The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с температурата на водата.

#1
Пак ми се налага да се консултирам по един въпрос с вас.
След дълъг ремонт на двигателя на 850 ката. Смяна на гарнитура на глава,ролки,ремаци,водна помпа и т.н.т. Най накрая вече я зглобихме и запалихме колата.
Всичко добре колата заработи перфектно. Но стрелката на температурата на водата на таблото отлепя половин сантиметар и толкова не отчита повече. Измерихме водата на казанчето на топъл двигател и показваше 80 градуса. Вътре нищо все същото. Преди да я разглобим отчиташе нормално.
Въпроса ми е следния ? Дали се е прецакал датчика или проблема е по таблото нещо. И колко датчика са защото аз видях само един този на термостата.
И още един въпрос? Перката за охлаждане върти постоянно.
Wink
Reply

#2
Точно защото перката върти постоянно, за това не загрява. Виж дали не е откачен куплунга на датчика, който включва перката. Друг вариант е прецакан датчик или залепило реле. Последното е почти невъзможно...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://laptop4me.eu/">http://laptop4me.eu/</a><!-- m -->
Ако има нещо наистина криво в 850, то това е ГАДНОТО ПРЕДНО ПРЕДАВАНЕ!!!!!
Трябва да се избягват всички коли започващи с "Ф" - Фиат, Форд и Фсички френски! Smile
Reply

#3
По вероятно е някоя букса да не сте включили. Другия вариант за да върти перката постоянно е да е от релето. Аз имах подобен проблем, че въртеше постоянно перката даже като загася колата, но се оказа че единия контакт на релето се беше отлепил и затова работеше постоянно. Отворих релето поизкривих малко перата и всичко се оправи Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)