ми каза и диагностика,има ли къде другаде да се корени проблема.благодаря предварително! (:
Reply

#28
mim4o_ Wrote:колеги , преди няколко дни , ми направи проблем колицата.помогнете ако можете .първото палене през деня е наред,но няколко секунди след това излиза чек,и пише Engine System Service Requred.Закачихме на диагностика.показаха 3 неща.налягане в рейла,вихрови клапи и дебитомер.изчистиха грешката,и след 40км отново влезе в авариен режим.закачихме я пак, този път показа само високо налягане в рейл.освен клапана за който ми каза и диагностика,има ли къде другаде да се корени проблема.благодаря предварително! (:
Ами смени клапана и ще видиш!
Reply

#29
не ми казвай какво да правя, а ми кажи дали има вариант да е това проблема.
Reply

#30
mim4o_ Wrote:не ми казвай какво да правя, а ми кажи дали има вариант да е това проблема.

има поне 5 варианта за това забиване:
- задръстен филтър;
- скъсани турбопътища;
- тръгнали вакууми на тампони на мотора;
- датчик турбо;
- прецакано турбо;

няма да ти казваме какво да правиш, щом се караш :lol:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)