The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питане за волво s60

#31
YoYo Wrote:Извинявай за глупавия въпрос, но провери ли да не е "заключена за деца"... т.е. врътката на самата врата да е сложена на позиция, да не се отваря отвътре?
Това го проверих няколко пъти. Не е заключена за деца.

YoYo Wrote:Даже си мисля, че е 15 минути. А със сигурност има опция за настройване на този интервал и при теб, незнайно защо, да е още по-дълъг. Мой съвет е да заключиш колата и да изчакаш около час. Естествено няма смисъл да ѝ висиш като падарин. Не мисля, че някой посред бял ден ще тръгне да ти точи горивото. Ако пак не е заключена, чак тогава разглобявай / барникай. Смазването не мисля да ти реши проблема, сам казваш, че се отключва.
Като махна страничната дясна кора в багажника имам достъп до машинката и ръчно избутвам лосчети да се заключи. После заключвам колат. След което я отключвам и въпросната капачка също се отключва, но после при заключване капачката остава отворена. Сутрин като излизам си седи отключена. Не ме е страх за горивото но просто този случаи ме дразни и искам да си работи машинката. Може би от мерак нали е моя от по малко от една седмица. Извода за машинката е че за отключване си работи а на заключване не.

П.с. - в левия край в багажника под страничната кората има разни бушончета но има и свободни гнезда и си мисля дали не липсва някой и то точно този. Но няма описание кой бушон за какво е. Или мисля в грешна посока с тези бушони не знам. Не разбирам от коли мога само да си сменя пукната гума.
Reply

#32
Добро утро колеги. Снощи си оправих машинката която заключва резервоара. Имаше счупени две зъбчета. Залепих ги със секундно лепило, после малко с пиличка за нокти и воала сега работи и съответно съм много доволен от себе си. Остана само проблема с двете врати и алармата. Но това идната седмица. Лек ден на всички. И слънчев уикенд.
Reply

#33
А какво стана с грешката, която ти изписваше (Motore necessita assist)? Продължавам да си мисля, че това трябва да ти е приоритет. Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#34
По принцип - когато свети жълт тригълник е само предупреждение за потенциален проблем/опасност, а когато светне червено вече ИМА Проблем/опасност. Затова когато е на место на отворена врата свети жълто, а в движение червено - опасност за сигурността !
Ово е Евростандарт Smile
ex. 2006 Volvo S60 2.4
2013 Porsche Cayenne GTS
2009 Audi Q5 3.0 TDI Quattro
2005 Porsche Cayenne Turbo
2005 Mercedes SLK 200K
Reply

#35
YoYo Wrote:А какво стана с грешката, която ти изписваше (Motore necessita assist)? Продължавам да си мисля, че това трябва да ти е приоритет. Smile
Грешката си седи още. Идната седмица ще посетя МП да видим какво ще излезе. За момента не ми свети триъгълника. Когато пусна фаровете тогава триъгълника започва да свети във жълт цвят. Нямам крушка на преден ляв халоген, и не мога да сложа тъй като има счупени едни зъбчета /ушички/,и не мога да завъртя капачето което е от задната страна на халогена.
Reply

#36
Добро утро колеги. Нова седмица нов късмет ви желая. Тези дни се чудя това копче за какво служи.
.jpg   IMG_6926f.jpg (Size: 1.61 KB / Downloads: 2,225) Някой може ли да сподели?
Reply

#37
Ако не се лъжа е за изключване на сензорите за движение в купето при включване на алармата. Доколкото си спомням е сложено, ако има деца в колата и водача излезе за малко, да не писка докато се върне.
Reply

#38
asti Wrote:Добро утро колеги. Нова седмица нов късмет ви желая. Тези дни се чудя това копче за какво служи.[ATTACHMENT NOT FOUND] Някой може ли да сподели?

Това мисля че деактивира Dead Lock.
При изгасен двигател на контакт го натискаш и трябва да светне.
Това означава че Dead Lock е деактивиран.
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#39
Здравейте, колеги. Миналата събота ми се прецака задното дясно стъкло, имам предвид свалих го до долу и повече не иска да се качи. Реших проблема като отидох на майстор сега бачка. Но когато са го правили са откачили акумулатора и сега ми изписва следната грешка на борд компа "sistema airbag assistenza urg.". Отново на майстор но неговият отговор беше че всичко е ок с айрбеците това се е получило от последствие когато са откачили акумулатора и после за го закачили отново. Също ми каза че това съобщение ще изчезна като покарам някой и друг километър за да могат да се калиброват айрбеците. Това не е станало до момента. Някакви идеи дали това е така както ми казаха или просто за да замажат положението са ми го казали?
Reply

#40
Това съобщение наистина може да се е появило при откачане на акумулатора, но аз залагам на това че се е появило като са човъркали бушоните за да се убедят че не е от бушон проблема. Откачили са грешния бушон и така... както и да е - грешката/лампата си я имаш.
Сега за решението и малко подробности: Лампата щяла да изгасне като покараш, да се били калибрирали еърбезите - на баба ти хвърчилото! (недей да ходиш повече при този псевдо майстор).
Лампата НЯМА да се нулира докато не се изтрие грешката, записана в компа на колата, но по-важното е че докато лампата свети и съобщението "sistema airbag assistenza urg" си стои дори и да се смелиш със 150 км/ч НЯМА да се отвори нито един еърбег!
Кой и къде може да ти изтрие грешката? В МП разбира се могат, но могат и сервизи разполагащи с малко по-сериозни четци на Бош. Останалите (универсални и нискобюджетни) четци могат да четат само двигателя, но не и останалите модули, а в твоята кола те са доста (над 10).
Ако имаш път към Русе, имам DiCE и Vida (1:1 с оборудването в МП) и ще ти я изтрия.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)