The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питане за волво s60

#51
asti Wrote:Здравейте, колеги. Тази сутрин ми се случи следното: влизам в колата като всяка една сутрин и се готвя да закарам детето на градина и после да са запътя към службата. Обаче колата беше цялата заскрежена от вън. Викам си ще и почистя стъклата, но първо да я запаля докато правя това упражнение. Влизам аз поглеждам термометъра показва "0" градуса. Завърта и се чува едно изпукване. След което часовника изчезна и се появиха само чертички на неговото място багажника се заключи. Викам си сега ще пробвам наново да да ама не. Отново същото пукане и нищо не става. Реших да си загася фаровете за да ползвам целия ток на акумулатора. Завъртях копчето в крайно ляво положение но те продължават да светят, също ми блокира и ключалката, ключът не иска да се завърта ни на ляво ни на дясно когато реших да я заключа от вън. После ще проверя дали нямам разхлабена клема. Но най вероятно май ще сменям акумулатор "поне на там клонят везните". Въпросът ми е колко Ah трябва да ми е акумулатора? Рових се из нета но нищо не намерих. Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.

Акомулатора се намира в багажника. Най-добре отвори сам и провери. По принцип е 63 ампера, но погледни и размера, преди да купиш нов.
Reply

#52
tsonevniki Wrote:
asti Wrote:Здравейте, колеги. Тази сутрин ми се случи следното: влизам в колата като всяка една сутрин и се готвя да закарам детето на градина и после да са запътя към службата. Обаче колата беше цялата заскрежена от вън. Викам си ще и почистя стъклата, но първо да я запаля докато правя това упражнение. Влизам аз поглеждам термометъра показва "0" градуса. Завърта и се чува едно изпукване. След което часовника изчезна и се появиха само чертички на неговото място багажника се заключи. Викам си сега ще пробвам наново да да ама не. Отново същото пукане и нищо не става. Реших да си загася фаровете за да ползвам целия ток на акумулатора. Завъртях копчето в крайно ляво положение но те продължават да светят, също ми блокира и ключалката, ключът не иска да се завърта ни на ляво ни на дясно когато реших да я заключа от вън. После ще проверя дали нямам разхлабена клема. Но най вероятно май ще сменям акумулатор "поне на там клонят везните". Въпросът ми е колко Ah трябва да ми е акумулатора? Рових се из нета но нищо не намерих. Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.

Акомулатора се намира в багажника. Най-добре отвори сам и провери. По принцип е 63 ампера, но погледни и размера, преди да купиш нов.

За големите дизели при всички положения е от 80 Ah на горе и 750 пусков ток.
Тези дни си закупих "Moll" 85 Ah и 800 пусков ток и засега нямам забележки
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#53
Quote:Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.

Колега,

Такъв модел няма ... ако анистина е D5, конете му са 163 Smile да не си 2.4D ?
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#54
bokosama Wrote:
Quote:Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.

Колега,

Такъв модел няма ... ако анистина е D5, конете му са 163 Smile да не си 2.4D ?

има има Smile
D5244T2 - 130 к.с.
280Nm - при 340Nm за 163 коня версията

тук не съм 100% сигурен но мисля че разликата е в турбината, иначе като размер на буталата, ход и т.н. са еднакви
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#55
Wink 
(12-05-2012, 07:02 AM)asti Wrote: Здравейте, колеги. Тази сутрин ми се случи следното: влизам в колата като всяка една сутрин и се готвя да закарам детето на градина и после да са запътя към  службата. Обаче колата беше цялата заскрежена от вън. Викам си ще и почистя стъклата, но първо да я запаля докато правя това упражнение. Влизам аз поглеждам термометъра показва "0" градуса. Завърта и се чува едно изпукване. След което часовника изчезна и се появиха само чертички на неговото място багажника се заключи. Викам си сега ще пробвам наново да да ама не. Отново същото пукане и нищо не става. Реших да си загася фаровете за да ползвам целия ток на акумулатора. Завъртях копчето в крайно ляво положение но те продължават да светят, също ми блокира и ключалката, ключът не иска да се завърта ни на ляво ни на дясно когато реших да я заключа от вън. После ще проверя дали нямам разхлабена клема. Но най вероятно май ще сменям акумулатор "поне на там клонят везните". Въпросът ми е колко Ah трябва да ми е акумулатора? Рових се из нета но нищо не намерих. Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.

Взимай смело 100 Ah - заслужава си. Особено зимата, моята с този мотор пали дори и след 3 седмици студ.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)