The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Удължаване на гаранция на XC60?

#11
RDRcontact Wrote:Благодаря!

В един английски форум чета че има проблеми с 'замърсяване' на маслото с дизел при незавършена автоматична регенерация на филтъра за твърди частици и оттам показания за повишено количество масло.

Някой с XC60/70/90 дали е имал такива ядове?
Аз съм с С60, същия двигател като твоя и преди 2 години от МП ме извикаха със писмо да ми сменят софтуера на филтъра за твърди частици поради подобна причина. Смениха го и сега съм спокоен - няма проблеми с него. Мисля, че от 2010 година започнаха тази кампания и новите коли би трябвало да са с новия софтуер, но попитай дилъра им как стоят нещата.
Поздрави и безаварийни километри.
Reply

#12
Iliev Wrote:Удължената гаранция всъщност минава през застраховател, такива правят Алианц и Армеец, за Мото Пфое мисля е Алианц


Мерси на всички отговорили - сериозна помощ ми оказвате! Idea

Потвърждавам горното, удължената гаранция минава през Алианц. Утре имам ходене до Мото Пфое и там ще взема примерен договор внимателно да видя какво влиза в удължената гаранция. По телефона ми беше обяснено че гаранцията покрива всичко без 'консумативи и износване по ходовата част'. Това са само приказки, ще трябва да видя какво е написано на хартия. При положение че е така, 100% ще взема 1 година удължена гаранция, за допълнителната година ще го обмисля.

Иначе информацията за условията да се продължи гаранцията - колата да е на не повече от 21 месеца е точна. В случая отговарям на тези условия, че даже имам 2-3 месеца в резерв да реша точно какво да правя. Все си мисля че 1 година ще ми е достатъчна, всички 'детски' проблеми по колата трябва да излезат до края на 3тата година, но все пак Wink

Благодаря на всички за помощта!

Поздрави
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#13
STEW Wrote:
RDRcontact Wrote:Благодаря!

В един английски форум чета че има проблеми с 'замърсяване' на маслото с дизел при незавършена автоматична регенерация на филтъра за твърди частици и оттам показания за повишено количество масло.

Някой с XC60/70/90 дали е имал такива ядове?
Аз съм с С60, същия двигател като твоя и преди 2 години от МП ме извикаха със писмо да ми сменят софтуера на филтъра за твърди частици поради подобна причина. Смениха го и сега съм спокоен - няма проблеми с него. Мисля, че от 2010 година започнаха тази кампания и новите коли би трябвало да са с новия софтуер, но попитай дилъра им как стоят нещата.
Поздрави и безаварийни километри.

Благодаря!

Да, от 2010 година има такава кампания, четох за оплаквания от хора с коли купени и в периода 2010 - 2012. Не мисля че проблема е толкова сериозен, по-скоро е досаден.

Имай впредвид че поне при XC60 четох в Английски форум че софтуера само 'завоалира' проблема а не го решава напълно. Какво имам впредвид - при проверка на електрония дисплей на таблото на XC60 софтуера показва само ниво MAX ако маслото е м/у Min/Max - това е направено с цел да не се долива масло и да не се вдигне допълнително нивото от там. Най-сигурния начин си остава проверка със щеката, която на XC60 e завряна на много неудобно място :evil: - за проверка трябва да се чака двигателя да изстине иначе има риск от изгаряния по ръцете.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#14
Извинявам се за закъснелия пост. Информация от МП:

Удължената гаранция е от МП а не от Алианц.

Покритие на удължената гаранция:
Ниво на покритие АМАЕ - Всички механични и електрически компоненти на автомобила съгласно неговата заводска спецификация, с изключение на тези, изброени по-долу:

Изключения:
Каросерия, боя, проникване на вода, всякакви видове стъкла, джанти и гуми, конзоли, жила, чистаци, карбонизирани, изгорели, пробити и заседнали клапани, ремъци, електрически кабели и предпазители, нормални лампи с нажежаема жичка (Bi-Xenon и Led светелини се покриват). Смяната на който и да е елемент от съденителя, поради некоректна регулировка, неправилна екслоатация или нормално износване. Почистване на горивопроводи, филтри, карбуратори и помпи.

Компоненти които се покриват до определен пробег:

в хиляди км.

20К - Спирачни дискове, предни/задни нагладки

80К - Втулки, носачи, амортисьори, лагери и тампони на амортисьорите, легла на винтови пружини, кормилни щанги, кормилни накрайници.

100К - Втулки преден/заден стабилизатор, шарнирни съединения, вертикални щанги.

120К - Катализатор

150К - Колесни лагери

Покрити са следните компоненти:

Уплътнения: Преден семеринг колянов вал, семеринг разпределителен вал, семеринг допълнителен вал, заден семеринг, предавателна кутия, семеринги полувалове, семеринг на пиньона на диференциала.

Всички маслени уплътнения и гарнитури, коите трябва да сменени в резултат на демонтаж или разглобяване на двигателя, предавателната кутия или диференциала или някой друг покрит компонент, са покрити.

Корпуси: Ако повредата на някой от застрахованите компоненти резултира в повреда на корпуса на дигателя, предавателната кутия или диференциала, последните също ще бъдат покрити.

Консумативи: масла, филтри, антифриз се покриват, ако подмяната им е необходима като пряк резултат от механична повреда на покрит компонент.



===
Как ви се се струва? Някой може ли да сподели по подробно за ниво на покритие АМАЕ? Доколкото разбирам от по-горния текст, с изключение на изброените компоненти + компоненти покрити до определени км, покритието на останалите компоненти от удължената гаранция трябва да съответства със заводската спецификация, т.е. с оригиналната 2 годишна гаранция.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#15
Здравейте колеги,това е първият ми пост във форума,първо да поздравя колегата за добрия избор XC60 е един отличен автомобил!
Работя във фирма която притежава десетина ВОЛВА и мога да кажа ,че като цяло са отлични коли.
Относно удължената гаранция е добре да я имаш лично аз съм се възползвал няколко пъти от нея(шум в хидравличната помпа,проблем с компресора на климатика и други по дребни неща) общо взето ще те спаси от някой скъп ремонт ,но всичко зависи от това колко км. на година изминаваш.
По моите наблюдения до около 100-120к. не дават никакви проблеми.
Относно скоростите все още дават проблеми говоря за XC60,XC70 и XC90,сменяш масло на 60к. и всичко ще е ок.
Пожелавам ти със здраве да я ползваш.
Reply

#16
Благодаря ти jorotrn,
и добре дошъл във форума Wink

Наистина XC60 е страхотна кола, убеждавам се в това постоянно. Харесвах и старата си кола (Тойота Авенсис - много безгрижен автомобил) но XC60 е съвсем друг вид 'звяр' и е класи над нея.

В крайна сметка, реших да взема 2-годишната удължена гаранция. Дано да не се наложи да я ползвам, човек обаче никога не знае.

Поздрави
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)